Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Равенство между Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София) в Първа лига

Равенство между Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София) в Първа лига
Снимка: БТА

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София) не излъчиха победител в „железничарското“ дерби от 32-рия кръг на футболната Първа лига. На „Лаута“ двата тима завършиха при равенство 1:1. Парвиз Умарбаев даде аванс на домакините в 42-ата минута, но в началото на втората част Октавио изравни, за да донесе точката на столичния тим. 

По този начин Локомотив (Пловдив) остава на 14-ото място в класирането 29 точки, докато „червено-черните“ са с 5 точки повече на 12-ата позиция. 

Двубоят започна с поделено надмощие, но без интересни ситуации пред двете врати. Първият точен удар дойде чак в 18-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев пробва да затрудни Боян Милосавлевич с фалцово изпълнение от около 20 метра. Вратарят на домакините обаче внимаваше и не срещна затруднения. 

Не такъв бе случаят минута по-късно, когато стражът на „черно-белите“ не се намеси убедително при центриране на Галчев отдясно и изби топката в краката на Спас Делев, който веднага се опита да се възползва от това, но Милосавлевич бързо възстанови позицията си, за да избие в корнер. 

В 27-ата минута гостите имаха още един шанс за откриващо попадение. След центриране от фаул, прехвърлило всички футболисти в пеналтерията, Делев върна прострелно успоредно на голлинията и там Светослав Диков се размина с топката на метър пред вратата. 

В 42-ата играчите на Душан Косич поведоха в резултата при първата си сериозна възможност. Христо Иванов се озова на стрелкова позиция малко пред границата на наказателното поле и шутира остро по земя. Александър Любенов успя да реагира и да отрази, но при добавката Парвиз Умарбаев бе на точното място, за да добави в опразнената врата за 1:0. Първоначално страничният съдията от далечната страна вдигна своя флаг за засада на Хуан Переа в хода на нападението, но след обстойно преразглеждане на ситуацията попадението бе признато – 1:0. 

Втората част стартира с точен удар на Патрик-Габриел Галчев, попаднал право в ръцете на Милосавлевич. Малко след това и Красимир Станоев стреля опасно от дистанция, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда. 

По-активното начало на второто полувреме за столичните „железничари“ даде резултат в 53-ата минута. При центриране на Спас Делев от фаул се получи разбъркване пред вратата на домакините и топката падна на крака на Октавио, чийто завършващ удар мина под плонжа на Милосавлевич и пред голлинията Ангел Лясков и Калоян Костов не успяха да предотвратят попадението – 1:1. 

В 69-ата минута възпитаниците на Ратко Достанич пропуснаха отлична възможност за пълен обрат. След добре изградена атака отляво Бруно Франко центрира към Диого Тейшейра и той насочи точно в долния ляв ъгъл. Милосавлевич успя да отрази, но там дебнеше Светослав Диков, който подцени ситуацията и вместо да реализира от няколко метра, намери тялото на падналия на земята страж на домакините, а впоследствие Калоян Костов изчисти. 

До края нито един от двата отбора не създаде достатъчно изгодни шансове за гол и двубоят приключи при равен резултат. 



По публикацията работи: Кръстина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Илия Груев с цял мач за Лийдс при победа над Плимут

Илия Груев игра цял мач за Лийдс при драматична победа над Плимут

Националът Илия Груев бе титуляр и игра цял мач за Лийдс, който победи драматично като гост Плимут с 2:1 след обрат в последния, 46-и кръг от второто ниво на английския футбол – Чемпиъншип, и спечели титлата. Груев и съотборниците му вече си бяха осигурили промоция във Висшата лига през следващия сезон, а с успеха над Плимут Аргайл грабнаха и..

публикувано на 03.05.25 в 17:31
Магдалена Вълкова

Девойките са първи отборно на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку

България триумфира в отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Страната е представата от Магдалена Вълкова, Алекса Рашева и Антоанета Цанкова. Силна и уверена игра на показаха грациите и събраха актив от 97.750 точки (25.450 на обръч, 24.450 на топка, 24.900 на бухалки и 22.950),..

публикувано на 03.05.25 в 17:24
Астън Вила победи Фулъм с 1:0

Астън Вила остава в битката за Шампионската лига

Отборът на Астън Вила победи Фулъм с 1:0 като домакин в среща от 35-ия кръг на английската футболна Висша лига. С успеха Астън Вила събра 60 точки на седмото място във временното класиране и продължава да преследва участие в евротурнирите през следващия сезон и най-вече за Шампионската лига. С по 60 точки са още Челси и Нотингам Форест, които..

публикувано на 03.05.25 в 16:41
Левски се раздели с кубинеца Ливан Осориа

Волейболният Левски се раздели с кубинеца Ливан Осориа

Мъжкият волейболен тим на Левски се разделя с кубинския център Ливан Осориа.  "Разделяме се с Ливан Осориа! Благодарим ти, Ливан, за твоя принос за спечелването на златен требъл и за твоята отдаденост през целия сезон", написаха от клуба на официалния си профил в социалната платформа Фейсбук. 30-годишният Осориа се присъедини към "сините"..

публикувано на 03.05.25 в 16:01
Христо Стоичков гостува в Сандански

Стоичков от Сандански: Тази среща е най-вече заради децата в града

Сандански е един от градовете, в който съм започнал своята кариера. Тук беше един от първите ми лагери заедно с младежкия национален отбор. Това каза легендарният футболист Христо Стоичков, който днес гостува в курортния град в рамките на събитие, което се организира от община Сандански и издателство "Софтпрес". Той е поканен по повод отбелязването..

публикувано на 03.05.25 в 15:58
Анчелоти мълчи за бъдещето си в Реал и варианта с Бразилия

Анчелоти мълчи за бъдещето си в Реал и варианта с Бразилия

Треньорът на Реал (Мадрид) - Карло Анчелоти заяви, че ще говори за бъдещето си в клуба едва в последния ден от сезона в Ла Лига, тъй като испанските медии продължават да го свързват с преминаване в националния отбор на Бразилия. Анчелоти, който изведе Реал до три трофея от Шампионската лига и две победи в Световното клубно първенство, се..

публикувано на 03.05.25 в 15:50
Рекорд - над 1 млн. заявки за лондонския маратон през 2026 г.

Рекорд - над 1 млн. заявки за лондонския маратон през 2026 г.

Над 1,1 милиона заявления за участие са получени за Маратона на Лондон през 2026 година, с което бе счупен световният рекорд от 840 318 заявки, поставен при миналогодишния публичен жребий, съобщиха организаторите на събитието, цитирани от агенция "Ройтерс". Общо 1 133 813 души от целия свят са кандидатствали за място в надпреварата на 26..

публикувано на 03.05.25 в 15:25