Две чествания за Деня на Европа и 80 години от победата над хитлеристка Германия станаха в Кюстендил - едното беше на активисти и симпатизанти на БСП и Възраждане, другото - организирано от Общината и Областната администрация. Причината е техническа, в обявения час, в действителност обаче е от различната позиция на организиращите поклонението пред Паметника на загиналите във Втората световна война от Кюстендилско, коментираха активисти.
Левите симпатизанти организираха шествие, водено от транспарант "Безсмъртният полк" и портрети на известни антифашисти от региона. Участник носеше "червено съветско знаме" - такова, каквото е поставено над Райстага при влизането на съветските войски в Берлин, обяви с патос той.
Другото шествие беше предвождано от градския духов оркестър. Включиха се кметът на Общината инж. Огнян Атанасов от общинската и областната администрации, представители на Архиерейското наместничество, на Военното окръжие в града, членове на Областен и Общински съвети на Съюза на ветераните от войните, на политически партии и родолюбиви организации. Слово произнесе о.р. полковник Димитър Панайотов, бивш командир на полка в Кюстендил:
"Незабравими са героичните прояви на войните от 13 пехотен Рилски полк. Ето думите на Вълко Яначков: Воюваха в Македония, област Косово, участваха в боевете в Сремска област, по заледените и снежни пътища, при студ и виелица". С две прехвърляния на река Дунав в исторически поход към Унгария. За пет дни пеша изминаха 150 км. биха се геройски при река Драва в Унгария и южно от Хърватска. Следваха противника до Австрия".
О.р полковник Йордан Костадинов, бивш преподавател във Военна академия отбеляза:
"Ако нямаше "Ден на победата" не знам каква Европа щеше да бъде".
"Разбира се, че младите лекари са прави и не само, защото са млади, а защото държавата трябва да направи всичко възможно, за да ги задържи да работят и да живеят в България". Това написа във "Фейсбук" Слави Трифонов. Работна група ще готви доклад за възможни промени в наредбата за лекарските специализации Д-р Белослава Томова: Не сме..
Вицепремиерът Атанас Зафиров обяви в парламента, че до края на месеца ще бъдат приети законодателни промени, с които да се гарантира достойно заплащане в сектор здравеопазване. Така той отговори на съпредседателя на ПП-ДБ Асен Василев по повод протестите на младите медици. Блиц контролът, в който на актуални въпроси отговарят..
От "Продължаваме промяната - Демократична България" ще внесат вот на недоверие срещу кабинета "Желязков" през септември, за да не се пречи на влизането в еврозоната. Това заяви депутатът от коалицията Ивайло Мирчев. "Ние сме подготвили букет от аргументи за вота на недоверие. Само че той ще бъде през септември. В това управление вече има по..
Полярна въздушна маса от Антарктида е донесла рекордно ниски температури в трите южноамерикански държави и взе най-малко 15 жертви. Правителствата наредиха отварянето на кризисни центрове за подслон. В Аржентина най-малко девет бездомници са загинали от студ през настоящата зима, според местна неправителствена организация. В сряда столицата..
Овладян е пожарът на остров Крит до град Йерапетра, но вятърът разпалва нови огнища. Огнеборците остават на място. По въздух и днес гасят самолети и хеликоптери. Властите обявиха извънредно положение в целия район, засегнат от огъня. Полицията съобщава, че пет хиляди туристи са били евакуирани с лодки. Настанени са в други хотели и квартири...
Васил Стефанов от ПП-ДБ положи клетва като народен представител. Той влиза в 51-ия парламент на мястото на подалия оставка като депутат Кирил Петков, който преди това се оттегли и като съпредседател на "Продължаваме промяната". НС прие оставката на Кирил Петков като депутат Депутатите промениха и днешния си работен план, като с..
Поколенията на Априлския пленум все още са на основните позиции в здравеопазването, въздействат и държат системата. Тези поколения ще излизат от активна трудова възраст и с оглед на демографската пирамида заплащането на младите лекари ще се нормализира . Това мнение изрази пред БНР Аркади Шарков, здравен икономист от Експертния клуб за..
Едно от най-разпознаваемите и обичани лица на bTV: лъчезарният и винаги усмихнат Борислав Лазаров е гост в "Нощен Хоризонт". Той влиза в домовете..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Украйна има интерес Балканите да бъдат съпричастни с нея, но и да разберат по-добре обстановката, в която се намират в момента. Това коментира..