Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Куриоз: Минута мълчание за жив човек!

| Интервю
Снимка: Pixabay

Футболната легенда от "Арда" Петко Ганчев и неговото семейство преминаха през странно изпитание. Куриозният случай беше преди дни, когато по време на мача между "Арда" и "Левски" Ганчев беше почетен с минута мълчание. Случаят се превърна не само в българска, но и в световна сензация. 

"Малко трудно се преодоляват тези моменти", сподели пред БНР "възкръсналият" Ганчев. 

"Да те погребат на живо - още не мога да асимилирам нещата, не знам как да го приема".

В предаването "РадиоТочка" той разказа, че от вечерта след мача телефонът му не спира да звъни: 

"Особено вечерта след мача като започнаха да звънят - до след полунощ не ме оставиха. По едно време започнах да не вдигам, те започнаха да звънят на моята съпруга".

Пред "Хоризонт" Петко Ганчев коментира състоянието на българския футбол и ниския интерес към него. Според него причината за това е в ръководителите, които се занимават със спорта. По думите му се обръща малко внимание, а възнагражденията са минимални. Младите хора сега повече се занимават с алкохол и дрога, отбеляза футболната легенда. 

Той обърна внимание на възпитанието на децата днес и бе категоричен, че всичко започва от семейството. Очакването на много от родителите е децата им да научат всичко в училище, като те самите не полагат никакви усилия за това, изказа мнението си той. 

Ганчев сподели също, че вече не вярва на политиците. "Това е една пародия на Министерски съвет, на Народно събрание. Те са по-зле от тези момчета, които наблюдават футболните срещи, чупят пейките и палят факли", смята той. 

Цялото интервю на Илия Вълков с Петко Ганчев в предаването "РадиоТочка" чуйте в звуковия файл. 

По публикацията работи: Анастасия Крушева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Желязков: Няма да изпращаме войски в Украйна

Като страна от формата на Коалицията на желаещите България ще се придържа към решението на Народното събрание и няма да изпраща войници в Украйна, обяви премиерът Росен Желязков на съвместния си брифинг с председателя на Европейският съвет Антонио Коща, с когото разговаря в София снощи.  Коща пристигна в България след участието си в срещата на Коалицията..

публикувано на 05.09.25 в 03:06

Заплатите в Ямболско - много по-ниски от средните за страната

Значително по-ниска от средната брутна работна заплата за страната получават работещите в Ямболска област.  Въпреки увеличението на възнагражденията през второто тримесечие, областта се нарежда на 22-о място. Средното брутно възнаграждение през второто тримесечие на тази година е 1896 лева показват данните от изследването на Териториалното..

публикувано на 05.09.25 в 02:11
Ученици в училище в Кипър.

Учебната година в Кипър започва с ключови промени

В Кипър днес започва новата учебна 2025-2026 година.  Намаляване на изучавания материал, въвеждане на часове по финансова грамотност в началното училище, както и на часове по гражданско образование са сред ключовите промени през нея, съобщиха от образователното министерство. В класните стаи днес се връщат учениците от средния курс, а първият..

публикувано на 05.09.25 в 02:01

Цената на земеделската земя остава най-висока в област Добрич и през 2024 г.

Цената на земеделската земя остава най-висока в област Добрич и през 2024 г., сочат данните на Териториалното статистическо бюро Североизток. Областта е на челна позиция в страната и по нива на изплатените наеми за ползване на земеделска земя. Средната цена на сделките с ниви в област Добрич през 2024 г. достига 3 531 лв. за декар, което е с..

публикувано на 04.09.25 в 21:18

Никифорос Арваниту е победителят в 72-рото издание на Обиколката на България

Никифорос Арваниту е победителят в 72-рото издание на Международната колоездачна обиколка на България. Последният пети етап стартира в Сливен и завърши в Сливен, след като етапът бе съкратен заради ремонт на пътя Котел - Омуртаг.  Старт на последния етап от Международната колоездачна обиколка на България Арваниту от отбор Юнайтет шипинг бе..

публикувано на 04.09.25 в 21:12
Снимката е илюстративна, архив.

Национална стачка на железопътния транспорт в Италия

Тази вечер, в Италия започна националната железопътна стачка, която приключва в петък, 5 септември, в 18:00 часа. Това е първата транспортна стачка, която съвпада със завръщането от лятната ваканция. Протестът е с продължителност от 21 часа и със сигурност ще се отрази не само на пътниците с отмяна и закъснения на влакове, но засяга и товарните..

публикувано на 04.09.25 в 21:06
Служител затваря портата пред хотел

Великобритания: Мигрант е признат за виновен за сексуално посегателство срещу 14-годишно момиче

Във Великобритания мигрант, чийто арест предизвика серия от протести пред хотел в Есекс, в който са настанени търсещи убежище, бе признат за виновен в сексуално посегателство.  Във Великобритания трима мъже бяха арестувани по време на протест пред хотел "Бел" в Епинг Общински съвети във Великобритания съдят правителството заради настаняването..

публикувано на 04.09.25 в 20:59