Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Погледнете в парламента колко мъртви души има"

Павел Поппандов: Само народът може да сложи "крадците" в политиката под тежка домашна карантина

| Интервю
Снимка: Илия Вълков

Никога няма да затворя очи за лъжата, сподели пред БНР актьорът Павел Поппандов.

Лицемерието е навсякъде, каза той и не скри, че такова има и в актьорските среди:

"Това е много лошо, но човек не може да се пребори с него".

Живата халтура съществува и до ден днешен, изказа мнението си той и очерта елементите на пошлата халтура. По думите му има и друг вид халтура – циничната.

В нашата работа човек трябва да бъде много внимателен, изтъкна големият актьор. И подчерта наученото от проф. Боян Дановски - че когато правиш нещо, то трябва винаги да е подплатено с житейска истина. Другото е, че ако ще правиш нещо, трябва да го правиш както трябва. Актьорът трябва да знае, че го гледат много хора и по този начин влияе на тяхното възпитание и мироглед, отбеляза той.

"Преди 10 ноември съществуваше цензура, която съм изпитвал на гърба си. Въпреки всичко, тогава и в пиеси, и във филми се намираше начин да се каже нещо, което е забранено, чуждо на властимащите и на т.нар. измислена критика. Докато след 10-и, когато дойде демокрацията, изведнъж се оказа, че като няма спирачка, като няма цензура и нищо не се ражда. Защо – защото се появи едно особено чувство, много силно – страх. Започна една много опасна игра с тези т.нар. властимеющи, които не понасяха такова нещо и не понасят и ще намерят начин да те накарат", коментира Павел Поппандов в интервю за предаването "РадиоТочка".

Според него все още се става с ръкополагане директор на театър

А за политиците обобщи: "Това са негодници. Той ще бъде никой в този живот, ако не е там. Погледнете в парламента колко мъртви души има".

За него силовата мафия и тази в парламента са скачени съдове и не могат да се разделят.

Според него само българският народ може да сложи "крадците в политиката" под "тежка домашна карантина". За съжаление обаче, това, което все още не ни е отнето като право – да гласуваме, не се упражнява от всички и затова резултатите са такива, отбеляза той.

Поппандов не скри симпатиите си към президента Румен Радев и го определи като честен и почтен човек.

Актьорът е убеден, че не сме готови за еврозоната. "Ние сами се давим, сами си вдигаме цените, сами правим тези хитрини", подчерта той и също посочи и емоционалната страна на въпроса.

Пред "Хоризонт" актьорът сподели и за радостите в живота си, като една от най-големите са неговите внучки.

Цялото интервю на Илия Вълков с Павел Поппандов в предаването "РадиоТочка" чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Анастасия Крушева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В Кипър подписаха споразумение за автоматична индексация на заплатите

В Кипър новото споразумение за автоматична индексация на заплатите в зависимост от инфлацията бе подписано от правителството, синдикатите и работодателските организации в четвъртък. Така след многомесечни преговори, довели и до общонационална стачка през септември, те сложиха край на най-големия трудов спор в страната.  От 1 януари догодина..

публикувано на 14.11.25 в 04:42

Ракетата "Ню Глен" на Джеф Безос беше изстреляна успешно

Компанията "Блу Ориджин" на милиардера Джеф Безос изстреля успешно ракетата "Ню Глен", снабдена с два апарата на НАСА за наблюдение на Марс. Орбиталните устройства "EscaPADE" ще пътуват 22-месеца до Червената планета.  Успешното изстрелване беше извършено от стартовата площадка в Кейп Канаверал, Флорида. Мощната ракета "Ню Глен"е снабдена със седем..

публикувано на 14.11.25 в 04:36

САЩ призоваха за приемането на резолюцията им за Газа, Русия представи свой вариант

Съединените щати призоваха Съвета за сигурност на ООН да се обедини и да приеме проекторезолюция, свързана с мирния план на американския президент Доналд Тръмп за Ивицата Газа. Според мисията на Вашингтон в световната организация, ако това не стане, то може да има тежки последици за палестинците. Миналата седмица американски представители..

публикувано на 14.11.25 в 04:25

Електроразпределително дружество с кампания срещу селфита от електрически стълбове

Започна кампания сред младите хора "Животът струва повече от лайковете", а инициатор е едно от електопреносни дружества. Идеята е да бъдат предпазени младежи, които предприемат рискови действия с цел да направят ефектна снимка за социалните мрежи. На семинар с медиите в Боровец бяха показани и примери, установени от аварийните групи. В..

публикувано на 14.11.25 в 02:20
Жп гарата в Санта Хуста, Севиля.

Държавните железници в Испания ще връщат пари при 15-минутно закъснение

Националният железопътен превозвач в Испания ще дължи обезщетение на пътниците, ако влакът закъснеее с повече от 15 минути. Гласуваните законови промени бяха предложени от опозицията и касаят високоскоростните влакове, както и влаковете на дълги разстояния на компанията Renfe. Очаква се да влязат в сила от следващата година.  В момента пътуващите..

публикувано на 14.11.25 в 01:57

ЕК започна производство срещу "Гугъл"

Европейската комисия официално започна производство срещу "Гугъл", за да установи дали компанията нарушава правилата за равнопоставен достъп до търсачката си според Акта за цифровите пазари. Подозренията са, че американският технологичен гигант дискриминира медии и издатели чрез своята "политика за злоупотреба с репутация на сайта."  Според..

публикувано на 14.11.25 в 01:52

Би Би Си се извини на Тръмп, но не е съгласна с искането му за обезщетение

Би Би Си се извини на президента на САЩ Доналд Тръмп за епизод на "Панорама", в който части от негова реч бяха съединени, но отхвърли исканията му за обезщетение.  Корпорацията заяви, че монтажът е създал "погрешното впечатление, че президентът Тръмп е отправил директен призив за насилствени действия" и обяви, че няма да излъчва..

публикувано на 14.11.25 в 01:17