Спорт и музика

Емблематичното за БНР предаване „Спорт и музика“ е заложено в програмната схема за събота от 16:05 до 19:00 часа.

Основният акцент в него е прякото предаване на футболните мачове от нашето първенство, което налага понякога промяна в началния му час.

„Спорт и музика“ е обзорното седмично спортно предаване на БНР и програма „Хоризонт“, като освен актуалните спортни събития, се правят коментари, обзори и анализи по значими теми през седмицата.

Публикации

Еду Марин с брат си и баща си

Екстремните спортове 17-23 юли 2022

Мария Николова стана трета на Световното първенство по скайрънинг за младежи и девойки в дисциплината “вертикален километър”. Състезанието се провежда в Андора и в него участват шестима български бегачи. Трасето по стръмните склонове на ски курорта в..

публикувано на 23.07.22 в 15:39
Връх Машербрум (7821 м)

Екстремните спортове 11-18 юли 2022

Мая Танева и Росен Русев победиха в планинския ултрамаратон "Трявна Ултра" . В тежка жега Мая измина 150-километровото трасе с близо 7000 м денивелация за 28 часа и 12 минути, а Росен - за 20 часа и 6 секунди. Над 900 състезатели от 27 държави..

публикувано на 18.07.22 в 13:36
Марсел Реми

Екстремните спортове 3 юли-11 юли 2022

16-годишният Слав Киров спечели сребърен медал от Европейското първенство по спортно катерене за юноши и девойки в дисциплината "трудност". Състезанието се проведе в Аугсбург , Германия. На квалификаците той зае първото място в своята възраства..

публикувано на 11.07.22 в 15:51
Слав Киров

Сребърен медал за катерача Слав Киров от европейското в Аугсбург

16-годишният Слав Киров спечели сребърен медал от Европейското първенство по спортно катерене за юноши и девойки в дисциплината "трудност". Състезанието се проведе в Аугсбург, Германия. На квалификаците той зае първото място в своята възраства група -..

публикувано на 11.07.22 в 12:57
Орацио Лоренс

Екстремните спортове 27 юни-2 юли 2022

В силна конкуренция Алекс Тоткова успя да се класира за полуфиналите на Световната купа по спортно катерене за мъже и жени в дисциплината “трудност” във Виларс, Швейцария. Там Алекс постигна 14 място. Николай Русев се класира 36-и, а Васил Василев..

публикувано на 02.07.22 в 21:55
Трасето

Планинският бегач Калоян Пейчев ще се опита да измине 100 000 вертикални метра за по-малко от 20 дни

Изминаваме известното трасе под Драгалевския лифт - стръмно, дълго, изморително, идеално за тренировка. Сядаме на пейките под надвеса на Голи връх (крайната точка) и след малко с подскоци пристига добре екипиран бегач. Разпознавам го - Калоян Пейчев -..

публикувано на 30.06.22 в 13:35
Връх К2

Екстремните спортове 20-27 юни 2022

Силно представяне записаха младите български катерачи на Световната купа по спортно катерене за мъже и жени в дисциплините "боулдър" и "трудност". Състезанието се проведе в Инсбрук, Австрия.  17-годишната Александра Тоткова успя да се пребори за..

публикувано на 27.06.22 в 15:05
Христо Цветков

Екстремните спортове 19-20 юни 2022

Нов рекорд беше записан в едно от най-популярните състезания по планинско бягане и колоездене у нас - "Обиколката на Витоша" . Христо Цветков измина почти 100-километровото трасе  за по-малко от 8 часа, което се случва за първи път в историята на..

публикувано на 20.06.22 в 13:19
Алекс Тоткова (вдясно)

Екстремните спортове 5-11 юни 2022

17-годишната Александра Тоткова спечели бронзов медал от Европейската купа по спортно катерене в дисциплината "трудност" за мъже и жени в Арко, Италия. Дебютът на Алекс при големите беше миналата година, когато тя достигна третото място на..

публикувано на 11.06.22 в 14:27
Витоша 100

Кои са фаворитите сред бегачите в предстоящата 39-а "Обиколка на Витоша"

Броени дни преди "Обиколката на Витоша" - какви са очакванията? Потърсихме някои от фаворитите сред бегачите, които след седмица ще застанат на старта на едно от най-чаканите състезания по планинско бягане и колоездене у нас.  Те ще трябва за пореден път..

публикувано на 10.06.22 в 15:50