Пътният експерт Диана Русинова ще приеме предложението на министъра на регионалното развитие Иван Иванов да стане председател на управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура". Това съобщи Русинова пред журналисти.
Тя е депозирала писмо, с което приема отправената ѝ покана, стана ясно на пресконференция на тема: "Липсата на ефективно управление на пътната безопасност в България и отсъствието на адекватни действия след трагичната загуба на Сияна Попова".
"Депозирала съм писмо до министър-председателя и до министъра на регионалното развитие, с което приемам да поема тази отговорност - да бъда председател на Агенция "Пътна инфраструктура", защото в действителност всички в България бягат от отговорност и категорично аз не съм човек, който ще избяга от отговорност и ще се скрие. Очаквах да проведем сериозен разговор, да представя някаква програма, да представя екипа, евентуално на Управителния съвет. Така гледах на предложението, но нещата не се случват по този начин. Да не се окаже, че просто господин министърът се е опитал да ме злепостави пред обществото, смятайки, че няма да поема тази отговорност. Надявам се да не е така", заяви Русинова.
От своя страна бащата на загиналата в тежък пътен инцидент Сияна Николай Попов обясни, че иска оставките на заместник-директора на Националната полиция Калоян Милтенов и на Малина Крумова, директор на Агенцията за безопасност за движението по пътищата.
"Искаме всички замесени по веригата да поемат своята отговорност като подадат оставки. На първо място госпожа Малина Крумова, благодарни сме ѝ за това, че създаде агенцията, но виждаме, че вече явно не може да управлява добре. Искаме оставката на господин Милтенов, който поръча иконите за 420 000 лева и който, вместо да бъде отстранен от системата, е преназначен. Искаме да бъде отстранен от системата".
Попов обяви и шест мерки, които според него ще допринесат за намаляване на катастрофите у нас.
Сред тях са са информационна кампания, обучение на младите водачи и нова интерактивна карта на опасните участъци.
Усилията на ООН за свикване на разширена петстранна среща по Кипърския въпрос през юни навлизат в критичен период с провеждането на нов кръг консултации със страните гаранти. Първата от тях е днес в Анкара. След продължили една седмица контакти в Кипър от днес личният пратеник на генералния секретар на ООН по Кипърския въпрос Мария Анхела..
Великобритания е "загубила контрол" над границите си през последните пет години, заяви министърът на отбраната Джон Хийли, след като стана ясно, че в събота близо 1200 мигранти са прекосили Ламанша. По данни на Министерството на вътрешните работи 1 194 души са успели да преминат Ламанша с 18 малки лодки. Това е най-голямата бройка за един ден от..
Директорът на американското Федерално бюро за разследване Каш Пател съобщи, че агенцията разследва "терористична атака" в град Боулдър, щата Колорадо. "Нашите агенти и местните правоохранителни органи вече са на мястото", посочи Пател в социалната мрежа "'Екс". Пател допълни, че когато разполага с още информация, ще я съобщи веднага. Публикацията му в..
Във Враца започнаха Ботевите дни - почит към загиналите за свободата на България. На тържествената проверка-заря присъстваха президентът Румен Радев, председателката на Народното събрание Наталия Киселова, вицепрезидентът Илияна Йотова, кметът на Враца Калин Каменов, депутати, общински съветници, вицепремиерът Атанас Зафиров, началникът на отбраната..
Обявени бяха победителите в ежегодния детски конкурс "Кюстендил - това е моят град", организиран от Обединения детски комплекс в града и Общината. Конкурсът е включен в общинската програма с мерки за закрила на деца с изявени дарби. В тазгодишното издание участват около 150 деца в различните направления – "Изобразително изкуство“,..
Министерството на отбраната на Русия призна, че военновъздушните ѝ сили са претърпели щети в резултат на днешните въздушни атаки от Украйна. Украйна е започнала мащабна атака срещу руски военни летища Безпилотни апарати са ударили летища в пет области, някои от тях в Сибир и в полярния Север, съобщават "Ройтерс" и "Комерсант". Атаките над..
Близо 90 демонстранти са били арестувани снощи по време на отбелязването на 12-ата годишнина от протестите в истанбулския парк "Гези", съобщиха днес турски адвокати. През 2013 година протестите в "Гези" бяха най-големите антиправителствени протести срещу правителството на Реджеп Ердоган, започнали заради плановете на управляващите за застрояването на..
Пеевски овладя и последната институция и си постави във витрината и трофея ДАНС. Това ще му разчисти пътя към премиерския пост, каза в интервю пред..
„Аз не съм за еврото в този момент, и съм за провеждане на референдум. В момента това политическо натискане отвън озверява хората.“ Това каза..
Протестът в сряда срещу влизането в еврозоната ще е още по-голям от този в събота – 31 май т. г., обеща един от организаторите - Страхил Ангелов,..