Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ранените при експлозията на бензиностанция в Рим вече са 45, състоянието на двама е критично

Повредена линейка близо до мястото на експлозията на бензиностанция на "Виа деи Гордиани" в Рим, Италия, 4 юли 2025 г.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Броят на ранените в резултат на двойната експлозия на безиностанция в Рим нарастна на 45 души. Двама от тях са в тежко състояние. Прокуратурата в Рим започна разследване за причиняване на телесни повреди поради небрежност.

Състоянието на двамата тежко ранени остава критично, от болницата съобщиха, че клиничната им картина е сложна и се поддържат чрез механично дишане, предаде информационната агенция ANSA.

От общо 45 ранени 24 души са цивилни, 11 са полицаи, един карабинер, шестима пожарникари и трима служители на Бърза помощ. Те са пострадали след втората експлозия, повикани за съдействие след първата.

Спасени са деца от дневен летен лагер, нанесени са щети на сгради, изпочупени са прозорци, има обгорени автомобили. Евакуирани са 50 души.

Гражданите от квартала Пренестино, където е бензиностанцията, са помолени да не пускат климатиците и да не отварят прозорците поради силната миризма на газ.

Oцелели очевидци, записали случайно една от експлозиите, описват случилото се  като ефект от бомба и земетресение, огнена гъба в небето и как всякакви предмети са летели във въздуха. А ранен карабинер определи  преживяното пред РАИ като "военен сценарий".

Предполага се, че  всичко е започнало от цистерна, току-що завършила разтоварването на газ пропан-бутан на бензиностанцията.

По публикацията работи: Мария Йорданова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Георги Георгиев

Георгиев: Направили сме анализ дали дъщерните дружества на "Лукойл" попадат в обхвата на санкциите

Съвещание на премиера Росен Желязков с министри и ръководителите на служби се провежда в момента. На него  което ще се обсъди ситуацията след вчерашното решение на Съединените щати да наложат санкции срещу руските петролни компании "Роснефт" и "Лукойл", както и на техни дъщерни дружества. В съвещанието ще участват шестима министри, сред тях..

публикувано на 24.10.25 в 11:26

Извънредни мерки за контрол на трафика в Солун

Пътна полиция в Гърция информира за промени, въведени от днес по контрол на трафика в град Солун и околностите. В центъра на града има пълна забрана за паркиране, налагат високи глоби на нарушителите. Около катедралата “Свети Димитър Солунски“ пътищата са блокирани и не се допуска движение на автомобили. Дори магазините зареждат само вечер...

публикувано на 24.10.25 в 11:17
Трудова борса за бежанци

30 работодатели и десетки бежанци от Украйна, Сирия и Афганистан се срещнаха на трудова борса

Трудова борса, организирана от "Каритас", срещна бежанци и потенциални работодатели в София. Форумът е част от проекта "Трудова заетост за бежанците", който се реализира в партньорство с Върховния комисариат на бежанците на ООН. Трудова борса среща бежанци и работодатели в София Повече от 30 работодатели и десетки бежанци от Украйна,..

публикувано на 24.10.25 в 11:17

Протест пред Съдебната палата в София – искат справедливост за смъртта на 3 души при катастрофа

На протест пред Съдебната палата се събраха близки на семейства на тримата загинали в катастрофа преди две години - двама мъже и една жена на пътя Плевен - Ловеч. Обвиняем за случилото се е Габриел Тачев, който тогава е бил пиян и без шофьорска книжка.  На 8 юли Апелативният съд във Велико Търново потвърди наказание за него от 20-години..

публикувано на 24.10.25 в 11:13

МС предлага коли на НСО да бъдат прехвърлени на администрацията на президента

Министерският съвет предлага допълнение в Закона за Националната служба за охрана, с което служители и автомобили на Службата ще бъдат прехвърлени на администрацията на президента.  Вчера лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов каза, че е настоял за тази промяна пред министъра на финансите Теменужка Петкова. Бойко Борисов: Колите и шофьорите от НСО, ползвани..

публикувано на 24.10.25 в 10:59

Рафинерията в Бургас е фактор, възпиращ ЕС да наложи санкции на "Лукойл"

Рафинерията на "Лукойл“ в Бургас е сред последните фактори, възпиращи ЕС от налагането на преки санкции върху руската петролна компания, пише "Политико“. Това стана ясно, след като администрацията на Доналд Тръмп изненада Европа с решението си да санкционира "Лукойл“ и държавната компания "Роснефт“, продължава изданието. Целта е пресичане на..

публикувано на 24.10.25 в 10:51
Специализирана летателна техника

Петиция на WWF за закупуване на специализирана летателна техника в МС: "Климатичната обстановка няма да се промени!"

"Климатичните условия в България вече са близки до тези в Северна Гърция и европейската част на Турция. Турция разполага с над 130 специализирани машини, Гърция - с 95. Ние нямаме нито една".  Това обясни пред БНР Добромир Добринов, старши експерт "Природозащитно законодатлество" в WWF. Днес - 24.10, екип на природозащитната организация..

публикувано на 24.10.25 в 10:45