Русия се опитва да излъже Съединените щати и другите страни и да продължи войната си срещу Украйна. Това заяви в традиционното си вечерно видеообръщение украинският президент Володимир Зеленски.
"Руснаците много говорят за това, че уж са готови да приемат американските предложения, но засега никакви приготовления за прекратяване на огъня не се забелязват. Напротив, след Великден окупаторът възобнови обичайните си настъпателни действия. С цената на големи загуби, разбира се, руснаците се опитват да напредват".
Германският министър на отбраната Борис Писториус заяви, че Украйна не бива да се съгласява с предложението на САЩ да отстъпи обширни територии в замяна на прекратяване на огъня с Русия. По думите му това би било равносилно на "капитулация".
Вчера американският държавен секретар Марко Рубио повтори предупреждението на САЩ, че ще се откажат от посредническите усилия за мир в Украйна, ако не видят в близките дни реални изгледи за успех на дипломацията.
Британският министър на финансите Рейчъл Рийвс ще представи планове за инвестиране на милиарди паундове в цяла Великобритания, признавайки предварително, че „твърде много хора все още не са усетили ползите от работата на правителството досега”. В изявление в Камарата на общините финансовият министър, представяйки прегледа на разходите, ще обещае да..
Втора поредна нощ на сериозни безредици избухнаха в северноирландския град Балимина. Полицията отново беше замеряна с коктейли “Молотов”, камъни и фойерверки. Тълпи се събраха в района на улицата, където и в понеделник вечерта избухнаха безредиците, наречени от властите „расово мотивирани нападения от омраза“. Полицията е използвала палки и..
Правителството предостави на Столична община за стопанисване горски автомобилни пътища за период от 10 години. 19 са имотите, които водят до местностите "Алеко“ и "Златните мостове“, включително разклонения към туристически зони и хижи. Терените са в границите на Природен парк "Витоша" и на територията на "Държавно горско стопанство София“ и на..
С влекачите "Алкор" и "Алиот" на Български морски флот е изтеглен затъналият на входа на централното пристанище в Бургас товарен кораб. Близо едно денонощие продължи операцията по преместването на плавателния съд, който затъна в плитчина до входния канал на пристанището. Корабът, плаващ под либерийски флаг, който е натоварен със земеделска..
Общинските съветници в Бобошево гласуваха 8 хил. лева за закупуване на автомобил за полицейския участък в града. Автомобилът вече е закупен, явно втора употреба, със съответното монтиране и вече се използва от нарядите. Новозакупеният автомобил ще улесни работата на полицейските патрули на територията на общината - особено в по-малките..
С шествие във Враца беше открито 35-ото издание на Фестивала на малките театрални форми. Постановки с награди "Аскеер" и "Икар" и международна програма с представления от шест държави са част от театралния форум, който ще продължи до началото на следващата седмица. Девет камерни постановки на театри от София, Пловдив и Русе са избрани за..
Летището в Барселона ще има нов терминал и по-дълга писта за излитания. За това се споразумяха каталунското правителството и компанията-оператор на аерогарата. Инвестицията е на обща стойност 3,2 милиарда евро. Предвижда се удължаване на пистата за излитания с 600 метра, като по този начин общата ѝ дължина ще достигне 3160 метра. Според проекта това..
"Полезно е и ни харесва. Намерихме нещо, което би ни било приятно да произвеждаме. Знаем, че го правим хубаво и качествено. Нямаме никакви притеснения..
Преди големите жеги в любимия на плевенчани парк "Кайлъка" възстановиха кът за отдих с помощта на Областната администрация и на дарители...
Книгата с лирика "Светостта на болката" излиза по повод 20-годишнината от кончината на Николай Колев-Поета . Вижда бял свят благодарение усилията на..