С три мача днес продължава 27-ият кръг в Първа лига. От 14.15 часа Арда е домакин на Черно море. От 16.45 Ботев (Пд) посреща Берое в поредно издание на Битката за Тракия, а от 19.15 часа ЦСКА приема Локомотив (София) на Националния стадион.
Възпитаниците на Александър Томаш ще опитат да направят дубъл през сезона срещу съперника, което рядко се случва през последните месеци.
При гостуването в "Надежда" "'червените" спечелиха с 3:0 и тогава реализираха едно от малкото си попадения след статично положение. В последно време "железничарите" редуват загуби и победи.
Добрата новина е, че контузените в ЦСКА намаляват и се очертава само Густаво Бусато, Зюмюр Бютучи и Аарон Исека да отсъстват поради медицински проблеми. Последен се завърна Матиас Фаетон срещу Септември през уикенда и показа завидно чувство за игра. Не е изключено той дори да стартира срещу столичния съперник в сряда.
В сряда наказанието си от три мача ще изтърпи Лумбард Делова. В последните си пет домакинства "червените" имат 3 победи, загуба и реми срещу съперника. Възпитаниците на Александър Томаш загубиха само от Славия през пролетта.
По-рано през деня предстоят два много любопитни сблъсъка. Ботев Пд ще търси първи успех от началото на 2025 г. при домакинството на Берое, който е в серия от три поредни загуби в елита. Арда пък приема Черно море, който записа пет равенства от старта на втория полусезон. Срещу себе си "моряците", които са трети, имат съперник, който при победа ще се доближи на точка от тях в класирането.
Пълна програма за мачовете от 27-ия кръг в Първа лига:
Вторник, 1 април
Спартак Варна – Ботев Враца 1:0
Славия – Септември 2:3
Сряда, 2 април
14.15, Арда – Черно море
16.45, Ботев Пд – Берое
19.15, ЦСКА – Локомотив София
Четвъртък, 3 април
14.30, Хебър – Локомотив Пд
17.00, Лудогорец – Крумовград
19.30, Левски – ЦСКА 1948
"Спокойно можем да кажем - феномен в щангите ! Карлос, ако е здрав, вече ще му броим само титлите . Бъдещето е пред него." Това коментира в предаването "Преди всички" на БНР спортният журналист от програма "Хоризонт" Антони Йорданов. Карлос Насар за трети път покори световния връх в щангите с рекорд в изтласкването 222 килограма е..
Шампионът от "Уимбълдън" и Откритото първенство на САЩ по тенис за юноши Иван Иванов отстъпи на испанеца Алехандро Хуан Мано с 5:7, 2:6 във втория кръг на турнира на твърда настилка за мъже в Понтеведра (Испания), който е с награден фонд 15 хиляди долара. Само ден по-рано 16-годишният българин, който се готви в академията на Рафаел Надал,..
Дебютантът Рилски спортист отстъпи пред вицешампиона Цинкарна (Словения) с 63:89 точки като домакин в Самоков, в първата си среща от Адриатическата лига по баскетбол за жени. Седем отбора се състезават за титлата в международната надпревара през настоящия сезон 2025/2026, а сред тях е и третият от последното издание на турнира и шампион на..
Защитникът на Реал (Мадрид) Дийн Хаусен ще бъде около две седмици извън терените поради контузия, съобщиха испанските медии. 20-годишният футболист бе освободен от лагера на испанския национален отбор и ще пропусне световните квалификация с Грузия и България. Диагностициран е с разкъсан мускул на левия крак, потвърдиха от пресслужбата на Реал...
Испанският футболен клуб Реал (Мадрид) обмисля промяна на името на клубния стадион "Сантяго Бернабеу“, според Sport.es. Според изданието, името на стадиона може да бъде съкратено на "Бернабеу“, като по този начин ще бъде премахнато името на легендарния футболист, треньор и президент на испанския отбор Сантяго Бернабеу. Маркетинг стратезите в клуба..
Над 650 състезатели от 20 държави са подали заявка за участие в 16-ото издание на международния турнир по спортна аеробика „PLOVDIV CUP AEROBICS OPEN“. Събитието ще събере в Пловдив елита на спортната аеробика, а България отново ще бъде сред водещите сили в надпреварата. У нас пристигат спортисти от Австрия, Азербайджан, Белгия, Бенин, Китай, Естония,..
Старши треньорът на баскетболния Апоел (Тел Авив) Димитрис Итудис не скри, че очаква труден мач в утрешното дерби срещу израелския противник Макаби (Тел Авив) в третия кръг на Евролигата. Срещата ще се играе от 21:05 в "Арена 8888" в София. Преди тренировка на тима Итудис беше попитан за втората годишнина от нападението на "Хамас" срещу Израел, което..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..