от понеделник до петък
от 8.15 до 10.00 часа
От 8 до 9 е времето за среща на различни гледни точки в опит да се надскочи информационния дневен ред и да бъдат открити значимите за обществото проблеми, които имат, разбира се, и своето актуално битие. В този час ще откриете:
• "Епизоди от живота" – кратки сцени от извънновинарското битие – срещи с хора, лични разкази, мнения, случки.
• "Темите на деня" – разговор с експерти и общественици за важните теми от края на предишния и от предстоящия ден.
• "Темата на деня" – актуална тема с различни гледни точки, сблъскващи се или допълващи се.
От 9 до 10 е времето на разказването на истории и на срещите в рубриката "Разговорът" с онези хора, които водят света ни напред. Краят на часа е времето, в което същия този свят виждаме през погледа на редактора.
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" говорим за музикалното мениджърство и клубния живот в различните краища на Европа. Събеседник е Светослав Нунев – организатор на събития и концерти на български изпълнители в световната музикална..
Кои са днешните будители? Съществуват ли изобщо хора, които се стремят да събудят обществото? Какво ги подтиква? Събудени ли сме изобщо? Днес думата "будител" сякаш звучи като отминало ехо от миналото, но тези личности не са изчезнали. Те напомнят,..
В предаването "Нашият ден" се състоя вълнуваща среща с Олександър Барон — украински българин, фотограф и активист, който през последните години отдава усилията си за съхраняване на българските традиции в Украйна. Той е заснел десетки събори и културни..
В рубриката "Темите на деня" социологът Милена Якимова изразява тревога, че политическата атмосфера е станала твърде поляризирана и радикализирана. Тя отбелязва, че има фигури в политиката и медийното пространство, които съзнателно пренебрегват истината и..
В рубриката "Разговорът" на "Нашият ден" темата този път беше посветена на мястото на България в сърцето на Карл Джераси – велик ум, химик и драматург, познат като един от създателите на противозачатъчното хапче, кортизона и биоразградимите препарати..
На 29 октомври 1914 г. България се прощава с един от най-ярките поети на своето време – Пейо К. Яворов. Поетът, чиито стихове оставят дълбока следа в българската и световната литература, продължава да бъде вдъхновение и днес, 110 години след неговата..
Днес, 29-ти октомври, отбелязваме Деня на бесарабските българи – празник, посветен на българите в Бесарабия. Този ден съхранява паметта за хилядите българи, напуснали родината си и осели нови земи, като същевременно са останали верни на своите корени и..
От 1 до 10 ноември 2024 г. София отново ще се превърне в център на дизайна с международния фестивал МЕЛБА — уникално за България събитие, което представя някои от най-значимите имена в областта на графичния и индустриалния дизайн, архитектурата,..
София – град, който носи женско име, все още няма паметници, посветени на исторически значимите жени, допринесли за обществото. Въпросът защо тези изключителни българки остават в забвение, е в основата на проекта HerStory, който цели да събуди интереса..
На 28 октомври актрисата Ирина Митева отбелязва своя 32-ри рожден ден. Родена в Добрич, тя прекарва ученическите си години в Средно училище "П.Р. Славейков", където учи под ръководството на Сийка Колева. Висшето си образование завършва през 2017..
"Душата ми е стон" е историческа беседа, която ще пресъздаде духа на отминала София 111 години след последната вечер на Пейо Яворов и Лора Каравелова. T..
Тридневният фестивал за некомерсиална камерна съвременна музика "ТрансАрт" ще се проведе за пети път. Ще прозвучи съвременна музика от България и цял свят..
Дора Давидова – учителка, медицинска сестра и православна християнка – продължава своя вълнуващ разказ за пътуването по легендарния поклоннически път..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg