Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Огнеборци дежуриха през цялата нощ при огнището на пожара край Горно Спанчево

Снимка: ДГС Катунци

През цялата нощ пожарникари са дежурили при огнището на пожара край санданското село Горно Спанчево. Снощи аварийни екипи гасиха пламъците и не допуснаха огънят да достигне къщите.

Огънят тръгна от земеделските земи и само пътят го делеше от село Горно Спанчево. Имаше реална опасност за жителите и къщите, но ситуацията беше овладяна за по-малко от час. Огънят обаче тръгна към планината и към момента е засегнал над 500 декара площ, предимно смесена гора. Шест екипа на пожарните служби от Сандански и Петрич, 20 служители на Държавно горско стопанство Катунци и доброволци работят на терен, под ръководството на комисар Валентин Василев, директор на областната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".

В битката с огъня се включиха два тежки булдозера, които направиха просеки с цел да затворят периметъра на пожара и да ограничат разпространението му навътре в планината.

Работата на огнеборците продължава, въпреки късните часове и намалената видимост с настъпването на нощта.

На място беше и кметът на община Сандански Атанас Стоянов, който даде висока оценка на пожарникарите и горските служители, недопуснали огъня в домовете на хората от село Горно Спанчево.

Противопожарен екип дежури през нощта, за да се предотврати възобновяване на огъня в землището на град Ветрен в Пазарджишко.

В гасенето вчера се включиха четири екипа пожарникари, подпомогнати от доброволци от Белово и Брацигово.

По публикацията работи: Ерол Емилов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пешеходец е загинал, след като е бил блъснат от лек автомобил в София

Пешеходец е загинал, след като е бил блъснат от лек автомобил близо до кръстовището на бул. "Тодор Каблешков" и ул. "Луи Айер" в София, съобщиха за БНР от МВР. Инцидентът е станал малко след 18 часа. Все още се изяснява самоличността на починалия. Автомобилът е напуснал местопроизшествието и се издирва от органите на реда. Полицията..

публикувано на 18.10.25 в 19:05
Снимката е илюстративна

Министерството на здравеопазването на Газа съобщи, че Израел е върнал 15 тела на палестинци

Контролираното от "Хамас" Министерството на здравеопазването на Газа съобщи, че Израел е върнал 15 тела на палестинци. С тях броят на репатрираните тела в анклава от понеделник насам достигна 135. Според Министерството на здравеопазването на Газа медицинските екипи извършват прегледи, документиране и идентификация на телата в съответствие с..

публикувано на 18.10.25 в 18:56
Президентите на САЩ Доналд Тръмп (вляво) и на Украйна Володомир Зеленски - Вашингтон, 17 октомври 2025

Зеленски заяви, че молбата му да получи незабавно ракети "Томахоук" не е била приета

Украинският президент Володимир Зеленски, който се срещна с американския си колега Доналд Тръмп в Белия дом заяви, че молбата му да получи незабавно далекобойни крилати ракети "Томахоук" не е била приета. Тръмп посрещна Зеленски в Белия дом В интервю за NBC украинският лидер не посочи точна причина защо искането на Украйна за ракети..

публикувано на 18.10.25 в 18:31

Две жени са пострадали при катастрофа в Кресненското дефиле

Две жени са пострадали при катастрофа в Кресненското дефиле. Заради произшествието е ограничено движението по главния път Е-79 и в двете посоки.  По първоначална информация от полицията лек автомобил е навлязъл в насрещната лента и се е ударила в друга кола. Пострадалите жени са транспортирани към болнично заведение. Трафикът се..

публикувано на 18.10.25 в 18:08
Снимката е илюстративна

Москва: Още е рано за контакт с България за евентуално прелитане на самолета на Путин

Все още е рано за контакт с България, и други държави, за евентуалното прелитане на самолета на руския президент Владимир Путин над нейното въздушно пространство на път за Унгария, където трябва да се срещне с американския президент Доналд Тръмп, съобщиха днес от Москва. Руският заместник-министър на външните работи Александър Грушко отговори..

публикувано на 18.10.25 в 18:00

Томислав Дончев: Българската индустрия отчаяно се нуждае от инженери и кадри

"Технологичните специалности са подценени, а българската индустрия отчаяно се нуждае от инженери и кадри", заяви заместник министър-председателят и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев. Той откри 16-то издание "Технически дни на кариерата", което се провежда в София. 26 компании участват във форума "Технически дни на кариерата" тази..

публикувано на 18.10.25 в 17:20

Партия МЕЧ откри свой офис в Габрово

Политическа партия МЕЧ откри свой офис в Габрово. Това е един от последните областни градове, в които формацията отваря приемна. При откриване на новия офис на партия МЕЧ в Габрово лидерът Радостин Василев обеща на събралите се членове и симпатизанти на партията да казва истината. По думите му само истината е на всяка цена. Той..

публикувано на 18.10.25 в 16:35