Десетки желаещи да дарят кръв се включиха в акцията в подкрепа на пострадалите от пожара в Кочани, организирана от Българския Червен кръст пред спешната болница "Пирогов" в София. Кампанията ще продължи до края на седмицата, обявиха от организацията.
Сред първите, които се отзоваха на призива за кръводаряване, бяха студенти от Северна Македония, както и хора от София:
- Ние сме от Струмица, Македония. Учим тук, в София и решихме да помогнем. Успяхме с една група за споделено пътуване от Македония. Това е най-малкото, което можем да направим.
- Защото знам, че пациенти с изгаряния имат нужда от много кръв и кръвни продукти и реших да направя своя личен принос към спасяването на тези хора.
Доброволци от Българския Червен кръст съдействат на място за кръводаряване в пункта, разположен на паркинга пред главния вход на "Пирогов".
От организацията оказват подкрепа и на семействата на пострадалите, обясни Десислава Илиева, национален референт по психично здраве към БЧК:
"Освен това оказваме първа психологична и психосоциална подкрепа на семействата на пострадалите деца, които са настанени на територията на болница "Пирогов", както и тези деца, които са настанени в Пловдив и във Варна".
Подробности чуйте в зувковия файл.

Служители на Националния осигурителен институт са посетили над 120 социални услуги за възрастни в цялата страна - домове за стари хора, дневни центрове и други, в рамките на информационната кампания на институцията във връзка с влизането на България в еврозоната. Това съобщиха от НОИ. По време на тези посещения експертите на института са обяснили..
Би Би Си твърди, че Доналд Тръмп няма основания за претенции срещу медията на фона на продължаващ спор относно "редактирани" кадри от реч, която той е произнесъл преди бунта в Капитолия, появили се в "Панорама" през 2024 г., защото предаването не е било излъчено на територията на САЩ. Въпреки че Би Би Си се извини и оттегли епизода, Тръмп..
Днес в Гърция отбелязват 52 години от студентския бунт в Политехниката в Атина. Засилени са мерките за сигурност в цялата страна. Над 5000 полицаи са съсредоточени само в Атина по охрана на демонстрациите във връзка с годишнината. Гърците поднасят цветя пред паметниците на загиналите студенти преди 52 години. В парламента се провежда..
Българите ядат по-малко хляб, сирене и зеленчуци, но повече плодове – това сочат най-новите данни на Националния статистически институт за потреблението на домакинствата през третото тримесечие на 2025г. в сравнение със същия период на миналата година. Без промяна остава консумацията на колбаси, зрял фасул и картофи. Най-големите разходи на българите са..
Превенцията е нещо ключово . Желанието за справедливост го има, но най-добре е да не се стига да случаи, за които да търсим справедливост , коментира в предаването "Преди всички" на БНР Стефан Димитров от Сдружение "Невидимите животни", съорганизатор на протеста за прегазената Мая. Наказанията вече са увеличени и според специалистите по..
Премиерът Росен Желязков ще вземе участие днес в официалната церемония по проекта "Лекарите, на които вярваме" за 2025 година. Инициативата се организира ежегодно от вестник "24 часа" и отличава медици, номинирани от техните пациенти. За 2025 г. пациентите са посочили 800 лекари, дентални специалисти и фармацевти, на които вярват, а за..
" Не сме алтернатива на ДПС-НН. Ние сме нова политическа формация . Ние сме хората, които преди 35 години създадохме ДПС. Ние сме същите тези хора, които продължаваме тази идеология и кауза. Хората с идеология и кауза, а не хората, които мислят само за личния си интерес и личното си облагодетелстване в политиката ". Това заяви пред БНР Танер Али..
Очаква ни много, много тежка 2026 г. от икономическа гледна точка, много тежка година, защото с този ръст на заеми – над 20 млрд. лв., ще надскочим..
За всеки разумен външен наблюдател, за всеки магистрат в системата е ясно, че има нещо, което определяме като омерта – мълчание за процеси, които са..