Поставеният под номер 6 Новак Джокович се наложи с 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 срещу Алекс де Минор от Австралия в мъжката схема на тенис турнира от серията за Големия шлем Уимбълдън. Това бе победа номер 101 за легендарния сърбин в Лондон.
Джокович започна колебливо мача и допусна цели три пробива, като Де Минор спечели убедително първия сет с 6:1.
Втората част стартира с ранен пробив на сърбина, но австралиецът бързо направи рибрейк за 1:1. Джокович обаче не се отказа и веднага отново взе подаването на своя съперник. Опитният сърбин продължи с колебливото си представяне и допусна изравняване за 3:3. Това бе и преломният момент, след като Джокович взе пробив на 0 и затвори този сет с 6:4.
Третата част бе равностойна до 4:4. Следваше подаване за Алекс де Минор, което той загуби на 30, а в последствие Ноле взе своя сервиз гейм и отново ликува с 6:4.
Четвъртият сет се развиваше отлично за Де Минор, който водеше с 4:1 и имаше точка за пробив да направи 5:1 в своя полза. Джокович се справи в тежката ситуация и вдигна оборотите, като докрая на срещата не остави шансове на своя противник и стигна до 6:4, с което елиминира своя съперник.
„Бях много нервен преди мача и това се отрази на играта ми в първия сет. Мачът беше труден, имаше много напрегнати моменти. Понякога ми се искаше да имах същия стил на сервис и воле като господина, който гледаше мача от Кралската ложа (б.р. Роджър Федерер). Това щеше да ми помогне. Но няма от какво да се оплаквам“, каза Джокович в интервю на корта.
В следващия кръг седемкратния шампион Новак Джокович ще играе с Флавио Коболи. 23-годишният италианец елиминира вицешампиона от 2017 година Марин Чилич (Хърватия) с 6:4, 6:4, 6:7(4), 7:6(3) след почти три часа и половина игра на корт номер 2 в "Ол Инглънд Клъб" в Лондон.
Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас. Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..
Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..
Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..
Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..
Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..
Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...
Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..
В края на 2025-а година избрахме да се срещнем с хора, чиято дейност не е активна само по празниците, защото за мисията няма срокове, зад нея стоят..