Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Асен Василев е избран за председател на "Продължаваме промяната" (ОБНОВЕНА)

| обновено на 28.09.25 в 16:50
Автор:
Асен Василев
Снимка: БТА

Асен Василев е избран за председател на "Продължаваме промяната" (ПП) на Общото събрание в София, съобщиха от пресцентъра на партията.

Василев е избран единодушно с 289 гласа. 

Той благодари за доверието:

"Искам страшно много да ви благодаря за доверието. И както ви обещах - ще се борим докрай. Сега е моментът да изберем и останалите хора, които ще помагат в тази битка.

Защото, ако има едно нещо, което съм научил от този живот, е, че сам човек не може да стигне далече. Трябва да е отбор", каза Асен Василев. 

По-късно беше избран и Изпълнителният съвет на "Продължаваме промяната", той ще се ръководи от Асен ВасилевОт общо 13 членове има трима члена от предишния Изпълнителен съвет и 10 нови попълнения. 

Арестуваният кмет на Варна Благомир Коцев също е сред тях. Той беше номиниран вчера от бившия съпредседател на партията Кирил Петков.
В съвета влиза и кметът на Благоевград Методи Байкушев.
За мен е изключителна чест да работя с тези хора, защото те дават душа и сърце за България, каза на брифинг Асен Василев. 

Изпълнителен съвет на ПП:

Председател - Асен Василев, и членове:


Николай Денков


Методи Байкушев


Благомир Коцев


Васил Пандов


Михал Камбарев


Стою Стоев


Ивайло Шотев


Богдан Богданов


Венко Сабрутев


Вяра Тодева


Тони Стойчева


Татяна Султанова.

Лена Бориславова, Никола Минчев, Петър Куленски и Христо Петров (Ицо Хазарта) не са заявили желание да участват. Досега те бяха част от Изпълнителния съвет на партията.

В момента се провежда гласуването за Национален съвет на ПП.

Кирил Петков ще бъде в Националния съвет, каза още Асен Василев в отговор на въпрос. Той добави, че Лена Бориславова също е кандидат за член Националния съвет на партията и предположи, че също ще бъде избрана. 

Асен Василев съобщи, че в Устава на партията е прието, че ще има заместник-председател на партията, излъчен от членовете на Изпълнителния съвет, и утвърден от Национален съвет по предложение на председателя. Василев посочи, че се създава независим орган в партията - Етична комисия, която може да разследва сигнали и да предприема съответните действия.

По публикацията работи: Мария Йорданова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Плевен чества 30 години хор "Гена Димитрова"

Плевен отбеляза 30 години от създаването на Общинския хор „Гена Димитрова“ с тържествен концерт, състоял се на 14 ноември в Драматично-кукления театър „Иван Радоев“. Събитието привлече многобройна публика и събра на една сцена водещи плевенски културни институции и изявени солисти. Концертът премина под диригентството на Георги Милтиядов, а хорът бе..

публикувано на 16.11.25 в 05:54

Домашният социален патронаж в Ловеч отбелязва 50 години от създаването си

Домашният социален патронаж в Ловеч отбелязва днес 50-годишнина от създаването си. Когато е създаден през 1975 г., домашният социален патронаж в Ловеч обслужва едва осем потребители, а днес храна и различни социални услуги получават 350 нуждаещи се от града и още девет села в общината, поясни управителят му Цветанка Маринова. "Предлагаме..

публикувано на 16.11.25 в 05:40

Пътен полицай на 2025 г. е Георги Карапаунов от ОДМВР-Смолян

Пътен полицай на 2025 година е Георги Карапаунов от Областната дирекция на МВР в Смолян. Това стана ясно след края на двудневното едноименно национално състезание, което се проведе в Кърджали. Карапаунов беше най-бърз и получи най-много точки в петте конкурсни дисциплини. Призът беше връчен на тържествена церемония снощи, където бяха..

публикувано на 16.11.25 в 05:30
„Борба за оръдията в битката при Сливница” – рисунка на пощенска картичка от 1885 г.

С военно-историческа възстановка ще бъде отбелязана 140-годишнината от победата при Сливница от 1885 г.

С военно-историческа възстановка, дело на Национално дружество "Традиция", което пресъздава значими събития в цялата страна от много години , ще бъде отбелязана 140-годишнината от победата при Сливница в Сръбско-българската война от 1885 г. Съорганизатори са Министерството на отбраната, Сухопътни войски и Община Сливница, на чиято територия ще..

публикувано на 16.11.25 в 05:15

Само 10 процента от пациентите с недохранване са получили медицински ентерални храни по линия на НЗОК

Само 10 процента от пациентите с диагноза недохранване са получили медицински ентерални храни по линия на Здравната каса през миналата година, когато започна заплащането им. Данните представи д-р Антоанета Тончева от сдружение "Общност МОСТОВЕ", която е сред организаторите на предстояща днес обучителна среща в рамките на Международната седмица за..

публикувано на 16.11.25 в 05:10
Володимир Зеленски

Володимир Зеленски пристига на посещение в Атина

Украинският президент Володимир Зеленски ще пристигне днес в Атина, където ще отправи призив за увеличаване на военната помощ за Киев.  Зеленски пристига в Атина с две основни цели - да подсигури газа за Украйна през зимата и да договори допълнителна военна помощ от Гърция. Това коментират политически наблюдатели. Гърция разполага с пет..

публикувано на 16.11.25 в 05:05
Коледен базар във Виена

Коледният базар във Виена посреща гости на площада пред кметството

Коледният базар във Виена, един от най-известните в Европа, вече посреща гости на площада пред кметството.  Местните и туристите се наслаждават на много красиво украсени сергии, предлагащи произведения на традиционни занаяти, като стъклени орнаменти, дървени играчки, керамика и коледни украси за елха. Освен идеи за подаръци, посетителите могат..

публикувано на 16.11.25 в 04:54