От ПП-ДБ отново поискаха оставката на министъра на МВР Даниел Митов заради случая с директора на ОДМВР-Русе Николай Кожухаров. Депутатът Асен Василев подчерта, че проблемът е, че институциите, които трябва да спазват реда и закона, да се грижат за сигурността на българските граждани и да докладват истината в съда, са излъгали съда и българските граждани.
"Министърът на МВР излъга българския народ два пъти още по-грозно. Това си е за оставка на министър отвсякъде. В България принципът "невинен до доказване на противното" явно не важи. Тези младежи са задържани в ареста преди въобще да се осъдени. В този случай между другото не е единствен - такива действия видяхме в случая за Благо, когато по показанията на една жена и показания, от които свидетелят се е отрекъл и два месеца по-късно не е разпитан, продължава да седи човек в ареста. Очевидно законът в България е един за всички.
Видяхме какво се случи със случая с АТВ-то. Човекът беше пуснат и мярката му беше променена, чак след като жената почина. Видяхме какво се случи с прокурорския син в Перник, който още е на свобода. Всички хора, които са неудобни на организираната престъпна група на властта в момента, се репресират със и без причина. Тези младежи са абсолютно неудобни, защото очевидно са пребили един шеф, който е приближен до някой - така наречените делянки на властта на Делян Пеевски", коментира Василев.
Асен Василев заяви още, че МВР трябва да отговори защо няма записи от боди камерите на полицаите по време на инцидента, защо двете патрулки са отишли на мястото на инцидента и са си тръгнали и защо е дошла линейка и не е регистрирала телесни повреди.
За оставката на вътрешния министър настояха и от партия "Величие".
Депутатът Красимира Катинчарова коментира в кулоарите на парламента действията на полицията:
"Имаме един компрометиран шеф, който има в досието уволнение за корупция. Връщането му на този пост буди достатъчно въпроси. Нямаме публикувани експертизи за алкохол, проби за алкохол на господин Кожухаров. Няма я цялата яснота по случая за случилото се в нощта на инцидента. Настояваме господин Даниел Митов да поеме срама за неадекватните действия на Министерството на вътрешните работи. Да, оставката е част от това".
Премиерът Росен Желязков и европейският комисар по въпросите на земеделието и храните Кристоф Хансен ще открият реконструирания Магистрален канал, който част от напоителна система "Тракиец" в Хасковска област. Ремонтът на съоръжението на стойност близо 7 милиона лева е финансиран по Програмата за развитие на селските райони. На откриването..
Медицинският университет в Плевен отбелязва Световния ден на психичното здраве. Студенти и преподаватели организират информационно събитие, посветено на важността на този проблем. Организиран е и Ден на отворените врати за психологическа подкрепа в катедра "Психиатрия и медицинска психология". Асистент. Борислава Иванова от катедра „Социална..
Във Варна ученици и студенти представиха проекти на Международен образователен форум "Градът като учебна площадка". Идеята градската среда да се ползва за модерно образование се реализира от Икономическия университет в града. Младежите дискутираха и приложението на изкуствения интелект в образованието. Д-р Габриела Панайотова обясни как..
Федерален съдия в Чикаго блокира разполагането на войници в щата Илинойс, разпоредено от американския президент Доналд Тръмп. Преди пет дни съдия в Портланд, щата Орегон, спря подобен опит, а решението се обжалва от президентската администрация пред Апелативен съд. Резултатите от тези двете дела са от голямо значение за опитите на републиканеца..
Бившият британски премиер Риши Сунак, депутат в Камарата на общините, е нает като старши съветник от компанията "Майкрософт" и стартъпа за изкуствен интелект "Антропик". Бившият лидер на торите, който ще остане като депутат в парламента, се присъедини към базираната в Сиатъл технологична фирма "Майкрософт" като платен старши съветник на..
Русия провежда масирана атака по енергийната система на Украйна, заяви министърът на енергетиката Светлана Гринчук. По думите й служителите предприемат всички необходими мерки за минимизиране на последствията. Атаки има и по критичната инфраструктура на Киев, заяви кметът Виталий Кличко. В някои части на града има прекъсване на..
Специализирана трудова борса, насочена към ромската общност, се организира в кюстендилския кв. "Изток". Тя ще се състои в местното читалище "Васил Левски" на 15 октомври, съобщават от Агенцията по заетостта. Поканени на борсата са 100 безработни в 12-хилядния квартал. Те ще могат да получат предложения за работа чрез пряк контакт с..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..