Около 50 декара сухи треви и горска растителност са изгорели в землището на село в община Тервел. Причината за възникналия огън е умишлен палеж. Извършителят е задържан.
Малко преди 11.00 часа днес в ОД на МВР Добрич е получен сигнал на спешния телефон за горяща суха трева в местността "Саламана" в покрайнините на село Безмер. На място са изпратени незабавно екипи на Пожарната безопасност, както и автопатрул. Пожарът бързо е овладян и загасен.
Полицията е установила, че пожарът е запален умишлено от 18-годишен мъж. Задържаният признава вината си и обяснява в показанията си, че е бил афектиран заради неуредени финансови сметки с друг мъж.
Открити са и свидетели на престъплението. По случая е образувано досъдебно производство.
Млади лекари и студенти по медицина излязоха на протест пред здравното министерство. Демонстрацията е заради неизпълнените обещания от страна на управляващите за по-достойни възнаграждения и по-добри условия на труд. Акцията е организирана от инициативата "Бъдеще в България". Д-р Белослава Томова: Протестът на младите лекари не е само за..
Хаос и безпътища! Така журналистът Тони Николов определи ситуацията във Франция. Първият премиер на Еманюел Макрон поиска днес френският президент да подаде оставка в шокиращ призив, който задълбочи ескалираща политическа криза. Намесата на Едуар Филип, който е най-дългогодишният премиер при управлението на Макрон – от 2017 до 2020 г., а..
Пети ден - от сутринта в петък, без ток са обекти и хижи по Осогово, казаха управители на туристическите бази в планината - над местността Памука. Села в Кюстендилско и туристически обекти в Осоговската планина четвърто денонощие са без ток И сега вали мокър сняг, паднали клони и дървета късат проводници по електротрасетата. Екипите..
Препълнени контейнери с боклук и чували със смет около тях по тротоарите - това е ситуацията в районите "Люлин" и "Красно село" , които се почистват от Столичното предприятие за третиране на отпадъците. В двата района е в сила временна организация за сметосъбирането, след като заради предложената цена столичният кмет Васил Терзиев..
Във Франция започнаха консултации за изход от кризата след внезапната оставка на премиера Себастиан Льокорню, който се оттегли часове след обявяването на правителството. Льокорню е третият свален премиер от девет месеца насам. Обявен е съставът на новото френско правителство Френският премиер Льокорню подаде изненадващо оставка..
Обстановката по Южното Черноморие постепенно се нормализира, след като спря дъждът в следобедните часове. Жертва на продължилите близо 10 часа валежи този път е курортът Лозенец. Приливна вълна тази сутрин наводни ниската част на селището. В момента под вода са хотели и къщи. Община Царево предупреждава хората да не пътуват, защото има..
Украйна може да построи проектираните трети и четвърти блок на Хмелницката атомна централа и без да купува реактори от България, заяви украинският министър на енергетиката Светлана Гринчук. "Не бихме искали да се фокусираме единствено върху българските реактори. Трябва да потърсим и други възможности, ако този вариант не проработи. Сега..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
След 15 часа днес ще бъде ограничен достъпът на хора и техника във в.с. "Елените". Причина за това са очакваните валежи. Забраната за пребиваване..
В "Елените" има река, която се казва Дращеля , тя има водосбор от 38 кв.км, дълга е над 12 км и се влива при плаж "Елените" и плаж "Козлука", това е..