Бившият вътрешен министър Бойко Рашков заяви, че е редно временно отстраненият европрокурор Теодора Георгиева да си направи отвод.
Рашков се усъмни и в мотивите, за да се пусне видеозаписът:
"Това е решение на Европрокуратурата, която има правила, и тогава, когато, както и в България, възникнат определени съмнения за това дали може един прокурор да си изпълнява законосъобразно задълженията, той трябва да направи отвод. Ако той не направи отвод, ще го отведат. Това е процедура. В това няма нищо странно. И е редно тя да се самоотведе, защото са възникнали съмнения по повод пуснат запис, за който не е ясно кой го е изготвил, къде е изготвен, това Пепи Еврото ли е, или не е, тя ли е, или не е, дали този запис е автентичен, или е подхвърлен само, за да може да се стопира разследването по линия на случая "Чирен" и т.н".
Според Рашков записите, разпространени в медиите, в които се твърди, че участва и прокурор Георгиева, не са от архива на Пепи Еврото, а от използване на СРС:
"А кой има доказателство, че това са от архива на Пепи Еврото, тези кадри, кой е този, който ще каже със сигурност, че това е от този архив. Архивът, така наречен, който вие притежавате, и аз имам, разбира се, не съдържа подобни данни за такива кадри. Такива кадри могат да бъдат резултат, с най-голяма степен на убеденост го казвам, единствено и само от използвани и приложени СРС-та".
Окръжна прокуратура - Кюстендил внесе обвинителен акт и праща на съд 44-годишен мъж, извършил брутален грабеж в условията на опасен рецидив в дома на възрастни хора в града. Обвиняемият e осъждан многократно за тежки умишлени престъпления, последно е изтърпял присъда за кражба. За поредното му престъпление може да получи от 5 до 15 години..
Временно е затворен за движение Проходът на Републиката. Тир е катастрофирал на моста при Килифарево. Пострадали няма, съобщиха от полицията във Велико Търново. Изчаква се техника, която да отстрани катастрофиралия камион, за да може движението в участъка да се осъществява нормално.
И тази година гнездовият сезон за пеликаните в "Сребърна" започна по-рано от обичайното , съобщи Момчил Петров , експерт от Регионалната инспекция по околната среда и водите в Русе. В момента в резервата гнездят около 30 двойки пеликани, но все още няма ново поколение. Изненадан от ситуацията е и Илия Илиев , който..
Не са установени данни за насилствена смърт на майката на българския европрокурор Теодора Георгиева. Това съобщиха от Окръжна прокуратура - Плевен. 75-годишната жена беше открита на 15 февруари в изгорялата си къща в село Беглеж. Дни по-късно в МВР постъпи искане от европейския главен прокурор Лаура Кьовеши да бъде назначена охрана на Теодора Георгиева,..
Поскъпването на винетките ще влезе в сила от първи май, а новите по-високи тол такси за ползване на републиканската пътна мрежа от тежкотоварните автомобили и автобусите са в сила от 1 април, като ново поскъпване на тарифите е прието и от първи септември. Постановлението на правителството е с днешна дата и публикувано в Правната информационна..
Националният оперативен щаб предлага удължаване на действието на програмата за подпомагане на украинските бежанци с един месец – до 1 май 2025 г., съобщиха от правителствената пресслужба с уточнението, че щабът се ръководи от вицепремиера Атанас Зафиров, а съобщението е заради постъпили медийни запитвания. "През този допълнителен месец ще..
Пенсионерите с ниски доходи в Кипър ще получат великденска надбавка от 250 евро, реши правителството днес. Одобрената допълнителна помощ показва "социалната ориентация и чувствителност на държавата“, заяви президентът Никос Христодулидис. Празничната сума ще бъде изплатена на повече от 11 000 възрастни хора, съобщи заместник-министърът на..
Как една сива сграда, в която стотици хора всеки ден търсят работа, може да стане пространство за изкуство и да вдъхне оптимизъм, знаят в русенската..
"Външната политика на българското правителство е заплаха за националната сигурност" . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...