Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Теодора Цанева с втората квота за България за световното по карате в Кайро

Снимка: БФ Карате
Чуй новината! Чуй новината:

Теодора Цанева донесе втората квота за България за световното първенство по карате, което ще се проведе през ноември в Кайро, Египет.

В квалификациите, проведени в Париж, състезателката ни в категория 50 кг в дисциплината "кумите" показа впечатляваща форма. Цанева записа три поредни победи в груповата фаза, без да допусне нито една точка срещу себе си – 3:0 точки срещу Лили Косгроув (Великобритания), 1:0 точки срещу Ман Ваи Фон (Макао) и 6:0 точки срещу Редона Гаши (Косово).

В решаващия мач за квота българката се наложи над Хавраа Ал Ажми от Обединените арабски емирства с 2:1 точки и така официално си осигури участие на Мондиала в Кайро.

Преди нея олимпийската шампионка от Игрите в Токио Ивет Горанова вече беше спечелила първата квота за страната ни, което означава, че България ще има силно представяне на предстоящия световен форум.

Останалите български състезатели също се представиха достойно, макар и да не успяха да преодолеят груповата фаза. 

В категория 75 кг "кумите" Искрен Тодоров отстъпи пред  представителите на Швейцария и Армения, а в дисциплината "ката" Велизара Костова и Ангел Ангел показаха добро ниво, но също отпаднаха в групите.


По публикацията работи: Кръстина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Берое победи с 3:2 гейма Слован (Братислава)

Берое с паметен обрат в дебюта на европейската волейболна сцена

Отборът на Берое (Стара Загора) постигна драматичен обрат от 0:2 до 3:2 гейма в дебюта си в европейските клубни турнири по волейбол (мъже). Отборът, воден от треньора Мирослав Живков, надигра Слован (Братислава) в отделните части - 18:25, 25:27, 25:17, 25:14, 15:11 в първи мач от 1/32-финалите на турнира "Чалъндж къп". Срещата в..

публикувано на 11.11.25 в 20:53

Официално: Никола Цолов дебютира във Формула 2 този месец

Никола Цолов ще дебютира преди края на  сезона във Формула 2, той ще участва в последните два  кръга от сезон 2025 в Катар и Абу Даби. Никола остава за 2026 година в Кампос Рейсинг, с който се  състезава в последните два сезона във Формула 3, като през  2025 завърши кампанията с вицешампионската титла. Още през септември Никола беше..

публикувано на 11.11.25 в 19:20

Ремонтират ДКС във Велико Търново с 11 милиона лева от държавния бюджет

Дворецът на културата и спорта „Васил Левски“ във Велико Търново влиза в петото си десетилетие в очакване на мащабен ремонт. С близо 11 милиона лева от държавата по инвестиционната програма за общините спортната зала, както я наричат великотърновци, ще бъде преобразена отвътре – с изцяло нови електрическа и климатична инсталации, ново игрално..

публикувано на 11.11.25 в 18:43
Карлос Алкарас

Алкарас обърна Фриц за втора победа в Торино

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас постигна втора победа в груповата фаза на Финалите на АТП в Торино, с което практически си гарантира класиране за полуфиналите. Във втория си двубой от турнира испанецът осъществи обрат срещу американеца Тейлър Фриц и го надигра с 6:7(2), 7:5, 6:3 след 2 часа и 50 минути. Алкарас..

публикувано на 11.11.25 в 18:40
Жозе Моуриньо

Моуриньо е струвал на Фенербахче над 25 милиона евро

Бившият треньор на Фенербахче - Жозе Моуриньо, е бил голям разход за спонсорите на истанбулския гранд, изчисляват медиите в южната ни съседка. През 15-те месеца, докато е бил треньор на състава от Истанбул, за Жозе е похарчена сумата от 25 млн. евро. Договорът му бе за 9,85 милиона евро годишно, а португалецът получи и 14,9 милиона евро..

публикувано на 11.11.25 в 18:36
Без финали за българите на световното по спортна стрелба

Без финали за българите на световното по спортна стрелба

Антон Ризов завърши на 59-о място с 577 точки на 50 метра пушка от три положения на световното първенство по спортна стрелба в Кайро (Египет).  Индиецът Томар даде най-добър резултат в квалификациите - 597 точки, което е изравнен световен рекорд.  На микс пистолет 10 метра Мирослава Минчева и Самуил Донков заеха 23-о място с 575 точки, а..

публикувано на 11.11.25 в 17:37
Франческо Кадеду

Кадеду за мача с Шеноа: Излизаме срещу много атакуващ отбор

Франческо Кадеду ще направи своя европейски дебют като старши треньор на волейбол Нефтохимик 2010 (Бургас) в сряда вечер, когато шесткратните шампиони на България ще гостуват в Женева на швейцарския Шеноа в първи мач от 1/32-финалите на турнира Чалъндж Къп. „Началото на едно европейско приключение винаги е завладяващо. Да играеш срещу отбори..

публикувано на 11.11.25 в 17:33