Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Борисов отговори на Пеевски: Следващата седмица ще беседваме по управленската програма

Бойко Борисов
Снимка: БГНЕС
Чуй новината! Чуй новината:

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отвърна на Делян Пеевски и обяви, че управленската програма на правителството е готова и ще бъде представена следващата седмица.

"Търпението е най-важното качество на мъжа. Това, което имам право да го кажа, ние трябва да имаме програма на мнозинството, което да стъпва на програма на правителството до края на тази година, за следващата и за следващите две след това. 

Така че в това отношение търпим критика. A когато някой е прав, аз казвам, че е прав. Желязков каза, че програмата е готова, така че сигурно другата седмица можем да събираме домсъвета, както казвам, и да беседваме по нея", каза Борисов.

Партия ГЕРБ няма да участва в инициативи за сваляне на имунитети на депутати, потвърди позицията на формацията той. По думите му, наказателната отговорност не се заличава, а се забавя.

"Това не е спиране от правосъдие. Това е забавяне на правосъдието. От първия ден сме казали, че парламентът и ние няма да участваме в такива комисии, в такова взимане на имунитети, защото българският народ се е произнесъл като е гласувал за тези хора, а когато спрат да са народни представители, съдебният процес започва от там, където в момента е замразен, нищо не се променя", каза лидерът на ГЕРБ.

Пo-рано днес парламентът се отказа от разглеждането на исканията, внесени от изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов, за сваляне на депутатските имунитети на народните представители Джейхан Ибрямов и Марио Рангелов, Славчо Крумов, Ивайло Чорбов, Йордан Тодоров, Никола Димитров. Преди това депутатите отхвърлиха предложението на "Продължаваме промяната - Демократична България" да разгледат проект на решение за създаване на временна комисия за депутатските имунитети.


По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

8,4% се очаква да бъде приносът на туризма в БВП на страната през тази година

8,4% ще бъде приносът на туризма в брутния вътрешен продукт на страната през тази година по прогноза на Световния съвет за пътуване и туризъм. Това съобщи заместник-министърът на туризма Ирена Георгиева по време на блиц контрол в ресорната парламентарна комисия. Тя представи отчета за изпълнението на програмния бюджет на Министерството на туризма..

публикувано на 09.10.25 в 20:43
Атанас Зафиров

Зафиров след заседанието на Борда по водите: За водна криза към днешна дата не може да се говори

За водна криза в страната към днешна дата не може да се говори, заяви вицепремиерът Атанас Зафиров след днешното второ заседание на Националния борд по водите. За 10 дни броят на хората без достъп до питейна вода е намалял наполовина. Вицепремиерът Зафиров обобщи, че  към момента хората, засегнати от безводие в страната,  от 360 000   са..

публикувано на 09.10.25 в 20:33
Президентът на САЩ Доналд Тръмп

Тръмп очаква "Хамас" да освободи всички останали израелски заложници в понеделник

Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп очаква "Хамас" да освободи всички останали израелски заложници в понеделник идната седмица. Планът му от 20 точки за мир в ивицата Газа предвижда това да стане до три денонощия от влизането в сила на прекратяването на огъня, за което се договориха снощи "Хамас" и Израел. Постигната е сделка за..

публикувано на 09.10.25 в 20:17

МТСП: Скоро ще се наложи да спре приема на заявки по инициативата "Избирам България"

Съвсем скоро ще се наложи да спре приема на заявки по инициативата "Избирам България", съобщи заместник-министърът на труда и социалната политика Наталия Ефтимова по време на заседание на Комисията по политиките за българите извън страната. "Предполагам, че съвсем скоро, предвид много големия интерес, ще се наложи да затворим набирането на..

публикувано на 09.10.25 в 20:06
Димо Дренчев в НС

НС одобри споразумение за безлихвен заем от 250 млн. евро с Банката за развитие на Съвета на Европа

Парламентът одобри на първо четене Рамково споразумение за безлихвен заем от 250 милиона евро с Банката за развитие на Съвета на Европа и Република България по Механизъм за съфинансиране на програми, съфинансирани от Европейския социален фонд плюс през 2021-2027 година. Заемът има за цел да подкрепи националното съфинансиране по проектите,..

публикувано на 09.10.25 в 19:50
Българският правителствен самолет на летището в Талин, Естония, 9 октомври 2025 г.

Президентът е в Талин за участие в годишната среща на държавните глави от групата "Арайолуш"

Рисковете пред Европа заради влошената среда за сигурност и войната между Русия и Украйна са сред темите на международен форум в Талин, в който участват 11 държавни глави на страни от Европейския съюз.  Сред тях е президент Румен Радев, който пристигна за годишната среща на държавните глави от групата "Арайолуш" в Естония.  Възможностите и..

публикувано на 09.10.25 в 19:35
Доц. Петко Стефановски по време на заседанието на парламентарната Комисия по здравеопазването - 9 октомври 2025 г.

Нараства делът на държавните болници с надлимитна дейност

Нараства делът на държавните болници с надлимитна дейност спрямо дела на частните лечебни заведения с такава дейност - това показват резултатите от серия проверки на Здравната каса (НЗОК) в 42 лечебни заведения у нас, които са с най-значително увеличение на хоспитализациите през тази и миналата година.  Данните бяха представени от управителя на НЗОК..

публикувано на 09.10.25 в 18:59