На протеста има членове и привърженици на партия "Възраждане".
"Без значение колко хиляди се събираме на площада и вече в продължителен период от време няма чуваемост от страна на управляващите в НС и правителството, което е в синхрон с тяхното арогантно отношение към хората като цяло, което са доказали през годините. Ще продължим да протестираме. Днес протестираме, утре в 19 часа, в събота също протестираме, защото, в крайна сметка, ние сме длъжни да използваме абсолютно всички инструменти, с които разполагаме, за да покажем, че българският народ или поне огромната част от българския народ не желае да влезем в еврозоната, особено по такъв начин, по който се опитват да ни вкарат", коментира Деян Николов от "Възраждане".
Протестиращите не дадоха категоричен отговор дали палатковият лагер ще остане след 8 юли. Категорични бяха обаче, че след 8 юли протестите ще продължат, този път обаче с ново и единствено искане - оставка на кабинета.
Русия атакува отново цели в Украйна с десетки бойни дронове снощи, ден след масирано среднощно безпилотно нападение. Тази нощ в Киев е отеквала стрелба от средствата за противовъздушна отбрана. Въздушна тревога заради опасност от нападения с дронове откъм Черно море е била обявена и в Южна Украйна, пише БТА. Общо сиренен вой огласи над половината от..
Професионални и непрофесионални актьори събра на една сцена поетичният спектакъл "Крилете на вестителя" по стихове на Борис Христов. Проектът е финансиран изцяло от Министерството на културата. С предпремиерното представление на спектакъла Родопският драматичен театър "Николай Хайтов" в Смолян закри настоящия си театрален сезон. По..
Няколко взрива в завод за батерии североизточно от Мадрид предизвикаха образуване на отровен облак, съобщиха местните власти, цитирани от ДПА. Около 60 000 жители на градовете Асукека де Енарес, Кабаниляс дел Кампо и Аловера получиха предупреждение на мобилните си телефони да не напускат домовете си, да затворят прозорците и вратите и да..
"Най-новото споделено пространство за четене, срещи и събития във филиала на Столичната библиотека е Студентски град , каза за "Закуска на тревата" Здравка Шейретова, завеждащ филиалите на Столичната библиотека . Най-младежкият филиал на Столична библиотека в район Студентски отбелязва 10 години от създаването си с откриване на ново споделено..
В Mинистерството на земеделието не е обсъждана идеята за налагане на данък върху земеделските земи, стана ясно при последното заседание на ресорната парламентарна комисия. Ако има предложение за подобна законодателна промяна, агроведомството ще поиска становища от всички браншови организации. Темата за данък върху земеделската земя..
Първата в България Специализирана болница за активно лечение на белодробни болести е в Троян . Днес лечебното заведение празнува своя 120-годишен юбилей . За първата в страната ни белодробна болница разказва управителя й д-р Цветомила Дудевска, която вече 26 години ръководи успешно болницата , в която се лекуват пациенти от цялата..
Еманюел Макрон оказва натиск върху Киър Стармър да признае Палестина за държава, пише "Дейли телеграф". Френският президент ще бъде във Великобритания на тридневно държавно посещение следващата седмица, което ще включва обръщение към двете камари на парламента. Централното политическо събитие от посещението се очаква да бъде споразумение за връщане..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Никога няма да затворя очи за лъжата , сподели пред БНР актьорът Павел Поппандов. Лицемерието е навсякъде , каза той и не скри, че такова има и в..