Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обвини кмета на София Васил Терзиев за казуса с Националната детска болница и оставката на Обществения съвет.
Борисов допълни, че детските болници ще заработят в Бургас и Пловдив, където кметовете са на ГЕРБ.
"Вижте, с такъв кмет в София няма да има детска болница. Той е една седмица в Рио де Жанейро на карнавал и така нататък. Разбира се, че това е свързано. В Бургас детската болница в момента се обзавежда и на 1-ви януари ще работи, както и в Пловдив, където има кметове на ГЕРБ. Софийският кмет една седмица е на карнавал, когато в града е чудовищна криза с боклука. Хубаво е поне, че вече мафията и мутрите не са му виновни. Уволнява си с есемес главния архитект. Ако е тук, ще отиде при министър Силви Кирилов и ние ще имаме някаква позиция", посочи Борисов.
В отговор кметът на София Васил Терзиев заяви, че след като Общественият съвет за изграждане на Националната детска болница подаде оставка заради липса на достъп до информация, именно Борисов и "политическият "елит" на последните две десетилетия дължат отговори защо и как се стигна дотук.
"Темата за Националната детска болница стана болезнена именно заради бездействието и цинизма на хората, които управляваха София и държавата повече от 20 години, на които Борисов е емблема", написа Терзиев в профила си във фейсбук.
Кметът посочва, че миналата седмица е подписано споразумение със Здравната инвестиционна компания за детска болница и Агенция "Пътна инфраструктура", с което стартира изграждането на инфраструктурата за достъп до бъдещата детска болница. Това ще ускори не само строителството ѝ, но и довършването на липсващите участъци от Южната дъга на Околовръстния път.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..