Студентки в Сърбия отбелязаха Международния ден на жените с улични протести срещу корупцията и осъдиха насилието срещу нежния пол.
Студентите в Сърбия протестират почти ежедневно след като бетонна козирка се срути през ноември миналата година на жп гара в Нови Сад и загинаха 15 души. Появиха се съмнения, че ремонтите дейности не са били изпълнени добре заради корупция.
В Белград шествието на жените премина покрай сградата, където се помещава главния прокурор. Недоволните носеха голям плакат с надпис "жените са в предните редици". Те запазиха мълчание в продължение на 19 минути - 15 за жертвите на трагедията в Нови Сад и още четири за жените, убити в условията на домашно насилие в Сърбия през тази година. В студентските антиправителствени протести се включват десетки хиляди хора, предаде АП. Президентът Александър Вучич обаче ги определя като организиран от Запада опит за отстраняването му от власт. Следващият голям протест е планиран за следващата събота - 15 март в Белград.
Вучич заяви, че тогава - цитирам - "те ще се опитат да постигнат нещо с насилие и това ще бъде краят, много протестиращи ще свършат зад решетките с обвинения за престъпления" - край на цитата. Протестите на студентите до момента са мирни, отбелязва АП.
Задълбочава се жилищната криза в Гърция, сочи проучване на статистическата агенция Елстат. Опозицията иска спешни мерки от правителството. Засилва се жилищната криза в страната и мерките на правителството не решават проблема, заяви лидерът на СИРИЗА. Опозицията настоява за конкретен план срещу високите наеми. Най-силно е изразен проблемът в..
Централата на ДПС беше запечатана. Представители на областната управа влязоха в сградата на Централния съвет на политическа партия "Движение за права и свободи" (ДПС) на столичния бул. "Александър Стамболийски" 45А в изпълнение на заповед на областния управител Стефан Арсов от 2 май. В заповедта е наредено да бъде иззет от политическа..
Отказвам като гражданин на София да съм заложник на политически борби. Това заяви пред БНР бившият евродепутат от БСП Петър Витанов и добави, че като ляв човек подкрепя протестни действия за достойни доходи. "Зад подобен протест има хора, които се възползват от абсолютно изконните искания на работниците, това са политически..
Правителството ще осигури 15 милиона лева допълнително към субсидията на градския транспорт на София, научи БНР. Това е договорено преди минути на среща на премиера Росен Желязков със синдикални лидери. Кметът Васил Терзиев не е присъствал на срещата. Синдикатите не могат да се ангажират дали гражданското неподчинение ще бъде..
Ние подкрепяме протеста на шофьорите . Това заяви пред БНР Деян Николов, съветник от "Възраждане" в Столичния общински съвет. "Макар че е съвсем вероятно той да има някаква политическа окраска. Въпреки това исканията им са справедливи". Блокадата на градския транспорт в София остава, а протестиращите събират и подписка за безсрочна..
Репортерска проверка на програма "Хоризонт" на БНР в социалните мрежи показа, че и днес софиянци се организират за споделен транспорт за учениците, които ще се явяват на зрелостни изпити на 21 и 23 май. За по-лесно откриване на информация в мрежите има създаден хаштаг #Матури25. Така всеки търсещ или предлагащ транспорт може по-бързо да се..
Индивидуални дигитални сметки за обучение са сред новите инструменти за повишаване на квалификацията на заети и на безработни, съобщи заместник-министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова. Инициативата ще се финансира от оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" и се очаква да заработи експериментално до края на..
Пети ден продължава протестът на работещите в градския транспорт на София. И днес столицата осъмна без трамваи, тролеи и автобуси. Метрото продължава да..
Битката за дневния ред в България предопределя следващите конфигурации за управление . Това заяви пред БНР Крум Зарков, вече бивш секретар по..
Хубавото би било за въвеждането на предмета "Добродетели и религия, че ще има един стандарт – една учебна програма и учениците във всички училища..