4
Започва протестът пред Столичната община в подкрепа на кмета на София Васил Терзиев.
Част от протестиращите определиха кмета като "заврян зет".
Според тях той се опитва да работи въпреки решенията на различните институции, които пречат на работата му.
Девизът на събитието е: "Мутрите няма да ни вземат София".
Съпредседателят на "Продължаваме промяната" и депутат от ПГ на "Продължаваме промяната – Демократична България" Кирил Петков също дойде на протеста в подкрепа на столичния кмет.
"Радвам се, че сме тук да подкрепим кмета на София. Софиянци казаха – ние не сме глупаци, ние разбираме какво се случва. Театърът, който изгледахме днес, който го отигра Борисов, беше много показателен", заяви пред журналисти той.
Петков подчерта, че ГЕРБ е създал проблем и се е опитал да натисне кмета.
"Кметът се изправи и каза – никой не може да ме натиска и няма да се поддам на рекет, и те видяха, че хората застанаха зад кмета и дадоха назад", допълни той, като отбеляза, че това е типичен техен подход.
Съпредседателят на ПП заяви, че е горд, че кметът не се е поддал. Петков изрази благодарност към всички хора, дошли на протеста, защото "те реално накараха ГЕРБ да направи стъпка назад".
"Те бяха подготвили менгеме – държавата не дава пари отгоре, Общинският съвет саботира отдолу и кметът да бъде притиснат по средата. Оказа се обаче, че това менгеме не сработи, защото софиянци казаха: ние разбираме тези схеми, няма да се поддадем и заставаме зад кмета", добави той и продължи:
"И те, когато видяха, че схемата не им проработи, днес отиграха театъра и реално проблемите, които те създадоха, решиха да си ги решават."
Петков сподели, че е горд от софиянци, че застанаха твърдо зад кмета.
"Всеки следващ път, когато се опитват да го саботират, трябва да знаят, че такъв отпор има не от политиците, а от софиянци и от българските граждани", каза още той.

Плевен отбеляза 30 години от създаването на Общинския хор „Гена Димитрова“ с тържествен концерт, състоял се на 14 ноември в Драматично-кукления театър „Иван Радоев“. Събитието привлече многобройна публика и събра на една сцена водещи плевенски културни институции и изявени солисти. Концертът премина под диригентството на Георги Милтиядов, а хорът бе..
Домашният социален патронаж в Ловеч отбелязва днес 50-годишнина от създаването си. Когато е създаден през 1975 г., домашният социален патронаж в Ловеч обслужва едва осем потребители, а днес храна и различни социални услуги получават 350 нуждаещи се от града и още девет села в общината, поясни управителят му Цветанка Маринова. "Предлагаме..
Пътен полицай на 2025 година е Георги Карапаунов от Областната дирекция на МВР в Смолян. Това стана ясно след края на двудневното едноименно национално състезание, което се проведе в Кърджали. Карапаунов беше най-бърз и получи най-много точки в петте конкурсни дисциплини. Призът беше връчен на тържествена церемония снощи, където бяха..
С военно-историческа възстановка, дело на Национално дружество "Традиция", което пресъздава значими събития в цялата страна от много години , ще бъде отбелязана 140-годишнината от победата при Сливница в Сръбско-българската война от 1885 г. Съорганизатори са Министерството на отбраната, Сухопътни войски и Община Сливница, на чиято територия ще..
Само 10 процента от пациентите с диагноза недохранване са получили медицински ентерални храни по линия на Здравната каса през миналата година, когато започна заплащането им. Данните представи д-р Антоанета Тончева от сдружение "Общност МОСТОВЕ", която е сред организаторите на предстояща днес обучителна среща в рамките на Международната седмица за..
Украинският президент Володимир Зеленски ще пристигне днес в Атина, където ще отправи призив за увеличаване на военната помощ за Киев. Зеленски пристига в Атина с две основни цели - да подсигури газа за Украйна през зимата и да договори допълнителна военна помощ от Гърция. Това коментират политически наблюдатели. Гърция разполага с пет..
Коледният базар във Виена, един от най-известните в Европа, вече посреща гости на площада пред кметството. Местните и туристите се наслаждават на много красиво украсени сергии, предлагащи произведения на традиционни занаяти, като стъклени орнаменти, дървени играчки, керамика и коледни украси за елха. Освен идеи за подаръци, посетителите могат..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..
В петиция на родителите на деца с диабет тип 1 и на пациенти с това заболяване се призовава НЗОК да плаща напълно за инсулинови помпи като съвременен..
Проф. Асен Диамандиев е личност, направила много за музикалното образование в своя роден град Пловдив, но и за цяла България. Композитор, диригент,..