В Германия консерватори и социалдемократи се споразумяха за съвместно управление. По-късно днес е насрочена пресконференция на партийните лидери.
Американските мита и сривът на борсите форсираха коалиционните преговори в Берлин между консервативния блок ХДС/ХСС и социалдемократическата партия (ГСДП). Двете партии договориха пълно мълчание по време на преговорите за нова голяма коалиция, но е известно, че данъчната политика и ограничаването на миграцията са последните пречки пред сключване на договор за съвместно управление.
"Заради напрежението в международните отношения германските граждани очакват бързо съставяне на правителство", коментира християндемократът Торстен Фрай.
Неговата партия търпи критики заради отстъпките, на които се съгласи - за частична отмяна на ограниченията за поемане на нов дълг, необходим за финансирането на инфраструктурни инвестиции и за повишаване на разходите за отбрана и модернизиране на Бундесвера. Това доведе до лек спад в доверието към ХДС/ХСС, спечелили предсрочните парламентарни избори в края на февруари, а крайнодясната "Алтернатива за Германия" повиши рейтинга си до 22 процента.
Очаква се социалдемократическата партия да подложи коалиционния договор на гласуване от всички партийни членове, а консерваторите да го гласуват на партиен конгрес. Ако коалицията бъде одобрена, лидерът на Християндемократическия съюз Фридрих Мерц може да положи клетва на 7 май.
Предстои ремонт на подлеза, разрушен от дерайлиралия вчера трамвай в София. Трамваят се вряза в стълб и паркирани наблизо автомобили и причини сериозни щети на подлеза – нарушена е конструкцията на входа, има разрушен бетон, скъсана армировка и изпотрошен гранит. Щетите са за десетки хиляди левове , по думите на районния кмет Трайчо..
Веднага щом е възможно ще започне ремонтът на подлеза, който вчера беше разрушен от оставен без надзор и дерайлирал трамвай в района на Румънското посолство в София. Щетите са за десетки хиляди лева, информира кметът на район "Средец" Трайчо Трайков: "Още вчера сутринта започна работа от експерти по оценяването на щетите. Очакваме в..
С рекордна натовареност завършва четвъртият сезон на пътническия ферибот Кипър-Гърция. Днес сутринта обслужващият го кораб "Далила" ще акостира в най-голямото кипърско пристанище Лимасол от последния си курс от гръцкото пристанище Пирея. Почти 8000 пътници са използвали морския маршрут между острова и континента при извършените 22 двупосочни..
Обединеното кралство е в напреднали преговори за изграждане на военни кораби за Дания и Швеция, което е голям потенциален тласък за шотландските корабостроители и изобщо за цялата британска отбранителна индустрия, пише "Файненшъл таймс". Информацията за преговорите, която е потвърдена от хора, запознати с техния ход, идва след като в неделя бе..
Във Великобритания общинският съвет на Епинг, в графство Есекс, който се опитва да забрани настаняването на търсещи убежище в хотел, загуби правен опит да обжалва пред Върховния съд последното съдебно решение на мигрантите да бъде позволено да останат в хотела. Великобритания готви ограничения за мигрантите - няма да могат да довеждат свои..
Президентът Доналд Тръмп потвърди, че е решил да изпрати части на националната гвардия в Чикаго, за да се справи с престъпността в града, наречен от Тръмп "адска бездна", без обаче да даде информация кога ще стане това. Ден по-рано хиляди жители на Чикаго протестираха срещу готвената интервенция на федералните власти. Против плановете на Белия дом се..
Доналд Тръмп обяви, че Космическото командване на Съединените щати ще бъде в щата Алабама, а не в Колорадо, както беше определил предшественикът му Джо Байдън. Щабът ще бъде в Хънтсвил, наричан "ракетният град" заради традициите, които има в областта. Той също така е градът с най-много жители в Алабама. А сенаторът, избран от този щат, Томи Тубървил,..
Охлаждането на имотния пазар е неизбежно . Това обясни пред БНР Лъчезар Богданов от Института за пазарна икономика, след като от данни на БНБ стана ясно,..
"Властта се събира в един човек. Опозицията се унищожава не чрез избори, а чрез политическа поръчка". Това заяви пред БНР Велислав Величков от..
Крайдунавското село Ветрен отново се превърна в ателие на открито. Деветима художници от София, Варна, Добрич и Силистра прекараха няколко дни в..