Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Броят на жертвите от самолетната катастрофа в Индия достигна 279

Самолетът Боинг 787-8 Дриймлайнер падна в жилищен район.
Снимка: Ройтерс

Броят на жертвите от самолетната катастрофа в индийския град Ахмедабад в четвъртък достигна 279, предаде Франс прес, като се позова на местната полиция.
"Общо 279 тела са откарани в болниците в града" след като самолет "Боинг 787" на авиокомпания "Еър Индия" се разби минута след излитането си, съобщиха от полицията пред АФП. 
Сред жертвите са 241 души, пътници и екипаж на самолета, както и няколко, убити при удара на машината в земята.
Според индийската Служба за гражданска авиация на борда на самолета са се намирали 230 пътници – 169 индийци, 53 британци, 7 португалци, един канадец и 12-членен екипаж. Един от пътниците, британски гражданин, е оцелял при катастрофата.
Индийският министър на вътрешните работи Амрит Шах заяви, че окончателният брой на жертвите на една от най-тежките авиокатастрофи в света през последните 25 години, ще бъде оповестен едва след приключване на ДНК идентификацията на жертвите.
Вчера разследващите откриха една от черните кутии на самолета, в която се записват данните от полета, а днес продължава търсенето и на втората, която записва гласовете на пилотите, отбелязва АФП.
По публикацията работи: Ерол Емилов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Интензивен трафик по границите с Турция и Сърбия

Интензивен е трафикът на граничните пунктове с Турция "Kапитан Андреево" и "Лесово" на вход за леки автомобили, съобщават от Главна дирекция "Гранична полиция" на МВР в информация, актуална към 10:00 часа.  Трафикът е интензивен и на граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) "Kалотина" на изход за леки автомобили към Република Сърбия...

публикувано на 17.08.25 в 13:15

Сдружение "Ангели на пътя" иска НСлС да се ангажира с инцидента в Слънчев Бряг

Сдружение "Ангели на пътя" поиска Националното следствие да поеме разглеждането на инцидента в Слънчев Бряг, при който 18-годишен младеж с неконтролируемо АТВ помете пешеходци. Майка и четиригодишният и син са в критично състояние, а младежът беше пуснат под домашен арест. Сдружението подкрепя исканията на роднините и семейството на..

публикувано на 17.08.25 в 12:59
Урсула фон дер Лайен и Володимир Зеленски

Зеленски пристига в Брюксел за среща на лидерите от "Коалицията на желаещите"

Президентът на Украйна Володимир Зеленски ще пристигне днес следобед в Брюксел, съобщава в социалните мрежи председателката Урсула фон дер Лайен. Заедно с нея Зеленски ще участва във видеоконферентната среща на   лидерите на страните от "Коалицията на желаещите", а утре двамата ще се отправят заедно с европейските лидери от коалицията към..

публикувано на 17.08.25 в 12:59
Мерц и Тръмп в Белия дом

САЩ обмислят даване на гаранции за сигурност на Украйна

Доналд Тръмп прави рязък завой в политиката си към Украйна. След срещата си с Владимир Путин в Аляска, той е заявил на европейски лидери, включително канцлера Фридрих Мерц, че САЩ обмислят даване на гаранции за сигурност на Украйна. Това е пълна промяна в политиката на САЩ към Русия, след като месеци наред Тръмп отхвърляше подобна..

публикувано на 17.08.25 в 12:52

В Сърбия за поредна нощ имаше антиправителствени демонстрации, придружени от безредици

Нови безредици при антиправителствени протести избухнаха в различни градове в Сърбия за пета поредна нощ. Хиляди се събраха във Валево, където група маскирани млади мъже нападна и подпали офиси на управляващата Сръбска прогресивна партия. Полицията използва шокови гранати и сълзотворен газ срещу протестиращите. В Белград също се стигна до..

публикувано на 17.08.25 в 12:19
Опустошени сгради в град Газа

Хиляди хора са избягали от квартал Зейтун в град Газа след непрекъснати израелски бомбардировки

Хиляди хора са избягали от южния квартал Зейтун в град Газа, където дни непрекъснати израелски бомбардировки са довели до катастрофална ситуация, пише Би Би Си като се позовава на общинските власти, ръководени от "Хамас". Междувременно в Израел се провеждат протести с искане за прекратяване на войната в Газа и постигане на споразумение за..

публикувано на 17.08.25 в 12:12
Володимир Зеленски

Според Зеленски Русия "усложнява" усилията за спиране на войната

Президентът на Украйна Володимир Зеленски обвини Русия, че "усложнява" усилията за спиране на войната като отхвърля призивите му за примириеи продължава военната си операция. Президентите Тръмп и Путин не успяха да постигнат сделка по време на разговорите в Аляска, въпреки че руският лидер описа срещата като "много полезна".  След срещата на върха в..

публикувано на 17.08.25 в 12:07