Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Везенков загуби от друг национал в Евролигата

Александър Везенков
Снимка: БТА

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и неговият Олимпиакос отстъпиха пред сръбския Цървена звезда, с натурализирания американец Коди Милър-Макинтайър в състава, със 73:81 (8:20, 19:23, 28:15, 18:23) като домакини в Гърция в двубой от 30-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Цървена звезда постигна втора победа над Олимпиакос за сезона и прекъсна серията на гръцкия гранд от шест поредни успеха. Грандът от Пирея остава лидер във временното класиране с 22 победи и вече 8 поражения, а след три поредни загуби сръбският тим записа 17-а победа - изключително ценна в битката за класиране за плейофите в турнира.

Александър Везенков бе най-резултатен за Олимпиакос с 19 точки, 9 борби и 3 асистенции за 34 минути на терена, а Милър-Макинтайър също изигра добър мач за Цървена звезда и завърши с 15 точки, 11 борби и 3 асистенции за 25 игрови минути.

По-слабо първо полувреме за гръцкия отбор наклони сериозно везните в полза на гостите от Белград. Домакините изостанаха с 2:17 в средата на първата четвърт. Цървена звезда продължи с по-резултатната игра и след 10 минути водеше с 20:8. Скоро след началото на втората част Александър Везенков се върна на терена, като отбеляза първата си точка от наказателната линия, намалявайки пасива на Олимпиакос на 17:28 при оставащи шест минути и половина от първото полувреме. След нов кош на Везенков домакините се доближиха на 7 точки - 24:31, но гостите пак се откъснаха и на почивката резултатът бе 27:43.

Александър Везенков бе с 5 точки, 4 борби и 1 асистенция до момента, а за Цървена звезда Коди Милър-Макинтайър натрупа 15 точки, 7 борби и 2 асистенции.

Олимпиакос изигра силна трета четвърт, в която пак съкрати дистанцията до 8 точки при 35:43, а след тройка на Везенков и до 7 - 43:50 в средата на периода. При оставащи две минути и половина от частта домакините се доближиха до 4 точки - 51:55, а малко по-късно Мустафа Фал реализира за Олимпиакос за 55:58 преди последната четвърт. В заключителния перид баскетболистите на Цървена звезда не изпуснаха водачеството и не позволиха обрат, увеличавайки отново аванса си до 15 точки - 74:59 при оставащи четири минути и половина в мача.

Литовецът Рокас Гиедрайтис завърши с най-много точки за успеха на Цървена звезда, отбелязвайки 20, като добави 4 борби и 3 асистенции. Деян Давидовац реализира 13 точки, а 12 вкара бившият играч на Олимпиакос Айзея Канън.

Шакил МакКисик отбеляза 14 точки, 7 борби и 5 асистенции за гостите, а с 9 точки и 3 борби се включи Алек Питърс.

За Олимпиакос предстои домакинство на Паниониос в среща от гръцкото първенство на 23 март, а два дни по-късно Везенков и съотборниците му ще гостуват на френския АСВЕЛ Лион-Вильорбан в Евролигата.

В следващите си мачове Цървена звезда ще гостува на Борац Чачак на 23 март, а на 26 март в Евролигата на сръбския отбор предстои домакинство срещу италианския Виртус Болоня.


По публикацията работи: Антони Йорданов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Яник Синер продължава защитата на титлата

Водачът в схемата Яник Синер надделя над Александър Бублик с 6:1, 6:1, 6:1 за само час и 21 минути на 1/8 финалите на Ю Ес Оупън и продължава защитата на титлата си.  Световният номер 1 проби сервиса на казахстанския си съперник цели 8 пъти. Мачът продължи само час и 21 минути и беше вторият най-кратък в турнира. На четвъртфиналите на турнира Синер ще..

публикувано на 02.09.25 в 05:59

Ливърпул счупи рекорд с трансфер на нападател

Ливърпул завърши трансфера на нападателя на Нюкасъл Александър Исак в сделка, която поставя британски рекорд от 125 млн. паунда, съобщи Sky sport.  Сумата надминава предишния рекорд от 115 млн. паунда, който Челси плати на Брайтън за Мойзес Кайседо през 2023 г., и сложи край на най-дълго продължилата сага на този трансферен прозорец. Нюкасъл обяви..

публикувано на 02.09.25 в 05:52
Новак Джокович

Новак Джокович и Карлос Алкарас стигнаха четвъртфиналите

Новак Джокович и Карлос Алкарас се класираха за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Сърбинът отстрани безпроблемно Ян-Ленард Щруф от Германия с 6:3, 6:3 и 6:2, в мач продължил час и 51 минути. В първия сет Джокович поведе след два пробива и въпреки че след това загуби подаването си, спечели безпроблемно. Във втория..

публикувано на 01.09.25 в 07:29
Себастиан Ожие

Себастиан Ожие триумфира в Парагвай

Французинът Себастиан Ожие с Тойота спечели рали Парагвай, кръг от световния шампионат по автомобилизъм WRC и донесе 102-ра победа в историята на японския конструктор, изравнявайки върховото постижение на Ситроен. Осемкратният световен шампион изоставаше с почти 40 секунди в петък заради спаднала гума, но завърши с победата. Тя го приближи..

публикувано на 01.09.25 в 07:27
Иван Иванов

Иван Иванов и Александър Василев с победи на US Open

Иван Иванов започна с победа участието си на Откритото първенство по тенис на Съединените щати при юношите. Шампионът от Уимбълдън надигра американеца Майкъл Антониъс със 7:6 и 6:1. Мачът не започна добре за световния номер едно, който инкасира брейк още на старта, но българинът отвърна с моментален рибрейк, а след това поведе с 4:2...

публикувано на 01.09.25 в 06:54

Лудогорец пак се изравни с Левски

Лудогорец (Разград) се завърна начело на класирането във футболната Първа лига, след като спечели с 2:1 срещу Ботев (Пловдив) в домакински мач от седмия кръг. Шампионите са с 16 точки и водят по голова разлика срещу столичния Левски, който днес победи с 2:1 ЦСКА 1948.  Само преди три дни Лудогорец имаше тежък, но успешен мач от евротурнирите срещу..

публикувано на 31.08.25 в 23:50

Левски е на върха след успех над ЦСКА 1948

Левски се изкачи еднолично на върха в класирането на футболната Първа лига, след като Кристиан Димитров и Майкон вкараха голове през първото полувреме за победа с 2:1 срещу ЦСКА 1948 в мач от седмия кръг. "Сините" са с 16 точки и една повече от Локомотив (Пловдив), а Лудогорец (Разград) е с още две пасив и мач по-малко.  Левски приключи в четвъртък..

публикувано на 31.08.25 в 21:19