Времето за преговори между Иран и Международната агенция за атомна енергия за цялостно подновяване на инспекциите в Ислямската република изтича, предупреди генералният директор на надзорния ядрен орган на ООН Рафаел Гроси, цитиран от Ройтерс.
Той изрази надежда, че дискусиите ще приключат до няколко дни.
Иран спря достъпа на агенцията до своите стратегически ядрени съоръжения, след като през юни САЩ и Израел нанесоха въздушни удари по тези обекти.
След атаките Иран прие закон, с който преустанови сътрудничеството си с агенцията, и заяви, че всички проверки вече ще трябва да бъдат одобрявани от Върховния съвет по национална сигурност.
На 28 август три от водещите сили в Европа започнаха процедура за повторно налагане на санкции срещу Иран, като този процес ще отнеме 30 дни. Ограниченията срещу Ислямската република бяха отменени по силата на ядреното споразумение между Иран и западните сили от 2015 г. Три години по-късно обаче Доналд Тръмп, който по това време оглавяваше Белия дом за първи път, изтегли САЩ от споразумението, припомня Ройтерс.
Очаква се още днес правителството да приеме на извънредно заседание бюджетните закони за следващата година и да ги внесе за окончателно одобрение в парламента. Това ще стане, въпреки повторната отмяна на заседание на Националния тристранен съвет заради отказа на бизнеса да участва в работата му. Четирите работодателски организации категорично..
Бизнес, синдикати и експерти ще обсъждат възможностите и перспективите за трудова заетост на бежанци и мигранти по време на конференция в София. Събитието се организира в рамките на проект на Столичната община, реализиран съвместно от районите "Красно село", "Връбница" и "Нови Искър", и Фондация за достъп до права. Целта на конференцията е да..
39-то издание на "Киномания" започва тази вечер в зала 1 на НДК с прожекцията на най-новия филм на Стефан Командарев "Made in EU". Лентата, чиято премиера беше на кинофестивала във Венеция, третира съвременната форма на робство в шивашките фабрики в Родопите. "В тези цехове и цехчета, които шият дрехи за известни световни брандове, експлоатацията..
Протест под надслов: "Справедливост за Мая" с искане за по-строги наказания за насилие над животни ще се проведе в 16:30 ч. пред централния вход на Военномедицинската академия. Поводът за гражданското недоволство е, че мъж прегази куче в столицата. Вследствие на причинените тежки увреждания животното беше евтанизирано. В началото на седмицата..
Камарата на представителите в Конгреса одобри законопроекта за край на бюджетната парализа. Това стана факт, след като с 222 на 209 гласа контролираната от Републиканската партия долна камара на американския парламент гласува да бъде възобновена продоволствената помощ, да се плати на стотици хиляди държавни служители и да се съживи системата на..
Народното събрание ще обсъди повторно промените в закона, които се отнасят до назначаването на особен търговски управител на рафинерията на "Лукойл" в Бургас, след като бяха върнати от държавния глава Румен Радев. Очаква се точката да бъде включена извънредно още в началото на днешното пленарно заседание. Президентът наложи вето върху разпоредби от..
Столичният общински съвет ще гласува днес нови цени на синята и зелена зона за платено паркиране в София. Кметът Васил Терзиев предлага вместо 2 лева на час в синята зона цената да скочи двойно - до 4 лева на час. А в зелената зона вместо 1 лев на час паркирането вече да струва 2 лева. Цената за годишен винетен стикер за първа кола в зелена зона ще..
Не е балансиращ проектът за бюджет за 2026 г., а е същият като тази година - лош. Сходството е, че са нереалистични в приходната си част , каза в..
Очаквам да получим 6-месечно отлагане на санкциите срещу "Лукойл", но това не означава, че трябва да бъдем спокойни, а да се подготвим добре. Това каза..
Има начин да се осигури по-добро качество на услугите в здравеопазването, но за съжаление не се води този разговор . Лекарите, хората, и..