Бившият лидер на БСП Корнелия Нинова вече е начело на нова партия - "Непокорна България".
Учредителното събрание на партията се провeде днес в София.
Нинова заяви, че мотивът ѝ за създаването на партията е алтернатива на управляващия модел:
"Да преборим паралелната държава, задкулисието и модела "ГЕРБ", модела "Борисов-Пеевски". Има нужда от смели и непокорни хора, които да променим това. Ще бъдем лява партия, тъй като лявото вече няма представителство", добави Нинова.
За председател на Контролния съвет на "Непокорна България" беше избран Михаил Ставрев, а състава му влизат Кирилка Илиева, Павел Георгиев, Васил Стоянов, Стоян Генов, Светла Таскова, Румен Мотреников.
"Защото доказахме, че не се отказваме от принципите си, не предаваме хора, не търгуваме с идеалите си, последователни сме в позициите си", аргументира се Корнелия Нинова.
Тя представи план за икономическа програма и развити високи технологии. С презентация пред делегатите тя се спря на ключови сектори в икономиката, направи анализ на състоянието им и предложи решения: "Защото това е бъдещето, силна икономика означава силна държава, гарантира сила и навън", изтъкна лидерката на "Непокорна България"
Председателят на Европейския съвет определи като "впечатляващ" напредъка на България по пътя за членството в Еврозоната: "Сега очакваме двата финални доклада от ЕЦБ и от ЕК през юни и се надявам оценката да е положителна. И ако това е така, ще можем да вземем положително решение в Европейския съвет". Президентът: Очакваме огромни инвестиции в..
Московски съд наложи най-тежката мярка за неотклонение - задържане под стража - на заподозрения за атентата, при който в петък беше убит заместник-началникът на Главното оперативно управление на Генералния щаб на руската армия генерал Ярослав Москалик. Това предаде "Интерфакс", като се позова на пресслужбата на съда. Висш руски офицер е убит при..
"Празник на зелника и сладките изкушения" бе организиран за 17-и пореден път в кюстендилското с. Жабокрът от местното читалище "Съгласие 2007" с подкрепата на Общината. Стотици хора от района и страната опитаха от невероятната вкусотия, а миналата година жабокрътският зелник получи заслужено признание и беше вписан в Националната..
15- годишната цигуларка Доника Митева е големият победител в тазгодишния 19-ти Международен конкурс за млади изпълнители на класически музикални инструменти, който се проведе в Перник. Тя спечели голямата награда на кмета на Перник – "Гран при”- статуетка и парична сума на стойност 1000 лв. Наградата се присъжда за изключително ярко дарование...
Американският държавен секретар Марко Рубио повтори предупреждението на САЩ, че ще се откажат от посредническите усилия за мир в Украйна, ако не видят в близките дни реални изгледи за успех на дипломацията. Марко Рубио: САЩ се опитват да преценят дали си струват усилията за посредничество за мир в Украйна "Няма друга институция или организация на..
Невижданата досега динамика в геополитическите процеси изисква решително да преосмислим въпросите на сигурността, да изграждаме адекватни отбранителни способности и да преодолеем фрагментацията в европейската отбранителна индустрия. Това каза президентът Румен Радев в началото на срещата си на "Дондуков“ 2 с председателя на Европейския съвет..
Временно е спряно движението от Асеновград към Пловдив заради необходимостта да бъде изтеглен тежкотоварен камион, който към 13 ч. днес се е ударил в мантинела в зоната на кръгово кръстовище за Долни Воден. Според предварителната информация камионът е превозвал празни бутилки за метан. ТИР се обърна на пътя Асеновград - Пловдив Водачът е..
Доналд Тръмп има сериозен дневен ред в отношенията си с Путин. Това са преди всичко лични отношения, опосредени от личен пратеник на президента..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Георги Георгиев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тодор Тагарев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.