В специална позиция операторът на летище "Васил Левски" в София "СОФ Кънект" обявява, че отговорността за инцидента през нощта, при който почти 300 пътници са били принудени да прекарат близо час в "ръкава" на пристигнал от Лондон самолет, както и "за зачестилите случаи на лошо обслужване", е изцяло на наземните оператори "Голдеър Хендлинг" и "Суиспорт България".
Двете компании обслужват пътниците от чекирането им, през проверката на размера на багажите преди отвеждането им до самолета, превозването им с автобус или преминаването им на ръкав и времето за доставянето на багажа.
От летището припомнят, че още през февруари са изпратили на ГД "Гражданската въздухоплавателна администрация" към транспортното министерство документ, с който настояват наземните оператори да спазват базови стандарти за обслужване, но не е последвал никакъв резултат.
"Наземните оператори са избрани от министерството и имат договори за обслужване с авиокомпаниите и дейността им се контролира от въздухоплавателната администрация, която единствено може да повлияе на качеството на обслужване", пишат от оператора на аеропорта.
Пожар затрудни за кратко движението по железния и шосейния път между Русе и Бяла. Пламъците са възникнали на няколко места до жп линията в района на главния път до разклона за село Пиргово, съобщиха от МВР. Огънят е потушен. Според предварителната информация най-вероятната причина за пожара са искри от преминаващ влак, които са възпламенили сухите треви..
Десет пъти повече зрелостници избират да се явяват на матура по чужд език, отколкото по математика. Това съобщи министърът на образованието Красимир Вълчев на форум, организиран от министерството, за обсъждане на мерки за насърчаване на изучаването на математика и природни науки в училищата. Според него има прекалено амбициозни учебни програми и..
Трябва да бъдем много внимателни България да не бъде въвлечена в конфликтите, които ескалират. Това каза президентът Румен Радев и подчерта, че т рябва много внимателно да следим и решенията на българското правителство и какви ангажименти поема от наше име, защото цената може да бъде много висока. Министър Запрянов: Няма пряка военна заплаха за..
Старото гробище на Силистра – използвано от края на Кримската война до 1977 година – от десетилетия е терен, забравен от институциите, но не и от историята. Обрасъл, затворен за достъп, пълен със спомени и тревоги, теренът от 46 декара отново влиза във фокуса на общественото внимание. Общината е започнала поредното разчистване, този път с..
След обяд в понеделник времето в страната ще се задържи слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. Ще духа слаб вятър, променлив по посока. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, в София - около 31°. Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за месеца, през деня слабо ще се понижи. През нощта ще е ясно и почти тихо. Във вторник..
Русия предприема мерки за оказване на помощ на иранския народ на фона на ескалацията в Близкия изток, заяви руският президент Владимир Путин на среща в Москва с иранския външен министър Абас Арагчи, предаде ТАСС. "Тази абсолютно непровокирана агресия срещу Иран е неоправдана", каза Путин в началото на срещата си с Арагчи. "Ние имаме дългогодишни,..
При пожар са изгорели 130 дка земеделска земя край град Летница, съобщиха от Областната дирекция на МВР – Ловеч. Пожарът е възникнал вчера по обед и в Районното управление на МВР в Ловеч се разследват причините за него. По данни на собственика площта е била засята с житни култури. На място са пристигнали служители на Регионална дирекция..
Ще се повтори ли безводието в Плевен от миналата година? Крайната цел е да се повишат количествата вода, подавани към града , уверява инж...
В момента няма рентабилни превози в БДЖ. Това обясни пред БНР Любен Нанов, заместник-министър на транспорта. Железопътни компании от други държави..
Палома Ландсман и Ирина Бакалова разказаха пред БНР каква е обстановката в Израел в момента. "Вече имахме две сирени тази сутрин. Имаше тежък..