Има увеличение на хуманитарната помощ, която влиза в Ивицата Газа след примирието, съобщи Тес Инграм от УНИЦЕФ. Заради вчерашното затваряне на граничните пунктове за предаване на заложниците и официалния празник в Израел днес чак в края на седмицата организациите очакват реално да се усети притокът на помощ, каза още Инграм.
Семействата на палестинците, освободени от израелски затвори, са били шокирани от състоянието им, съобщават властите в анклава. Самите затворници са споделили, че са били изтезавани и подложени на глад.
Информацията за маскирани бойци на ислямисткото движение "Хамас", които екзекутирали осем палестинци за връзки с Израел, всява страх в анклава, предава Би Би Си. Кореспондентът на медията в региона съобщава, че жителите се опасяват от вътрешни размирици, като сблъсъците между "Хамас" и местни кланове, при които загинаха над 50 души.
По данни на ООН, над 80% от сградите в палестинската територия са разрушени, а в град Газа - 92 на сто. Това налага разчистването на над 55 милиона тона отломки.

Служител на водоснабдителното дружество "Йовковци" е загинал днес при отстраняване на авария по водопроводната мрежа в Лясковец. Екип на водоснабдителното дружество днес е отстранявал втора тежка авария на една и съща улица в Лясковец, когато се е случил смъртният инцидент, разказа за БНР кметът на Лясковец Васил Христов: "В късния..
Българската армия се превъоръжава с нови пистолети - 9-милиметрови "Springfield Armory 4.5", съобщи командирът на Сухопътните войски генерал Деян Дешков на полигона Люляк край Стара Загора. Там се проведе състезание по стрелба за журналисти и за акредитирани у нас военни аташета по случай 147-ата годишнина на Сухопътните войски и 140-ата от..
Блок в столичния квартал "Хаджи Димитър" беше евакуиран по заповед на кмета на район Подуяне Кристиян Христов, защото е констатирано напукване по конструкцията. Според живеещите в блока хора това е станало заради строежа на метрото. Осигурена е финансова помощ за домакинствата, за които това е единствено жилище, за да излязат на свободен..
Увеличението на данъка "дивидент" и на пенсионно-осигурителната вноска са били основна тема на среща в Министерството на финансите на представители на работодателски организации и министър Теменужка Петкова. Параметрите на бюджета за следващата година събраха спешно двете страни, след като вчера бизнесът бойкотира заседанието на Националния съвет за..
Русия и Украйна отново си размениха въздушни удари, докато в Донецка област продължава ожесточената битка за контрола над град Покровск. От украинската армия обявиха, че са поразили във Волгоград петролна рафинерия, където е възникнал пожар. Губернаторът на областта Андрей Бочаров не потвърди удара по рафинерията, но съобщи за пожар в..
Нас българите ни чакат много, много тежки моменти, купуване на коли на лизинг и апартаменти на кредит - ще вием, предупреди в интервю пред БНР писателят, журналист и пътешественик Михаил Заимов. На 31 октомври бе неговата първа изложба "Девон", с която излиза от морето и стъпва на сушата. Заимов е известен като морски фотограф и има..
От партия "Възраждане" поискаха провеждането на местен референдум за завода за производство на барут и 155-милиметрови артилерийски снаряди край Карлово. Внесена е и жалба срещу решението на карловския общински съвет, даващо "зелена улица" на процедурата за промяна на статута на имота, върху който се предвижда да бъде изграден новия завод...
Рекорд по най-много изкачвания на Хайдушката пътека в Сливенския балкан постави Милен Шидеров от Сливен. За 24 часа той направи 12 качвания и..
Малка част от дълга е за покриване на стари дългове, друга за покриване на дефицита, губят се около 5,4 млрд. евро – около 10 млрд. лв., с които..
Изборът на социалист – Зохран Мамдани за кмет на Ню Йорк е шамар за Тръмп, коментира в интервю пред БНР дипломатът Стефан Тафров. "Това е..