„Събота 150“ е първото и единственото обзорно предаване за международна политика в българския ефир.
Всяка събота в 150 минути в ефира на програма „Хоризонт“ на Българското национално радио анализираме и коментираме събитията по света с политици, анализатори и журналисти от България и целия свят.
Гръбнакът на "Събота 150" са международните редактори, кореспондентите и специалните пратеници на БНР.
Предаването се излъчва всяка събота от 09:30 до 12:00 часа.
Водещи са Весела Владкова и Деян Йотов.
Руската икономика в момента е в сериозно негативно състояние, заради разходите за военно оборудване и внос от Северна Корея, Иран Китай. Всички индикатори показват икономика на командно дишане, коментира Руслан Стефанов, главен икономист в..
Много важен аспект за глобална сила е способността на Европа да се отбранява и да има освен портфейла, и мускули. Как Европа да стане по-силна като отбранителен съюз? Голямата задача нейното изпълнение ще кристализира в Украйна! Тоест, може ли..
95% от случващото се е политически мотивирано, но всеки американски гражданин е наясно, че подобни мерки са необходими и дори закъснели. Това коментира Петър Стаматов, създател на сайта "Еврочикаго" за заплахата на Тръмп да изпрати националната..
Фашизъм или радикален ляв терор има в Америка? " Нито едното, нито другото съществува. Има идеология, която кара хората да се карат, да се стига до омраза между поддръжници на различни идеологии. Не мисля, че тази администрация е символ на..
Популистки икономически катаклизъм е надвиснал над европейските съюзници в НАТО. Политическо "самоубийство" във Франция - заради бюджетните съкращения. "Премиерът Себастиан Льокорню е последен шанс за президента на Франция Макрон, защото..
Великобритания все повече заприличва на страните оттатък Ламанша с разрастващото се политическо влияние на популистите. Ако на миналогодишните парламентарни избори те събраха 14 на сто от гласовете, днес някои оценяват подкрепата за тях на повече..
Битолският войвода Славчо Пирчев от град Брезник е един от плеядата български патриоти, участвали в борбата за освобождение на сънародниците ни, останали под османска власт след 1878 година. Журналистът от БНР Станислава Пирчева е негова..
В Регионалния исторически музей в Пловдив беше открита изложбата "Съединението и неговите личности". Подредихме три витрини, в които показваме лични вещи на една немалка част от участниците в тези събития, разказа пред БНР Стоян Иванов,..
Българските дипломати остават едни от позабравените герои на Съединението. Това обясни пред БНР доц. Алека Стрезова. Тя представи най-новата си книга - "Съединението - дипломатическата битка за България". "То е предшествано от няколко..
В Деня на Съединението в Пловдив се извършва обиколка по маршрута на събитията, разиграли се преди 140 години. По онова време градът, който е център на Източна Румелия, е средище на българския дух, кипи богат културен и просветен живот. По улиците..
"Пеевски е във властта. Никой не може да го спре. Той има цяло правителство и е в изключително изгодна позиция . Той излиза и той казва какво ще..
"В Европа винаги е имало две тенденции. Едната, която призовава за повече автономност в европейската сигурност , а в последните години и отбрана, а..
На този етап не бих приела политически оферти . Партийното обвързване може да навреди на развитието в журналистическата професия. Това каза пред..