Отборът на Манчестър Сити завърши 2:2 у дома с Брайтън в мач от 29-ия кръг във Висшата лига. Шампионите от миналия сезон на два пъти повеждаха в резултата, но "чайките" достигнаха до точката след автогол на Абдукадир Кусанов в самоато начало на втората част.
Преди това Ерлинг Холанд от дузпа даде аванс за "небесносините" още в 11-ата минута. Первис Еступинян изравни само десет минути след това.
Отборът от Манчестър си върна преднината в мача чрез Омар Мармуш в 39-ата минута.
В 79-ата минута топката се отби в гредата при опит за гол на Нико, а Брайтън също не можа да се разпише на два пъти в заключителните моменти от мача.
Сити е на пето място в класирането с 48 точки, докато "чайките" заемат седмата позиция.
В друг мач Нотингам Форест победи с 4:2 като гост Ипсуич. Антъни Еланга се разписа на два пъти за победителите, а Жота Силва и Никола Миленкович добавиха по едно попадение във вратата на "трактористите".
Нотингам е на трето място във Висшата лига с 54 точки, докато Ипсуич е на 18-та позиция.
По-късно днес Борнемут приема Брентфорд, а в неделя са столичните дербита Фулъм-Тотнъм и Арсенал-Челси.
Мачове от 29-ия кръг в Първа лига:
Евертън - Уест Хям 1:1
Ипсуич - Нотингам Форест 2:4
Манчестър Сити - Брайтън 2:2
Саутхямптън - Уулвърхямптън 1:2
по-късно днес:
Борнемут - Брентфорд
неделя:
Арсенал - Челси
Фулъм - Тотнъм
Лестър - Манчестър Юнайтед
В класирането води Ливърпул със 70 точки. Арсенал е на второ място с 55 точки,
пред Нотингам с 54, Челси с 49 и Манчестър Сити с 48 точки.
Испанският Бетис за първи път в историята си ще играе финал в европейските клубни турнири. "Зелено-белите" от Севиля ще спорят за трофея в Лигата на конференциите срещу английския Челси, след като на полуфинала отстраниха италианския Фиорентина. В реванша във Флоренция двата тима завършиха наравно 2:2 след продължения, след като домакините спечелиха в..
Трикратната шампионка и защитаваща титлата си Ига Швьонтек стартира с победа на силния турнир по тенис на клей WTA 1000 в италианската столица Рим с награден фонд над 6 милиона евро. Полякинята, която е поставена под номер 2 в схемата, разгроми представителката на домакините Елизабета Кочарето с 6:1, 6:0 за 52 минути и се класира за третия кръг...
Отборите на Тотнъм и Манчестър Юнайтед се класираха за финала във футболния турнир Лига Европа. В полуфиналните срещи-реванш: Бодьо Глимт - Тотнъм 0:2 - общ резултат от двата мача 1:5 Манчестър Юнайтед - Атлетик Билбао 4:1 - общ резултат 7:1 Финалната среща е на 21-ви май в Билбао. В турнира Лига на конференциите, Челси е финалист след нов..
Нургюл Салимова загуби партията си от третия кръг на силния шахматен турнир от веригата Гран при в Грослобминг, Австрия. След 71 хода и близо пет часа игра българката, която бе с черните фигури, се предаде в изгубена позиция срещу китайката Чжу Цзинър. Поражението е второ за българката от началото на турнира и тя се свлече до последното десето място..
Дара Стоянова сменя Ева Брезалиева в състава на България за европейската купа по художествена гимнастика, която ще се проведе от 15 до 18 май в Бургас. В индивидуалната надпревара при жените страната ни ще бъде представена и от действащата абсолютна европейска шампионка Стилияна Николова При девойките участие ще вземат Магдалена Вълкова, Антоанета..
Черно море Тича се наложи над вицешампиона Балкан с 82:72 (30:25, 18:12, 21:17, 13:18) като гост в Ботевград в първия мач от полуфиналния плейоф в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и поведе с 1:0 победи. Втората среща предстои на 10 май отново от 19:15 часа в "Арена Ботевград", а на 13 май серията се мести във Варна. Играе се до три успеха от..
Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Бока Рейтън (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара. Поставената под номер 4 в схемата българка победи Харуна Аракая (Япония) със 7:5, 6:4 за 2:11 часа на корта.
Търся мнозинства на базата на добре обмислени идеи. Това обясни пред БНР Васил Терзиев, кмет на София. Той коментира тази за създаване на..
Фермери от Банско алармираха миналата седмица в ефира на "Хоризонт" за масово нарушаване на забраната за придвижване и изискванията за паша на..
Със затоплянето на времето трябва да прилагаме забравени неща, за които педиатрите не говорят – децата да се закаляват , да свикнат от ранна възраст..