Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арда - Септември и Берое - Монтана затварят 12-ия кръг

Футболистите на Берое (в зелено-бяло) ще гонят домакинска победа срещу Монтана
Снимка: БТА

С два мача в понеделник приключва 12-ият кръг от Първа лига. От 17.30 часа Арда посреща Септември София, а от 20.00 Берое е домакин на Монтана.

Арда успя да спечели срещу Добруджа (2:0) преди паузата за националните тимове и ще се стреми да го направи отново и след нея. 

Гостите от Септември са с два поредни хикса. И в двата мача столичани успяха да се разпишат, при това срещу два от силните тимове в първенството. Тимът на Стамен Белчев не играе зле в някои случаи, но му липсва постоянство. Интересно ще е дали и при тази визита ще успее да отбележи.

Тимът на Арда не е безпогрешен в отбрана, като на свой ред кърджалийци знаят, че в подобен тип мачове само трите точки ги устройват.

Монтана е на приливи и отливи в елита на българския футбол през този сезон. Следва нелека визита в Стара Загора на Берое.

Домакините също не са кой-знае какъв еталон за класа.

"Зелените" отново са корав средняк, който може да затрудни всеки един тим. След продажбата на Леандро Годой се поизплатиха и някои заплати в клуба, така че и напрежението по тази линия мина, поне за няколко месеца.

В този мач се очаква, че домакините ще имат повече шансове за победа, след като Монтана е с 3 поредни загуби и по принцип не се очаква да трупа някакъв актив далеч от своя стадион.

Програма и резултати в мачовете от 12-ия кръг в Първа лига:

Петък
Локомотив Пловдив - Ботев Враца 3:0

Събота
Ботев Пловдив - Славия 1:1
Лудогорец - Спартак Варна 1:1

Неделя
Добруджа - ЦСКА 0:1
Черно море - Левски 1:3
Локомотив София - ЦСКА 1948 0:1

Понеделник

17.30 ч, Арда - Септември София
20.00 ч, Берое - Монтана.


По публикацията работи: Светослав Табаков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Националът Георги Русев: Негативните резултати тежат

Крилото Георги Русев, който играе за ЦСКА 1948 в българското първенство като преотстъпен от швейцарския Сион, смята постоянните поражения на България като основна причина за напрежението, което съпътства мачовете. България играе с Грузия във вторник (18-и ноември) от 21:45 часа на националния стадион „Васил Левски“ като до момента няма точка..

публикувано на 17.11.25 в 20:07

Селекционерът на България: Утре ще играем за победа

Българският национален отбор по футбол ще се опита да излезе от тежката ситуация, в която се намира, в утрешния последен мач от група „Е“ на Световните квалификации, а селекционерът Александър Димитров обясни как се взимат всички мерки по време на подготовката. България посреща Грузия във вторник (18-и ноември) от 21:45 часа на националния..

публикувано на 17.11.25 в 20:05

Барселона се завръща на "Камп Ноу"

Испанският футболен гранд Барселона ще изиграе първия си мач на стадион „Камп Ноу“ след ремонта на съоръжението на 22 ноември, съобщиха от клуба. Това ще бъде срещата от 13-ия кръг от Ла Лига срещу Атлетик Билбао.  „Камп Ноу“ е в ремонт от 2022 година. Откриването първоначално беше планирано за есента на 2024-а, след което е отложено за..

публикувано на 17.11.25 в 18:30

Селекционерът на Грузия: Очакваме различен мач с България

Френският селекционер на грузинския национален отбор по футбол Вили Саньол смята, че и двата отбора – и България, и Грузия ще искат да компенсират утре лошите резултати от квалификациите за Мондиал 2026. Грузия има една победа от пет мача, а България дори е без актив, като двата тима се нареждат така 3-и и 4-и в група "Е" на квалификациите за..

публикувано на 17.11.25 в 17:49
Слави Бинев и Кимия Ализаде

Слави Бинев: След шест месеца ще разберем дали операцията на Кимия е успешна

Бронзовата медалистка от олимпийските игри в Париж Кимия Ализаде вече е оперирана. Натурализираната иранка пропусна световното първенство в Уси (Китай), след като се установи, че има скъсани сухожилия от вътрешната част на бедрото, което наложи да се подложи на сложна хирургическа интервенция. „Кимия ще се възстановява поне шест месеца – разбира се,..

публикувано на 17.11.25 в 15:05

Фенклубът на "Лудогорец" в Белгия: Радваме се, когато любимият ни отбор жъне успехи, но не пестим и критики

Разказваме за клубния живот и дейността на най - големия фенклуб на "Лудогорец" в Европа, този в Белгия. Клубът обединява над 2500 души, привърженици на "орлите", които са от различни краища на България, не само от Разградско. Поне веднъж месечно нашите сънародници се събират, за да обсъдят най - належащите проблеми и теми, свързани с любимия..

публикувано на 17.11.25 в 12:33
Яник Синер с трофея.

Яник Синер спечели финалния турнир в Торино

Италианецът Яник Синер спечели за втора поредна година финалния турнир на АТР в Торино. В спора за трофея той победи със 7:6 и 7:5 световния №1 Карлос Алкарас. За Синер това е 31-ва поредна на твърд корт в зала (последната му загуба е на финала в Торино преди 2 години от Новак Джокович). Конкретно в Торино за Синер това беше 10-та..

публикувано на 16.11.25 в 21:47