Съединените щати разрешават връщането на своите дипломати в Ирак. Това става близо месец след тяхната евакуация, извършена точно след американските удари по ирански ядрени обекти, предаде БТА.
Държавният департамент обаче продължава да не препоръчва на американците да посещават Ирак.
Решението за връщане на дипломатите е взето въпреки серията от удари с дронове по петролни полета в Иракски Кюрдистан. Никой не е поел отговорност за тези атаки в момент, в който регионалното правителство и федералните власти в Багдад спорят за контрола върху приходите от износа от кюрдските находища.
Вчера иракското правителство обяви споразумение за подновяване на износа на петрол от автономния район Иракски Кюрдистан.
Междувременно Франция, Германия и Обединеното кралство, както и дипломат номер едно на Европейския съюз Кая Калас предупредиха Иран, че са решени да възстановят санкциите на ООН срещу него, ако няма напредък в идните седмици към постигане на споразумение по иранската ядрена програма, предаде агенция Франс прес, като се позова на изявление на френското министерство на външните работи.

Испанската авиокомпания "Air Europa" финализира продажбата на 26% от акциите си на "Turkish Airlines." Стойността на сделката е 300 милиона евро. Парите ще се използват най-вече за погасяване на дългове, натрупани по време на пандемията от Covid -19. Очаква се авиокомпанията да изплати заем от 475 милиона евро, отпуснат от Държавната..
Летището в Брюксел спря работа за около половин час снощи заради дрон, съобщи говорител на въздушния контрол, цитиран от Ройтерс. В момента трафикът е възобновен. Агенцията припомня, че аерогарата в белгийската столица, както и тази в град Лиеж, прекратиха работа за няколко часа във вторник заради подобни инциденти. Снощи дронове..
Регистрираната в Швейцария компания "Гунвор" обяви, че оттегля предложението си да купи задграничните активи на "Лукойл", сред които е и рафинерията в Бургас, информира Ройтерс. Съобщението беше изпратено от директора на корпоративните въпроси на "Гунвор" Сет Пиетрас малко след като от американското финансово министерство публикуваха съобщение в..
Шестима мигранти загинаха след като колата, която ги превозваше, се преобърна на брега на езерото Вая. Преди катастрофата те са били преследвани дълго от гранична полиция между Китен и Бургас. Шофьорът на автомобила с мигранти - румънски гражданин, е оцелял и е задържан за разпит. Други трима от превозваните мигранти са ранени и са откарани в..
Изцяло положителни са отзивите в Гърция за европейския проект за високоскоростна железопътна връзка между Атина и София. План на ЕК предвижда: С влак от София до Атина за 6 часа Според гръцки бизнесмени пътуването между двете столици само за шест часа ще бъде истински пробив за икономиката в региона. Евтиният и бърз трансфер на стоки ще намали..
В Берковица се проведе мирен протест за запазване на общинското ВиК дружество. Демонстрацията, която е подкрепена от местната власт, е против приетия на първо четене Закон за водите, който задължава Общините да прехвърлят водоснабдителните услуги и инфраструктура към областните ВиК оператори. С плакати "Берковица - единна за своята вода" и "Не си..
Д-р Валентин Атанасов е определен за временно изпълняващ длъжността изпълнителен директор на Българската агенция по безопасност на храните. Той е назначен със заповед на премиера след внезапната смърт на директора Светлозар Патарински. До момента д-р Атанасов заемаше длъжността заместник-директор на Агенцията с ресори здравеопазване на..
Рекорд по най-много изкачвания на Хайдушката пътека в Сливенския балкан постави Милен Шидеров от Сливен. За 24 часа той направи 12 качвания и..
Малка част от дълга е за покриване на стари дългове, друга за покриване на дефицита, губят се около 5,4 млрд. евро – около 10 млрд. лв., с които..
Изборът на социалист – Зохран Мамдани за кмет на Ню Йорк е шамар за Тръмп, коментира в интервю пред БНР дипломатът Стефан Тафров. "Това е..