Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис в Санто Доминго (Доминиканска република) с награден фонд 30 хиляди долара.
Поставената под номер 4 българка загуби от петата в схемата Сара Даветила (САЩ) с 4:6, 4:6 за 1:47 час.
Двете си размениха по два пробива до 3:3 в първия сет, след което Топалова не успя да удържи подаването си в седмия гейм и това се оказа решаващо за частта.
Във втория сет до 4:4 съперничките направиха по три пробива, след което американката стигна до нов брейк и при свой сервис затвори мача с втората си възможност.
Мирослава Минчева спечели европейската титла в дисциплината 25 метра малокалибрен пистолет на първенството по спортна стрелба в Шатору, Франция. Олимпийската вицешампионка Антоанета Костадинова извоюва бронзово отличие, а двете заедно с Лидия Нанчева взеха среброто в отборната надпревара в дисциплината . ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!
„Железният“ защитник и легенда от САЩ '94 Трифон Иванов беше увековечен с паметник във Велико Търново, откъдето започва неговата спортна кариера. Монументът е дело на скулптора Николай Нинов и беше открит тази вечер – в деня, когато футболистът, който ни напусна през 2016 година, трябваше да навърши 60 години. Събраха се стотици почитатели и..
Ансамбълът на България за жени спечели бронзов медал на финала на съчетанията с пет ленти на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния). Това беше последното състезание за тима преди Световното първенство в Рио де Жанейро (Бразилия) в края на месец август. София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Даная Атанасова..
Петър Мицин завърши седми във финала на 400 метра свободен стил за мъже на световното първенство по плуване в Сингапур. 19-годишният българин финишира за време 3:45.28 минути, малко по-слабо от сутрешното му плуване в сериите, където бе четвърти. Мицин стартира много силно и се движеше трети към средата на дистанцията, но не успя да задържи темпото..
България спечели сребърен медал на европейското първенство по спортна стрелба в Шатору, Франция. Антоанета Костадинова, Мирослава Минчева и Лидия Ненчева станаха вицешампионки в отборната надпревара на 25 метра пистолет за жени. Българките записаха сбор от 1744 точки и отстъпиха единствено на френския отбор, който спечели златото с четири точки..
Основното състезание за "Гран При на Белгия" в автомобилната Формула 3 беше прекратено във втората обиколка заради проливен дъжд над пистата "Спа". Българинът Никола Цолов, който се нареди четвърти в спринта вчера и днес стартира от седма позиция, остава на второто място в генералното класиране при пилотите с актив от 98 точки. Водач е Рафаел..
Най-добрата ни тенисистка Виктория Томова ще играе срещу американката Даниел Колинс в първия кръг на основната схема на турнира по тенис от категория УТА 1000 на твърди кортове в Монреал (Канада) с награден фонд 5.15 милиона долара. Томова преодоля квалификациите вчера след успех над участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Катрин..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..
"Ако агресията на Русия срещу Украйна сложи важна черта върху международния правов ред, още по-бруталната агресия на Израел срещу Газа довърши това..