Българските състезателки спечелиха общо 8 медала (2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови) на международния турнир по художествена гимнастика за жени и девойки "Афродита къп" в Палеро Фалиро (Гърция).
Ансамбълът за девойки в състав Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова, Габриела Трайкова, Ивайла Велковска и Елена Христова, който вчера взе бронз в многобоя, стана първи на финала с пет обръча. Възпитаничките на Кристина Илиева и Жанина Иванова бяха безапелационни в изпълнението си и получиха 25.350 точки (трудност 11.300; артистичност 7.500; изпълнение 6.550).
По-рано днес българките се наредиха осми на финала с пет чифта бухалки с 14.900 точки (6.600; 5.700; 2.600), след като допуснаха доста грешки в композицията си.
Магдалена Вълкова спечели златен медал на обръч, сребърен на топка и бронзов на лента на финалите на отделните уреди при девойките. Така тя приключва с четири отличия надпреварата, след като вчера беше втора в многобоя.
На обръч Вълкова игра стабилно и с резултат от 25.650 точки (трудност 10.500; артистичност 7.850; изпълнение 7.300) взе златото. На топка тя беше оценена с 25.150 (10.200; 7.850; 7.100) и стана сребърна медалистка, а шампионка на този уред е Акмарал Ерекешева (Казахстан) с 25.400. На лента българката е трета с 23.450 (8.900; 7.500; 7.050), а първа е отново Ерекешева с 26.450.
На бухалки при девойките националката Анастасия Калева се нареди пета. Тя допусна неточности и беше оценена с 23.600 (9.200; 7.450; 6.950). Златото взе Натали Де Ла Роса (САЩ) с 25.600 точки.
На финалите на отделните уреди при жените Дара Стоянова взе сребро на бухалки, а Яница Динева е с бронз на лента.
Стоянова представи силно композицията си с бухалки и се нареди втора с 26.350 (11.500; 7.600; 7.250). Другата националка Олександра Шалуева допусна грешки и с 22.950 точки (9.500; 7.250; 6.800) зае седма позиция. Титлата завоюва Аличе Талиети (Италия) с 27.300.
Яница Динева стана бронзова медалистка на лента. В единствения си финал днес, възпитаничката на Бранимира Маркова, Яница Динева, игра отлично и беше оценена с 25.200 (10.500; 7.500; 7.200). Шалуева имаше неточности и с резултат от 22.150 (8.800; 7.150; 6.300), завърши осма. Златото е за Ерика Жайлауова (Казахстан) с 26.550 точки.
В първите два финала при жените по-рано днес българките допуснаха грешки. На обръч Олександра Шалуева е седма с 23.050 точки, а на топка Дара Стоянова също зае седма позиция с 20.500 точки.
Първа на обръч е Милана Парфилова (Казахстан) с оценка 26.650, а на топка триумфира италианката Аличе Талиети с 27.000.
Христо Стоичков посети в Молдова националите ни, които участват в Европейското първенство по вдигане на тежести. Той е там по международен проект, свързан с подготовката на треньори. Стоичков, който е получил награда от Европейската федерация на тежкоатлетите, е имал среща с олимпийския ни шампион Карлос Насар. Повече чуйте в звуковия..
Книгата "С дух на победител", посветена на първия олимпийски шампион на България по бокс Георги Костадинов, бе представена в Музея на спорта в Националния стадион "Васил Левски" в София. Костадинов посрещна редица свои колеги, близки и приятели, които се запознаха с творбата, която разказва за пътя, по който е минал легендарният български спортист, за..
Старши треньорът на Левски София Николай Желязков сподели след победата над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 гейма в решаващия пети мач от полуфиналната серия във волейболното първенство при мъжете, че е била много тежка серия за тях. Желязков допълни, че на финала искат да повторят успеха си от миналата година. Левски победи Берое и се класира за..
Мечтаете ли вече за море, за сърф, за онази преградка на вълните и вятъра, в която сякаш се сливате с природата? В Израел вече не е нужно да се чака лятото за това. В Южния парк на Тел Авив беше открита изкуствена лагуна за сърф, която ще позволи за първи път в Израел висококачествено сърфиране при контролирани условия, независимо от времето. Големината..
Американец играе за четвъртодивизионен футболен тим в Северозападна България. Джеймс Джоли защитава цветовете на Миньор от Чипровци. Той е на 23 години и идва от американския щат Тексас. Преди две години младокът пристига в България като доброволец в Първа евангелска църква в София. От малък Джеймс е запален по футбола. Първият му треньор е неговият..
Барселона и Пари Сен Жермен са първите полуфиналисти в Шампионска лига по футбол. Барселона отстъпи с 1:3 на реванша срещу Борусия (Дортмунд), но след безапелационната си победа с 4:0 в първия мач намери място сред най-добрите четири с общ резултат 5:3. Значително по-драматичен бе другият четвъртфинал между Астън Вила и Пари Сен Жермен...
Левски (София) се класира за финала в мъжкото първенство по волейбол. "Сините" победиха у дома Берое 2016 с 3:0 (25:23, 25:23, 25:22) и се поздравиха с краен успех в серията с 3:2. В първата част играта беше равностойна, но шампионите поведоха с 23:20, за да вземат аванс в двубоя при 25:23. Вторият гейм премина по идентичен начин, но отново..
Акция на полицията в столичния квартал "Студентски град". Открито е голямо количество анаболни стероиди и таблетки. Двама души са..
Главният вход на столичното 24-о средно училище "Пейо Яворов" в кв. "Хаджи Димитър" беше зазидан, а причина за това се смята отстоянието от казино,..
Не виждам причини БСП да остане в това управление ! Стабилността не е лява политика, но очевидно има други причини, които не предполагат излизането на..