Израелското посолство в Лондон е било предполагаемата цел на петима иранци, арестувани в събота по подозрение за подготовка на терористичен акт. За това информира Би Би Си.
Полицията все още не е потвърдила, че посолството в квартал "Кенсингтън" е било предполагаемата цел, както първоначално съобщи вестник "Таймс". Би Би Си обаче прецени след своя проверка, че написаното от вестника е вярно.
Командващият отдела за борба с тероризма на столичната полиция Доминик Мърфи заяви, че разследването се развива много бързо и има "значителни оперативни причини", поради които полицията не може да предостави допълнителни подробности.
Мъжете - двама на 29 години, един на 40 години, един на 24 години и друг на 46 години - бяха арестувани в събота заради предполагаем план за нападение срещу "конкретен обект", както съобщи столичната полиция. Те бяха арестувани в Суиндън, Западен Лондон, Стокпорт, Рочдейл и Манчестър. Четирима от иранците продължават да бъдат разпитвани съгласно Закона за тероризма. Петият, който беше задържан съгласно Закона за полицията и наказателните доказателства, беше освободен под гаранция до определена дата през май.
Иранският министър на външните работи Абас Арагчи отрече категорично твърденията, които свързват ирански граждани с предполагаем терористичен план за нападение срещу израелското посолство в Лондон, съобщиха Пи Ей Мидия и ДПА.
В публикация в Х първият дипломат на Техеран призова Великобритания към взаимодействие, за да се подпомогне всяко разследване, което се опира на достоверни факти. Засега израелското посолство не е коментирало.

Районният съд в Ловеч осъди на 10 месеца лишаване от свобода при първоначален строг режим и втория избягал от затворническото общежитие в Ловеч в началото на месеца. Присъдата на 21-годишния Гюрсел Алиев беше постановена след подписано споразумение между подсъдимия и прокуратурата. Той заедно вече осъдения също на 10 месеца Димитър..
За поредна катастрофа с участието на кола и трамвай съобщиха от "Катастрофи в София". Инцидентът е станал около 10:30 ч. на Бул. "Възкресение" и спирката на пазар "Красна Поляна". Няма данни за пострадали.
Проверки и обиски в Атина от Европейската прокуратура за изразходване на европейски средства. Европейската прокуратура и Службата за борба с измамите (OLAF) извършват изненадващ обиск в офисите на правителствена агенция за разпределение на европейски средства. Иззети са компютри, хард дискове и мобилни телефони на всички служители...
Европейската комисия обяви нова програма в областта на образованието, насърчаваща диалога и контактите между двете разделени кипърски общности. От днес за стипендии по нея могат да кандидатстват кипърски гръцки и кипърски турски младежи, съобщиха от представителството на Еврокомисията в Никозия. Европейският съюз ще финансира с 1,5 млн. евро..
Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) издаде за днес предупреждение от първа степен - жълт код, за значителни валежи в 11 области от Западна и Северна България, както и за южните райони на Източните Родопи (виж графиката по-долу). За шест области от Източна и Югоизточна България жълтият код е за силен и поривист вятър от..
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че пътуващите за Световното първенство по футбол в САЩ през следващата година трябва да кандидатстват за визи "веднага". Молбите ще имат специално обозначение, което ще им дава предимство. "FIFA Pass" се нарича молбата за виза, която ще позволи на закупилите билети чрез уебсайта на Международната..
Увеличават се случаите на домашно насилие в област Велико Търново. С образователна и превантивна цел Областната дирекция на полицията направи кратък видеофилм за домашното насилие. "Домашното насилие не е личен проблем, а обществен. Ако си в риск – не мълчи. Потърси помощ. Не си сам", казват в клипа от 4 минути и 20 секунди великотърновските..
При превалутирането на българските левове в евро в пощите ще се проверяват документите за самоличност , като ще се прави тяхно копие и ще се извършва..
Планът "Пеевски" е в действие! С тази констатация започна коментара си пред БНР Орхан Исмаилов, председател на Народна партия "Свобода и..