Руският президент Владимир Путин предложи Украйна да се управлява от временна международна администрация, за да се постигне примирие.
Според него временната администрация в Украйна може да работи под егидата на ООН, Съединените щати, европейски страни и "наши партньори".
Целта ще е в Украйна да се проведат избори, а впоследствие да започнат мирни преговори.
От месеци насам Москва изтъква факта, че редовният президентски вот в Украйна през 2024 не се проведе и Володимир Зеленски остана на власт. Това положение обаче се дължи на военните действия и е заложено в конституцията на страната.
Новите изказвания на Путин добавят възможни руски условия в започнатите от САЩ опити за постигане на примирие.
Говорител на Националния съвет по сигурността към Белия дом, цитиран от Ройтерс, отговори на Путин, че управлението на Украйна се определя от нейните конституция и народ.
В арктическото пристанище Мурманск руският лидер заяви още, че има много причини американският му колега Доналд Тръмп да иска да прекрати конфликта в Украйна.
Американският първи дипломат Марко Рубио изтъкна, че е рано да се очакват преговори на високо ниво с Русия. Тази седмица в Саудитска Арабия Съединените щати преговаряха по отделно с руски и украински представители, като според Рубио е нужна още много техническа работа, а сроковете не зависят от Америка.
До момента Москва отхвърля предложението на Украйна и САЩ за незабавно 30-дневно примирие, а за спиране на огъня само в Черно море поиска отпадане на икономическите санкции над земеделския ѝ сектор.
Критиците на Тръмп и Путин смятат, че руският лидер се опитва да проточи преговорите максимално, за да завладее повече украински територии.
В Мурманск Путин изтъкна, че "сериозните" планове на американската администрация за присъединяване на Гренландия към САЩ имат "дълбоки исторически корени" и не засягат Русия.
Днес американският вицепрезидент Джей Ди Ванс ще посети американска военна база на острова, който е датска територия.
Белгия ще бъде обхваната от обща стачка за втори път. Нито един самолет няма да излети от летище "Завентем", а пристигащите полети ще бъдат силно ограничени. На летище "Шарльороа" няма да има нито заминаващи, нито пристигащи самолети. Това е втората обща стачка след първата в средата на февруари, а вече има определена дата и за третата - 29 април. В..
Кипър разширява критериите за доход и увеличава броя на получаващите детски надбавки, като за първи път право на тях ще имат и всички семейства от средната класа. Правителственият законопроект за модернизацията на социалната политика е отворен за обществено обсъждане от днес до 30 април. Близо 12 000 семейства и над 16 000 деца ще бъдат допълнително..
Британският премиер Киър Стармър и американският президент Доналд Тръмп се съгласиха, че "продуктивните преговори" за икономическа сделка между Обединеното кралство и САЩ "ще продължат с необходимите темпове", съобщиха от "Даунинг стрийт" преди наближаващия краен срок за американските мита на 2 април. Двамата лидери разговаряха по телефона късно в..
Монтана отбелязва Международния ден на ромите 8 април с концерт. През тази седмица в двата ромски квартала в града ще има спортни състезания и конкурси Концертът посветен на 8 април Международния ден на ромите има за цел да представи културното наследство и приноса на ромската общност към обществото. Началото е от 17:00 часа, на 8 април, в..
Израелската авиация нанесе нови удари в Хан Юнис и Рафах с най-малко 8 жертви. Премиерът Бенямин Нетаняху отговори на готовността на "Хамас" за примирие с констатацията, че военният натиск дава резултат, и прикани групировката да се разоръжи: "Ние сме готови, "Хамас" ще свали оръжията си, на нейните лидери ще бъде позволено да напуснат. Ще осигурим..
Новият премиер на Гренландия Йенс-Фредерик Нилсен заяви, че САЩ няма да придобият арктическия остров, предаде Ройтерс. Това изявление Нилсен направи в пост във Фейсбук в отговор на неколкократните изявления на президента на САЩ Доналд Тръмп, че иска да поеме контрол върху обширната арктическа територия. "Президентът Тръмп заяви, че САЩ взимат..
Стотици се включиха в протест в Берлин в защита на кмета на Истанбул Екрем Имамоглу, който бе отстранен от длъжност и хвърлен в затвора по-рано този месец по недоказани обвинения за корупция и връзки с терористична организация. Участници в демонстрацията се обявиха за защитници на демокрацията в Турция и определиха властта на турския президент..
Как една сива сграда, в която стотици хора всеки ден търсят работа, може да стане пространство за изкуство и да вдъхне оптимизъм, знаят в русенската..
"Външната политика на българското правителство е заплаха за националната сигурност" . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...