По-високи добиви от ечемик в област Монтана в сравнение с реколтата от миналата година. За сега по-слаби са резултатите от жътвата на пшеница, която е едва в началото.
604 кг средно от декар ечемик са ожънали земеделците в област Монтана. Реколтирани са приблизително половината от засетите 52 000 декара. Най-добри са добивите в община Бойчиновци 666 кг средно от декар, над 630 кг зърно има в общините Медковец и Якимово, уточняват от Областна дирекция "Земеделие" Монтана.
В сравнение с миналата година добивите са по-добри с над 40 кг средно от декар.
Пшеница е ожъната на 7 % от засетите 414 000 декара в Монтанско. Средният добив е 538 кг от декар, но той не е показателен към момента. През миналата година земеделците прибраха средно от декар по 650 кг, като прогнозите са тези резултати да бъдат същите.
Испанският премиер Педро Санчес призна, че е получавал пари в брой в качеството си на генерален секретар на Социалистическата партия. В същото време той категорично отрече водената от него формация да се финансира незаконно. В продължилото близо пет часа изслушване, изпълнено с напрежение и взаимни атаки, министър-председателят подчерта, че..
Ядрените опити никога не трябва да бъдат разрешени при никакви обстоятелства, заяви днес говорител на генералния секретар на ООН Антониу Гутериш, цитиран от АФП. Позицията на световната организация идва, след като американският президент Доналд Тръмп обяви, че САЩ ще възобновят изпитанията на нови ядрени оръжия. "Генералният секретар многократно е..
Министърът на електронното управление Валентин Мундров потвърди пред ресорната комисия в парламента, че е уведомил с писмо над 50 институции за създаването на "централизирана национална система за киберсигурност". За писмото се разбра от публикации в медиите. А към днешна дата в нея влизат всички министерства и важни агенции. Депутати цитираха..
Държавният резерв предоставя на община Полски Тръмбеш 17 640 литра бутилирана вода в бутилки по литър и половина и по 10 литра. Помощта се осигурява по искане на кмета на общината във връзка с бедственото положение в село Масларево, което беше обявено на 10 октомври. Местната администрация ще отговаря за разпределението на помощта сред..
Близки на убитото преди десетина дни в търговски център в София 15-годишно момче се събраха тази вечер пред столичната Съдебна палата. Те поискаха справедливост по случая. Демонстрантите носеха плакати с лика на убитото момче и надпис "Справедливост". Те поискаха у нас да има по-високи присъди за малолетни, извършили убийство...
В Монтана поставят забранителни табели за движение на електрически тротинетки в централната градска част. Решението бе взето от общинските съветници на редовното си заседание днес Предложението за поставяне на забранителни табели за движение на електрически тротинетки в централната пешеходна зона на Монтана бе внесено от общинските съветници..
Срутище отново е блокирало движението по пътя Смолян-Девин - при входа на село Широка лъка откъм областния град. Там могат да преминават само леки автомобили след изчакване - движението е двупосочно в едната лента. Пътната агенция съобщава, че е започнало почистване на платното. Водачите да шофират с повишено внимание.
"Присъствах, струва ми се, в 44-та секция, в която гласуваха само роми, и председателят на комисията беше доведен от Буковлък, Плевенско, да..
Борисов за пореден път показа, че той не кара влака, не е силната фигура в българския политически живот . Това каза пред БНР Цветан Цветанов, лидер..
"Това правителство няма да изкара пълния си мандат . Вътрешни противоречия ще му попречат". Такава прогноза направи пред БНР проф. Тодор Галунов,..