Пиян шофьор от монтанското село Дългоделци задържаха полицаи посред бял ден в село Расово. Проверката отчела, че той е седнал зад волана с 2,8 промила алкохол. В колата е открит пистолет, за който нямал разрешение.
Вчера малко пред 15 часа, екип на полицията от участък Медковец спрял за проверка автомобил управляван от 37-годишен мъж.
Първоначално той отказал тест за алкохол, но впоследствие се съгласил. Уредът отчел 2,84 промила алкохол в издишания от него въздух. Издаден му е талон за кръвна проба, която той отказал.
По случая е образувано бързо производство, а колата е иззета и оставена на съхранение в Районно управление Лом.
При претърсването на автомобила униформените открили пистолет, законно притежаван от баща му.
Шофьорът предал оръжието, за което нямал разрешително за носене. Полицаите установили още, че задържаната кола е спрекратена регистрация, уточняват от полицията в Монтана.
37-годишният пиян шофьор от Дългоделци е задържан в ареста на полицията в Лом за срок до 24 часа.
Съставени са му три акта по Закона за движение по пътищата и един по Закона за МВР.
Увеличаването на нарушенията на въздушното пространство по източния и югоизточния фланг на НАТО от руска страна карат партньори в алианса да разчитат на краткосрочно разполагане на турска система за въздушно наблюдение и насочване, предаде ДПА. Обучение за използването на системата ще бъде организирано с помощта на Украйна, се твърди в..
Епидемията от шарка по овцете повиши цената на месо, сирене и мляко в Гърция. Целият пазар на храни е засегнат от увеличенията на цените вследствие от шарката по овцете и козите, съобщават от Съюза на потребителите. По информация на аграрното министерство щетите на животновъдството до сега са над 350 милиона евро, като са унищожени 410..
Мисля, че е важно нацията и една държава да знае приблизително, не само къде отива, а защо отива там. Защото, не на документи, ние се придвижваме убедено в европейска посока, към цивилизацията, а искаме да сме унизително разкрачени между Алпите и Урал, съветва историкът проф. Петър Стоянович, бивш министър на културата, в интервю пред БНР...
18-ият Международен фестивал на военните оркестри започва днес във Велико Търново. Той е част от честванията за независимостта на България. Велико Търново е българският град, където за първи път в страната засвирва военен оркестър при приемането на Търновската конституция. Във фестивала се включват Гвардейският представителен оркестър,..
Община Велико Търново започна почистването на 30 километра напоителен канал от язовир "Александър Стамболийски", за да подпомогне водоснабдяването на шест великотърновски и павликенски села. По този канал вода не е пускана повече от 20 години и съоръжението е разрушено, в него са израснали огромни дървета. Близо 30 са населени места в..
Преди консултациите на НАТО относно повтарящите сенарушавания на въздушното пространство на страните от пакта от страна на Русия, управляващият в Германия Християндемократически съюз настоя за твърди ответни мерки, включително за сваляне на руски самолети. "Кремъл има нужда от ясен знак "Стоп", заяви говорителят по външна политика н..
Изпълнението на съдебните актове не означава, че те не могат да бъдат обсъждани и критикувани . Това е начин за развитие на съдебната практика,..
"Темата за сухия режим и голямата депресия в социалната историята на Съединените щати е много интересна и аз за първи път се сблъсках с част от..
С изключителна тържественост завърши юбилейният 25-и международен майсторски клас на оперната дива Райна Кабаиванска, организиран от Нов български..