Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петков: Предполагам, че шантажът е бил ужасяващ, за да може Чакъров да се огъне

Кирил Петков
Снимка: БГНЕС
Пътят напред за България е само един: България в сърцето на Европа, България без корупция. Само така българите ще бъдат по-богати, по-успешни и ще има истинска справедливост.  Този път може да се извърви само от свободни хора, които не могат да бъдат пречупени. Това написа съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков в социалните мрежи:

"Предполагам, че шантажът е бил ужасяващ, за да може Джевдет Чакъров да се огъне, но аз вярвам, че има млади хора и в редиците на АПС, които няма да искат да продължат да представляват най-бедните избиратели с чудовищно богати партийни лидери, като самия Пеевски, основна част от корупционната машина!
Ние знаем, че в тази битка са нужни смели лидери, които знаят, че да бъдеш смачкан от корупционерите означава да предадеш надеждата на своите избиратели. Горд съм, че пречупване при нас никога не е имало, защото ние не взимаме решения на база на страх или корист. Това ще бъде така и за напред, независимо колко обвинения си измислят по наш адрес със Сарафов.
България може да бъде една нормална европейска държава. За тази мечта всички свободни хора в България трябва да се борим всеки ден!", написа Кирил Петков.


По-късно пред журналисти Петков каза, че държавни институции и Антикорупционната комисия са били използвани като инструмент за шантаж срещу Чакъров: 

"Джевдет Чакъров днес изглеждаше като отвлечен от терористи. Това, което виждаме напоследък е същата снимка с различни кметове и винаги Пеевски стои до тях. Доколкото разбираме, информацията е, че са използвани държавни институции, като антикорупционната комисия като бухалка за шантаж".

 Петков уточни, че информацията, с която разполагат в ПП, идва от медиите. Според нея атаката е била срещу сина на Чакъров.


По публикацията работи: Венцислав Василев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Благомир Коцев

ПП свиква простест във Варна срещу задържането на кмета

За 18 часа е насрочен протест на "Продължаваме промяната" пред общината във Варна.  В морския град пристига цялата парламентарна група на партията. Бившият съпредседател на формацията Кирил Петков ще пристигне още сутринта. Протестът е заради действията по отношение на кмета на Варна Благомир Коцев. Той беше задържан, след като късно снощи кабинетът му..

публикувано на 09.07.25 в 03:55
Сградата на Олд Бейли в Лондон

Трима признати за виновни за палеж на склад в Лондон, свързан с Украйна

Във Великобритания трима мъже бяха признати за виновни за палеж на лондонски склад, свързан с Украйна.  Смята се, че те са изпълнявали задача, получена от групата „Вагнер“, която е забранена на Острова като терористична организация.   23-годишният Джакийм Роуз, 20-годишният Угниус Асмена и 23-годишният Ний Менса бяха признати за виновни в Олд Бейли –..

публикувано на 09.07.25 в 03:24

"Уолстрийт джърнъл": Тръмп обмисля доставка на "Пейтриът" за Украйна

Американският президент Доналд Тръмп обмисля да прехвърли още една система за противовъздушна отбрана "Пейтриът" в Украйна, съобщи "Уолстрийт джърнъл", като се позова на свои източници. Както отбелязва вестникът, това може да бъде първата голяма оръжейна доставка за Украйна, решението за която е взето от администрацията на настоящия президент, а не от..

публикувано на 09.07.25 в 02:48
Френският президент Еманюел Макрон в Лондон.

Реч на френския президент пред двете камари на британския парламент

Френският президент Еманюел Макрон, който се намира на държавно посещение в Обединеното кралство направи обръщение към депутатите в двета камари на британския парламент. В нея той засегна пет ключови теми: Брекзит, миграцията, Украйна и сигурността, зависимостта от САЩ и Китай и ситуацията в ивицата Газа.   Девет години след референдума за Брекзит,..

публикувано на 09.07.25 в 01:04

Гасенето на пожарите край Арбанаси продължава и през нощта

Противопожарните екипи ще продължат и през нощта да гасят пожарите край Арбанаси и местността „Гарга Баир“ до Велико Търново, а тежките машини ще правят просеки, за да се ограничи разпространението на огъня. В гасенето се включиха два военни хеликоптера. Активирана беше системата за предупреждение на населението „БГ Алърт“.   16 екипа с..

публикувано на 09.07.25 в 00:17
Снимката е илюстративна

Пожар пламна в горски масиви между Рудозем и Мадан

Пожар пламна в горски масиви между Рудозем и Мадан, близо до махала Руслан. Огънят е обхванал смесена гора. На място са огнеборци с четири противопожарни автомобила, 15 служители на Горското стопанство и доброволния отряд на Рудозем, който обслужва района с дрон. Още не е ясно точно колко е засегнатата площ. Основната задача на екипите..

публикувано на 08.07.25 в 21:38

Пожарите край Арбанаси се разрастват

Пожарите край Арбанаси се разрастват. В гасенето се включиха два военни хеликоптера и противопожарни автомобили и екипи от половин Северна България. Кметът на Велико Търново Даниел Панов активира системата "БГ Алърт" (BG-ALERT) с предупреждение за населението да избягва придвижване към Арбанаси, местността "Гарга баир" и хижа "Божур"...

публикувано на 08.07.25 в 21:28