Бойко Борисов връчи мандата за управление на страната на Делян Пеевски. Това заяви съпредседателят на ДБ Ивайло Мирчев в коментар на изявленията на лидера на ГЕРБ и на премиера Росен Желязков:
"Очевидно става дума за коалиция от четири партии. Очевидно една от тези партии е "ДПС-Ново начало". Дали тя ще има министри или не, вече не е толкова важно, защото самият Борисов каза: "Когато Пеевски поиска нещо от мен, аз го изпълнявам". Истината е, че има огромна опасност за страната ни, защото вървим към мека диктатура, вървим към това "ДПС-Ново начало" окончателно да овладее цялата власт в България".
Мирчев отхвърли възможността да разговарят за подкрепа на кабинета, включително и за бюджета на страната за следващата година:
"С кабинет, в който не просто участва Делян Пеевски, който е на Делян Пеевски, не може да става дума за подобни разговори".
Мирчев отхвърли и твърденията на Бойко Борисов, че именно те са "докарали Делян Пеевски, за да бъде направена сглобката и да има стабилно управление":
"Никой от нас не е довел Пеевски. Тогава, когато след пет пъти избори бяхме готови да направим правителство с ГЕРБ, влизайки на разговор с Борисов, зад рамото на Борисов се подаваше главата на Пеевски".
Председателят на ПП Асен Василев реагира на брифинга на ГЕРБ с пост във Фейсбук.
"В 25-минутен моноспектакъл, Бойко Борисов капитулира напълно пред Пеевски с думите: "Аз като кажа нещо - Пеевски се съобразява. Той като каже нещо - аз го изпълнявам", написа Василев.
Ивайло Мирчев коментира и отстраняването на директора на полицията в Пазарджик:
"Жертвата днес на шефа на МВР-Пазарджик е само компенсация за това, че за пореден път Борисов не можа да вземе главата на вътрешния министър, след като правилно беше установил, че той обслужва изцяло Делян Пеевски. Делян Пеевски му каза: "Не, няма да я взимаш" и това не се случи".
Представители на местни и регионални власти от над 10 европейски държави , младежки и граждански организации ще участват в изнесен семинар на Комисията по социална политика, образование, заетост, научни изследвания и култура (SEDEC) в София. Темата е "Младите гласове в европейските градове и региони". Събитието ще бъде открито от Хайке..
Гарантирането на сигурността по източния фланг на НАТО е изключително важно, заяви главният управител на оръжейния концерн "Райнметал". "Райнметал" усилено инвестира в редица държави в Източна Европа, заяви главният управител на компанията Армин Папергер в интервю за обществената телевизия ZDF. И даде за пример двата завода, които "Райнметал"..
" Това, че сме подали оставка, не означава, че сме се отказали и няма да продължим да работим по темата. Това ще ни даде още по-силен тласък да потърсим по-широка обществена подкрепа ". Това заяви пред БНР Надежда Рангелова, член на подалия оставка Обществен съвет за Националната детска болница и председател на Фондация "За доброто"...
Започва двудневна национална конференция "Умения за иновации в образованието". Над 700 учители и експерти от страната и чужбина се събират в София, за да обсъдят бъдещето на образованието в ерата на изкуствения интелект. Форумът ще бъде открит от министъра на образованието и науката Красимир Вълчев. Акцентът е върху дигиталните умения и медийната..
От днес патрули на полицията охраняват блока в столичния квартал "Хаджи Димитър", който беше евакуиран заради напуквания, по заповед на кмета на район Подуяне Кристиян Христов. Вчера собствениците на апартаменти оставиха ключовете от своите жилища в районната администрация, за да бъде по-лесен достъпът да тях при укрепването на сградата...
Времето в петък, 7 ноември ще остане облачно и с валежи, на повече места в Северозападна България, а преди обяд и в Североизточна, сочи прогнозата на НИМХ. Почти без валежи и с временни разкъсвания на облачността ще бъде над Югозападна България. Ще духа слаб до умерен вятър от изток, в Източна България от североизток. Максималните температури ще..
Властите в Съединените щати започват от днес постепенно намаляване на вътрешните полети. Причината - да се разтоварят авиодиспечерите, които работят без заплащане заради продължаващото над 35 дни спиране на финансирането на държавната администрация. Намаляването на полетите беше наредено от Федералната авиационна администрация поради..
Малка част от дълга е за покриване на стари дългове, друга за покриване на дефицита, губят се около 5,4 млрд. евро – около 10 млрд. лв., с които..
Изборът на социалист – Зохран Мамдани за кмет на Ню Йорк е шамар за Тръмп, коментира в интервю пред БНР дипломатът Стефан Тафров. "Това е..
Всеки трети българин изразява готовност да изложи на риск личния си живот, за да защити демокрацията, а всеки пети е готов да се запише като доброволец..