Плаж, парк на цветовете, фестивал на автентични продукти са част от иновативните екологични практики, които станаха победители в годишните награди "Зелени градове и зелени общности на Кипър“ за 2024 г. Те се връчват за зелени инициативи, свързани с опазване на биоразнообразието и стимулиране на устойчивото развитие.
Ларнака спечели титлата "Зелен град на Кипър 2024“ с новаторския си проект "По-зелени плажове“. Той насърчава градското биоразнообразие в съчетание с устойчиво градско развитие, като създава пространства за туристите да се насладят на крайбрежната красота на Кипър, казаха от общината.
За "Зелен град на Кипър“ бе обявен и Пафос, който бе награден за два значими проекта. Създаденият в него "Парк на цветовете“ бе признат за успешно подобряване на градското биоразнообразие и представяне на естествения пейзаж на района, а трансформацията на крайбрежната пешеходна улица доринася за устойчив туризъм, отбеляза местната управа.
Малката община Атиену получи наградата "Зелен град на Кипър“ за своя панаир на продуктите. Той предоставя платформа за малки и средни местни фирми да покажат своята работа и висококачествени изделия, укрепвайки местните традиции и устойчивото икономическо развитие.
Годишните награди "Зелени градове и зелени общности на Кипър“ се организират от Съюза на кипърските общини, под патронажа на комисаря по околната среда.
Генералният директор на Би Би Си Тим Дейви и главният изпълнителен директор на Би Би Си Нюз Дебора Търнес подадоха оставки след като бивш съветник на корпорацията я обвини в „сериозна и системна“ пристрастност в отразяването на теми, включително Доналд Тръмп, Газа и правата на транссексуалните. Шокиращите оставки идват в момент, когато се..
България засилва охраната по суша, вода и въздух - включително със система за защита от дронове - на обектите на "Лукойл" на своя територия, става ясно от съобщение на правителствената пресслужба. Съобщението дойде след 20 ч. - малко след като изтече неофициална информация, че служители на ДАНС са влезли в "Лукойл Нефтохим Бургас"...
В Украйна бе разпоредена принудителна евакуация на деца и родителите им от селища в Днепропетровска и Запорожка област, застрашени от настъпващите руски войски. В съобщението на министерството на териториалното развитие не се уточняват броят и имената на селищата. То идва на фона на съобщенията от руското министерство на отбраната за напредване на..
Гражданската гвардия и каталунската полиция арестуваха мъж и жена в Навара за предполагаемата продажба на 14-годишната им дъщеря за 5000 евро, 5 бутилки уиски и храна на друго семейство в Лейда. Двете фамилии са арестувани заедно с 20-годишният младеж, за когото е трябвало да бъде омъжено момичето. Детето, което принадлежи към ромска..
Обслужването на цветните контейнери в 16-те района на София ще бъде възстановено от утре по график, съобщиха от "Екобулпак". Оттам посочват, че в рамките на няколко дни ще се положат усилия да бъдат наваксани и пропуснатите обслужвания. Отново настояваме за среща с ръководството на Столична община в лицето на Васил Терзиев, тъй като считаме че само..
Русия е атакувала "отново" електрически подстанции, захранващи Хмелницката и Ривненската атомна електроцентрала в западна Украйна. Това е станало по време на вчерашната масирана въздушна атака, съобщи късно снощи украинският външен министър Андрий Сибига. По думите му, нападенията, които "застрашават ядрената безопасност в Европа", "не са случайни,..
Следващата седмица ще е решаваща за съдбата на рафинерията в Панчево - единствената в Сърбия, заяви президентът на страната Александър Вучич. Доставките на суров петрол за рафинерията бяха прекъснати миналия месец заради санкциите на САЩ срещу руската компания "Газпром Нефт", която притежава почти 45 процента, а заедно с "Газпром" - 56% от сръбския..
" Истинското противопоставяне ще се появи на парламентарни избори. Колкото повече агонизира държавата, а тя в момента агонизира, толкова по-голяма вълна..