Една от най-добрите ни състезателки по скокове на батут, Христина Пенева, ще представи за първи път на официално състезание усложнената си комбинация по време на световната купа във Варна.
„Имам промяна в комбинацията ми – с по-висока трудност е. До сега не съм я изпълнявала на международни състезания. Показвала съм я само на държавни първенства. Надявам се да се получи, защото има още какво да се желае в изпълнението. Винаги може по-добре, но смятам, че на този етап нещата вървят по план. Подготовката премина спокойно. Подготвена съм. Трябва да разчитам на концентрацията си, да съм спокойна и хладнокръвна, за да я представя по най-добрия начин“, сподели специално за БНР Христина Пенева, която утре ще представя страната ни на квалификациите на световната купа във Варна.
Две точки не достигнаха на възпитаничката на Станислав Стоянов, за да се класира на олимпийските игри в Париж през 2024 година, но сега амбицията ѝ да осъществи тази мечта е още по-голяма.
„В следващия олимпийски цикъл трябва да работя най-вече върху моята психика. Мисля, че там е основният ми проблем, защото на тренировки доста добре изпълнявам комбинациите си, но на състезание напрежението оказва влияние. Това е основното, върху което трябва да поработя. Естествено, технически също има върху какво да се работи“, допълни Христина Пенева.
Световната купа във Варна е генерална репетиция преди участието ѝ на световното първенство през ноември в Памплона (Испания).
„Всички работят много и напредват. Има нови, талантливи спортистки, които преминават при жените от категория девойки. Не трябва да се подценяват – всеки работи и се стреми към най-доброто. Стреми се да повишава своята трудност и изпълнение – изобщо всички компоненти, които включват нашите комбинации.“
Христина Пенева очаква с нетърпение към отбора да се присъедини Катерина Кулешова. Украинката, която вече има български паспорт, ще може да се състезава под български флаг от следващата година заради административни пречки, наложени от Украинската федерация.
„Хубаво е, когато има нов човек в отбора, защото се появява конкуренция. Така се дърпаме една друга напред. Подкрепяме се. С нея си станахме доста близки и се надявам в най-скоро време да се състезаваме рамо до рамо, да скачаме синхрон. Искам да вървим заедно напред. Тя ми дава доза спокойствие, защото отговорността, когато е само върху един човек, е много тежка. Когато тя е с мен, атмосферата е по-спокойна.“, завърши Христина Пенева.
Нападателят Рафиня и вратарят Жоан Гарсия са с контузии, съобщиха от клубния им отбор Барселона в петък. Очаква се Рафиня да отсъства от терените около три седмици заради контузия в подколянното сухожилие, докато Гарсия се нуждае от операция заради скъсан менискус на коляното на левия крак. Стражът ще се възстановява между четири и шест..
Апелативната комисия на Българския футболен съюз (БФС) отхвърли жалбите на 11 футболисти, които бяха санкционирани от Дисциплинарната комисия на централата за нерегламентирано залагане на български събития. Решението на Дисциплинарната комисия на БФС беше взето на закрито заседание на 16-и септември, като бяха наложени глоби от по 10 хиляди..
България има 21 финалиста на международния турнир по скокове на батут за подрастващи, който се провежда в Двореца на културата и спорта във Варна. Състезанието е съпътстващо на започващата утре Световна купа в този спорт. Във възрастовата група 17-21 години за отличията в мъжкото направление ще се бори Цветин Стоянов, който се класира сред..
Реал (Мадрид) ще поиска връщането на 20,3 милиона евро, плюс лихви от Градския съвет на испанската столица, след като Европейската комисия постанови, че не е било необходимо клубът да плаща сумата във връзка със сделка с недвижими имоти от 2011 година. "В окончателното си решение Европейската комисия признава, че на Реал (Мадрид) не е било..
Локомотив (Пловдив) приема Левски в мач от 10-тия кръг на Първа лига. Мачът е от 20:00 часа на стадион „Локомотив“ в квартал „Лаута“ и ще го предаваме по програма "Хоризонт". „Черно-белите“ спечелиха 10 от 12 възможни точки на своя стадион. Левски е на второ място в класирането след победата на ЦСКА 1948 над Ботев Пд с 2:1 като гост, но при успех над..
За втори път в рамките на няколко дни Барселона вкара три гола и спечели в Ла Лига, с което отново е само на 2 точки от лидера Реал Мадрид - вече след шест кръга. Шампионите надвиха Овиедо с 3:1 като гости, но имаха повече от очакваното трудности. Домакините, които са новаци, водеха до 56-ата след гол на Алберто Рейна (33’), паднал след грешка на новия..
Щутгарт постигна важна победа с 2:1 на свой терен над Селта (Виго, Испания) във втория ден на първия кръг на турнира на УЕФА Лига Европа. Изненадващо Панатинайкос беше категоричен с 4:1 при гостуването на Йънг Бойс (Швейцария), а английският Астън Вила надви с 1:0 италианския Болоня, въпреки превъзходството си през голяма част от времето. Генк..
С исковата молба в съда в Люксембург целим да докажем, че решението на Съвета на ЕС за присъединяването на България към еврозоната и двата..
Има триединство на КПК, Прокуратура и дирижирано назначени съдебни състави чрез неслучайно разпределение на делата. Това каза пред БНР адвокат..
Започна протестът пред централата на "ДПС-Ново начало" в защита на кмета на Варна Благомир Коцев под надслов "За свободна България - без Пеевски,..