От Столичната община са поискали да бъдат отстранени палатките пред сградата на президентската администрация, които бяха разпънати там на протеста на "Възраждане" срещу еврото. От общината заявиха, че не е издавано разрешение за палатков лагер.
Мира Миркова - общински съветник от "Възраждане" в Кюстендил, каза, че в късния следобед полицаи са информирали протестиращите за искането на Столичната община:
"Казаха ни, че трябва да премахнем палатките, по нареждане предполагаме на господин кмета, тъй като от полицията, ние сме тук вече втори ден и не сме имали абсолютно никакви проблеми с тях. Не нарушаваме обществения ред. Както виждате протеста е мирен. Има и възрастни хора, има и млади хора, но не е имало абсолютно никакви проблеми с полицията. Казаха, че трябва да премахнем палатките, на което ние им отказахме. След лека дискусия с народни представители, които се намираха в момента тук, като г-н Цончо Ганев, си тръгнаха".
Палатките на протестиращите срещу еврото остават към момента до президентството.
Медицинският университет в Плевен отбелязва Световния ден на психичното здраве. Студенти и преподаватели организират информационно събитие, посветено на важността на този проблем. Организиран е и Ден на отворените врати за психологическа подкрепа в катедра "Психиатрия и медицинска психология". Асистент. Борислава Иванова от катедра „Социална..
Във Варна ученици и студенти представиха проекти на Международен образователен форум "Градът като учебна площадка". Идеята градската среда да се ползва за модерно образование се реализира от Икономическия университет в града. Младежите дискутираха и приложението на изкуствения интелект в образованието. Д-р Габриела Панайотова обясни как..
Федерален съдия в Чикаго блокира разполагането на войници в щата Илинойс, разпоредено от американския президент Доналд Тръмп. Преди пет дни съдия в Портланд, щата Орегон, спря подобен опит, а решението се обжалва от президентската администрация пред Апелативен съд. Резултатите от тези двете дела са от голямо значение за опитите на републиканеца..
Бившият британски премиер Риши Сунак, депутат в Камарата на общините, е нает като старши съветник от компанията "Майкрософт" и стартъпа за изкуствен интелект "Антропик". Бившият лидер на торите, който ще остане като депутат в парламента, се присъедини към базираната в Сиатъл технологична фирма "Майкрософт" като платен старши съветник на..
Русия провежда масирана атака по енергийната система на Украйна, заяви министърът на енергетиката Светлана Гринчук. По думите й служителите предприемат всички необходими мерки за минимизиране на последствията. Атаки има и по критичната инфраструктура на Киев, заяви кметът Виталий Кличко. В някои части на града има прекъсване на..
Специализирана трудова борса, насочена към ромската общност, се организира в кюстендилския кв. "Изток". Тя ще се състои в местното читалище "Васил Левски" на 15 октомври, съобщават от Агенцията по заетостта. Поканени на борсата са 100 безработни в 12-хилядния квартал. Те ще могат да получат предложения за работа чрез пряк контакт с..
Министрите в израелския кабинет одобриха споразумението за освобождаването на заложниците в Ивицата Газа, съобщиха от офиса на премиера Бенямин Нетаняху. Гласуването означава, че примирието влиза в сила. Почти всички министри от партиите на крайнодесните Итамар Бен-Гвир и Бецалел Смотрич, които изразиха несъгласие с плана, са гласували против,..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..