10 пъти по-малко нарушения на нискоемисионната зона в центъра на София, в която бе забранено влизането на коли с категория 1 и 2, отчете заместник-кметът по екология Надежда Бобчева. Зоната беше в сила от началото на декември, миналата година, до края на февруари, тази година. По време на тестовете през миналия ноември нарушенията са били 20 хиляди дневно и са намалели до 2 хиляди.
В крайна сметка се оказва, че нарушителите са около 600, които са се движили в нискоемисионната зона няколко пъти на ден. Глобата е 50 лева, припомня Бобчева:
"Ние продължаваме да обработваме актовете и да обобщаваме нарушенията, които са извършени, като този процес ще продължи до края на месец май. Към настоящия момент има издадени около 3000 акта и на почти 1500 вече от тях са връчени. Така че има хора, които са глобени през тази година за най-замърсяваща категория по група първа. Ще започне да работи така нареченият "голям ринг" и "малкият ринг", който ще бъде за 1-ва и за 2-ра екокатегория. С развитието на годините, във времето все по-голяма ще става забраната и ще вървим към "голям ринг" към повече категории".

Испания започва подготовка за увеличаване на скоростта на високоскоростните влакове до 350 км/ч. Първата модернизация ще се реализира по линията Мадрид – Барселона. Целта е след обновяването времето за пътуване между двата най-големи града в Испания да се съкрати от сегашните 2 часа и 48 минути до под 2 часа. Министърът на транспорта Оскар Пуенте..
Върховният съвет на отбраната на Италия потвърди пълната подкрепа за Украйна и да даде път на 12-ия указ за военна помощ. На заседанието в президентския палат "Куиринал" участваха държавният глава Серджо Матарела, премиерът Джорджа Мелони, министрите Таяни, Кросето, Пиантедози, Джорджети и Урсо и началникът на отбраната - генерал Лучано Портолано...
Британският министър на вътрешните работи Шабана Махмуд защити мащабните промени в системата за убежище на Обединеното кралство, заявявайки пред депутатите, че настоящата ситуация е „извън контрол и несправедлива“. Говорейки в Камарата на общините, Шабана Махмуд каза: „Ако не успеем да се справим с тази криза, ще повлечем повече хора по път, който..
С нов туристически рекорд Кипър влиза в зимния сезон. Броят пристигащи туристи през 10-те месеца на тази година надмина нивото, постигнато за цялата 2024 г., показват обявените в понеделник данни на статистическата служба. Кипър продължи възходящата тенденция от летните месеци за туристическа активност, като регистрира през октомври силен ръст..
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че подкрепя предприемането на по-агресивни действия срещу наркокартелите и производството на наркотици в Мексико и Колумбия, но не обяви пряка военна намеса на САЩ в двете страни, предаде Ройтерс. Тръмп засили кампанията си срещу трафика на наркотици по море, като разреши по-мощни операции и даде на..
Съветът за сигурност на ООН одобри проeкторезолюцията на САЩ, която включва плана на Доналд Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. Самият план от 20 точки е приложение към документа. С тази резолюция се отваря възможност за разполагането на международни сили по стабилността в анклава. Освен това се очаква тя да ускори плановете на страните, които обмислят..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп съобщи, че ще одобри продажбата на изтребители F-35 на Саудитска Арабия. Тръмп говори пред репортери в Белия дом ден преди да приеме там саудитския престолонаследник Мохамед бин Салман. Ройтерс отбелязва, че Пентагонът вече е дал принципно одобрение за сделка с Рияд за 48 изтребителя пето поколение. Това би..
Очаква ни много, много тежка 2026 г. от икономическа гледна точка, много тежка година, защото с този ръст на заеми – над 20 млрд. лв., ще надскочим..
При превалутирането на българските левове в евро в пощите ще се проверяват документите за самоличност , като ще се прави тяхно копие и ще се извършва..