Турският президент Реджеп Тайип Ердоган коментира днес продължаващите протести на опозицията след ареста на кмета на Истанбул Екрем Имамоглу миналата седмица, като предупреди, че нарушаването "с провокации" на спокойствието на турските граждани трябва да спре, предаде Анадолската агенция.
В изказване след днешното заседание на турския кабинет президентът предупреди ръководството на основната опозиционна Народнорепубликанската партия (НРП) да не си "играе повече с нервите на народа".
"Не пускайте маргинални леви организации, от които сте взели не само лозунгите, но и манталитета им, срещу нашата полиция", заяви той.
По думите на Ердоган отговорен за "продължаващата пети ден провокация" е лидерът на НРП Йозгюр Йозел, посочва телевизия Хабертюрк.
"Лидерът на главната опозиционна партия и неговият синдикат, които призоваха към улични протести, носят пълната отговорност за ранените при нападенията на вандалите полицаи и за унищоженото обществено имущество за милиарди лири", каза турският президент и предупреди, че "политическата сметка за това ще бъде поискана от парламента, а юридическата - от съдебната система".
"Престанете да нарушавате спокойствието на нашите граждани с провокации", настоя президентът. "Ако имате смелост, потърсете сметка за корупцията, кражбите и взетите подкупи".
Кметът на Истанбул Екрем Имамоглу бе задържан на 19 март в рамките на разследвания за корупция и тероризъм, което предизвика вълна от протести.
"Виждаме как позитивен пример може да бъде обединител ." Това каза в интервю за БНР Десислава Георгиева, специалист по оказване на спешна психологическа помощ при критични събития, член на секцията по кризисна интервенция на Дружеството на психолозите в България. Тя коментира въодушевлението след класирането на волейболните национали на..
В Софийския университет "Свети Климент Охридски" официално ще бъде открита новата академична година. Гости ще бъдат председателят на Народното събрание Наталия Киселова и министърът на образованието и науката Красимир Вълчев. От днес влиза в сила увеличение на стипендиите за студентите и докторантите в държавните висши училища и научни..
Земетресение с магнитуд 6,9 разтърси крайбрежието на Филипините, съобщиха американският Геофизичен институт и Европейско-средиземноморският сеизмологичен център, цитирани от Франс прес и ТАСС. Вече са открити телата на 70 загинали, предават световните агенции. Първите жертви на земетресението са били затрупани в спортен център, а едно дете е..
1 октомври е Международен ден на възрастните хора. На този ден се отбелязва приносът, който възрастните хора имат към обществото. По повод празника, социалният министър Борислав Гуцанов ще посети столичния дом за стари хора "Надежда". Правителството работи за по-висока добавка към пенсията на починал съпруг – от 30% на 35%...
Промените в Закона за защита на конкуренцията влизат за обсъждане на първо четене в пленарна зала като точка първа от дневния ред. Техни вносители са ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН. Измененията възлагат на Комисията за защита на конкуренцията да изготвя секторни анализи и във връзка с това да може да прави проверки на място. Досега тя можеше да прибягва..
Американският Сенат не успя да стигне до споразумение за допълнително финансиране на правителството и от полунощ местно време голяма част от американските правителствени институции ще ограничат или спрат дейността си. В опит да се намери решение двете партии предложиха два различни плана, които биха позволили на правителството да продължи работа..
Продължават руските удари срещу Украйна. Украинският президент Володимир Зеленски обяви положението в Запорожката АЕЦ за критично. Шестима души бяха ранени при руска атака с насочвана авиобомба срещу североизточния украински град Харков тази нощ. Кметът на града Игор Терехов заяви, че атаката е предизвикала пожари на един от градските пазари и в..
Над 40 000 евро и 5000 лева са открити в домовете на двамата служители на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация", задържани за искан подкуп..
Това не е инцидент, а е типичен случай от последните месеци в Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация". Там функционира организирана група,..
Двамата служители на Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация", задържани за поискан подкуп, вече са уволнени. Това каза на брифинг в..