Спорт и музика

Емблематичното за БНР предаване „Спорт и музика“ е заложено в програмната схема за събота от 16:05 до 19:00 часа.

Основният акцент в него е прякото предаване на футболните мачове от нашето първенство, което налага понякога промяна в началния му час.

„Спорт и музика“ е обзорното седмично спортно предаване на БНР и програма „Хоризонт“, като освен актуалните спортни събития, се правят коментари, обзори и анализи по значими теми през седмицата.

Публикации

Шишапангма

Екстремните спортове 1-10 октомври 2023

Oтново трагедия се разигра по склоновете на един от най-високите върхове в света в момент, в който няколко десетки души се опитваха да го изкачат, част от тях - в стремежа си да поставят някакъв рекорд.  Тепърва ще се правят анализи на случилото..

публикувано на 10.10.23 в 11:31
Камерландер (вляво) и Меснер

Екстремните спортове 24 септември - 1 октомври 2023

Книгата на рекордите “Гинес” отново разбуни духовете в алпийските и планинарските среди, след като обяви, че рекордът на Райнхолд Меснер за първо в историята изкачване на 14-те осемхилядника е невалиден. Според проучване, направено от картографа..

публикувано на 01.10.23 в 14:02
Якоб Шуберт

Екстремните спортове 18-24 септември 2023

Във Вуджиянг, Китай се проведе последната Световна купа за сезона по спортно катерене в дисциплините "трудност" и "скорост". Александра Тоткова достигна полуфиналите и се класира на 20 място сред жените . Деница Мирчева и Слав Киров са новите..

публикувано на 24.09.23 в 14:06
Шабан Мустафа

Екстремните спортове 2-18 септември 2023

Шабан Мустафа спечели две световни титли в планинското бягане - това се случи в края на миналата седмица на Световното първенство за мастери в Мадейра, Португалия. 45-годишният българин стана първи в дистанциите 9 км (44:03 минути) и 32 км (2:11:52..

публикувано на 18.09.23 в 10:45
Победителят в Обиколката на Монблан

Екстремните спортове 27 август - 2 септември 2023

И тази година има силно участие на български бегачи в " Обиколката на Монблан ". Близо 20 сънародници бягат в различните дистанции. По 170-километровото трасе, с 10 000 м денивелация най-силната сред българите - Мария Николова, прекрати участието си..

публикувано на 02.09.23 в 21:15
Витоша Рън 2023

Екстремните спортове 20-27 август 2023

Шабан Мустафа победи в състезанието по планинско бягане "Витоша Рън 2023" . Над 300 души стартираха в неделя от НДК, за да финишират на Черни връх, където се проведе Националният туристически събор. Това е девета титла от състезанието за Шабан, който..

публикувано на 27.08.23 в 16:37
Слав Киров

Екстремните спортове 13 - 20 август 2023

Слав Киров се класира за финалите на Световното първенство по спортно катерене за юноши и девойки в дисциплината "трудност". Първенството се провежда в Сеул, Южна Корея, и ще продължи до 27 август. То ще излъчи световните шампиони в трите дисциплини -..

публикувано на 20.08.23 в 15:04
Якоб Шуберт - световен шампион в трудността и в комбинираната дисциплина

Екстремните спортове 6-13 август 2023

Вече са ясни първите квоти в спортното катерене за Олимпийските игри в Париж, 2024 г. Те бяха определени на Световното първенство, което се проведе от 1 до 12 август в Берн, Швейцария. В дисциплината “скорост” те са за италианеца Матео Зурлони..

публикувано на 14.08.23 в 12:37

70 години от рождението на алпиниста Людмил Янков

На 11 август 1953 г. в Перник е роден Людмил Янков - един от най-романтичните образи в българския алпинизъм. Започва да се занимава с това на 18-годишна възраст. Осем години по-късно, през 1979 г. става част от националния отбор и треньор в..

публикувано на 11.08.23 в 08:46
На връх Баинта Кабата

Екстремните спортове 30 юли - 6 август 2023

Българският отбор на Световното първенство по скайрънинг за мастъри в Италия постигна 3 места в топ 20. По този начин страната ни зае 6-ото място в генералното класиране по нации. Трасето беше с дължина 55 км и с невероятните 4100 м положителна..

публикувано на 06.08.23 в 09:57