Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Костадин Ангелов поиска отново оставката на директорката на РЗИ - Велико Търново

Председателят на здравната комисия Костадин Ангелов
Снимка: БГНЕС

Председателят на парламентарната здравна комисия професор Костадин Ангелов отново поиска оставката на директорката на Регионалната здравна инспекция във Велико Търново д-р Евгения Недева. Причината са последните сигнали, които са му изпратили жители на Велико Търново, за поредното обгазяване от завода за преработка на дървесина на "Кроношпан“. Засега от здравната инспекция не коментират ситуацията. 
Във Велико Търново оплакванията от задушлива миризма и запрашаване са ежедневни. Хората винят за случващото се завода на "Кроношпан“. Притесненията са, че това е опасно за здравето. В позиция до медиите, разпространена от ГЕРБ, професор Костадин Ангелов, който е депутат от региона, коментира: 

"Най-грозното от всичко е, че РЗИ-Велико Търново продължава да мълчи оглушително. За всички вече е ясно, че РЗИ – Велико Търново не служи на гражданите, а обслужва корпоративни интереси. Продължавам да настоявам за оставката на д-р Недева, директор на здравната инспекция във Велико Търново“, посочва проф. Ангелов.
Той е получил информация, че д-р Недева е излязла в болнични и настоява министърът на здравеопазването да разпореди незабавна проверка на издадения болничен лист и на лечебното заведение и лекар/лекари, които са го издали.
Припомняме, че миналата нощ, след многобройни сигнали за задимяване, кметът Даниел Панов поиска незабавна проверка от РИОСВ – Велико Търново. От екоинспекцията извършиха среднощни замервания и съобщиха, че няма отклонения в нормите на въздуха, нито миризми.

По публикацията работи: Георги Даскалов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

НС обсъжда промените в закона, разширяващи правомощията на особения управител на "Лукойл"

Парламентът обсъжда на първо четене промените в Закона за административното регулиране на икономическите дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход. С тях се разширяват правомощията на особения управител, който ще бъде назначен в "Лукойл", за да управлява петролната рафинерия.  Вносители са депутати от парламентарното мнозинство от..

публикувано на 07.11.25 в 11:25
Комисар Мария Ботева зам.-началник на Пътна полиция, ГДНП.

Втората част на акция "Зима" започва от 11 ноември

От 11 ноември ще започне втората кампания на акция "Зима" на Пътната полиция. Ще се следи за спазването на правилата по пътищата и от пешеходци, а и от шофьори, предупреди комисар Мария Ботева - заместник-началник на отдел "Пътна полиция" при Главна дирекция "Национална полиция". "Припомням само, че от 7-ми септември влязоха в сила..

публикувано на 07.11.25 в 11:06
Благой Цицелков

Благой Цицелков: Училище от Видин използва изкуствен интелект за персонализирани учебни планове

Започва двудневна национална конференция "Умения за иновации в образованието" .  Над 700 учители и експерти от страната и чужбина се събират в София, за да обсъдят бъдещето на образованието в ерата на изкуствения интелект.  Национална конференция "Умения за иновации в образованието" "Значението на тази конференция е голямо , защото то..

публикувано на 07.11.25 в 10:56
Терминалът за втечнен природен газ в Александруполис

Европа вече е най-големият пазар за американски втечнен газ

Европа вече е най-големият пазар за американски втечнен газ и фокусът се измества към така наречения Вертикален коридор - нов газов маршрут север-юг, който свързва Гърция, България, Румъния и Украйна. Експортните терминали край Атина и в Северна Гърция ще играят ключова роля в системата, стана ясно на конференция в Атина. Американски висши..

публикувано на 07.11.25 в 10:20
Делян Пеевски

Пеевски: Хората ще имат гориво, запаси има

Запаси има, хората ще имат гориво, износът е спрян, коментира лидерът на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски. "Виждам истерията на "партията на пуделите" и на "Лукойл". Това трябваше да приключи преди две години, но тогава лицето Ники-Мики, за съжаление на България, който беше премиер, каза, че ще си подаде оставката и ще напуснат сглобката, ако..

публикувано на 07.11.25 в 10:19
Стефка Станчева

"Мигът на Дора" - роман за най-голямата добруджанска радост - освобождението

Това лято в българските книжарници се появи "Мигът на Дора" на писателката и учител Стефка Станчева.  Стефка Станчева представя "Мигът на Дора" във варненската библиотека Сюжетът на романа е посветен на нашата легендарна поетеса Дора Габе и моментите, в които отново се връща към освободената след румънска окупация Добруджа. Това обаче е..

публикувано на 07.11.25 в 10:10
Бойко Борисов

Мнозинството внесе промени в закона за особен управител на "Лукойл"

Управляващите са внесли тази сутрин в парламента промени в Закона за административното регулиране на икономически дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход, които се отнасят до въвеждане на фигурата на особения търговски представител в "Лукойл" - България. Вносители са депутати от "ДПС-Ново начало",  ГЕРБ-СДС, "Има такъв народ" и..

публикувано на 07.11.25 в 10:10