Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Варненският театър пристига в София с пет нови спектакъла

БНР Новини
4
Сцена от спектакъла „Драконът“ на Варненския драматичен театър „Стоян Бъчваров“
Снимка: Варненски драматичен театър „Стоян Бъчваров“

През последните години стана традиция Варненският драматичен театър „Стоян Бъчваров“ да гостува на софийската публика с най-новите спектакли от репертоара си. Тази година гастролът ще е двоен –  една част от спектаклите ще бъдат представени в София от 11 до 15 февруари, а второто гостуване на варненската трупа в столицата ще е на 16 и 17 март.
Гастролът започва с три представления на спектакъла „Драконът“ от Евгений Шварц. Постановката на Явор Гърдев може да гледаме на сцената на театър „София“ на 11 февруари от 19 часа и на 12 февруари от 16 и 19 часа.
Спектакълът „Изборът на Марта“ ще има две представления – на 13 и 14 февруари от 19 часа в театър „Българска армия“. Постановката е на Георги Михалков по пиесата „Без резерви“ от Жорди Галсеран.
Мюзикълът „Приключения опасни със герои сладкогласни“ по текст на Недялко Йорданов и музика на Хайгашод Агасян е подходящ за деца и възрастни. Спектакълът на режисьора Костадин Бандутов гостува в театър „Театро“ на 15 февруари от 14 и 19 часа.

Зимният гастрол на Варненския драматичен театър в София продължава през март с още две заглавия:
На 16 март от 17 и 20 часа в Театър НАТФИЗ гостува „Магьосническо езеро“ – постановка на Стоян Радев по пиесата „Чайка“ от А. Чехов.
На 17 март от 17 и 20 часа в театър „Азарян“ са представленията на „Телефонът на мъртвеца“ от Сара Рул, в постановка на Петър Денчев.

Подробности за гостуващите представления на варненската трупа разказа в „Артефир“ Даниела Димова, директор на Театрално-музикалния продуцентски център във Варна.



Снимките във фотогалерията са предоставени от Варненския драматичен театър „Стоян Бъчваров“


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Моми, 60-те г. ХХ в. Художествена галерия „Дечко Узунов“

Образни мотиви на български моми и невести в галерия "Дечко Узунов"

Една изложба с творби на Дечко Узунов, свързана с творческото наследство на големите български художници, се откри в галерия "Дечко Узунов" и продължава до 15 юни.  Експозицията "Дечко Узунов. Образни мотиви на български моми и невести"  им а за цел да популяризира творческото наследство на големия български творец и е част от програма..

публикувано на 25.02.25 в 18:09

Особености на съвременната българска дизайнерска сцена

"Гласовете на модата. Антология на съвременния български моден дизайн" е ново изследване на Нели Митева, преподавател и дизайнер, създател на платформата "Иван Асен" 22. "Книгата представя 30 от актуалните и активно работещи в момента дизайнери, които са създатели на свои индивидуални марки и лейбъли. – казва Нели Митева- Обособиха се и подтеми..

публикувано на 25.02.25 в 18:05

Премиера на нова стихосбирка на Владимир Левчев в Пловдив

Премиерата на новата стихосбирка на поета, преводач и публицист Владимир Левчев "География на съня" събира почитателите на поетичното му перо в залата на галерия U P.A.R.K в Пловдив. Представянето се организира от издателство "7 ЛЪЧА" и галерията. Стихосбирката "География на съня" събира поетичните творби на Левчев, в които неизменно присъства..

публикувано на 25.02.25 в 17:30
Емил Янев с Радослав Петров (вдясно)

Разписанието е спазено

В епизод 578 "Трамвай по желание" представя на своята публика едно от обещаващите млади лица на българската кинематография Радо Петров. Радослав Петров завършва НАТФИЗ. Той е сценарист на български и международни телевизионни сериали и късометражни филми. През 2021 Радо публикува заедно със своя партньор – известната тик-ток звезда Мими Шишкова..

публикувано на 25.02.25 в 17:05

Васка Емануилова и Париж в галерия "Васка Емануилова"

На 25 февруари се открива изложбата "Васка Емануилова и Париж" - първата изложба от музейната програма на галерия "Васка Емануилова", която отбелязва 120 години от рождението на авторката. Възстановена през 2006 г. в ново пространство в близост до парка "Заимов", оттогава досега галерията развива музейна програма, която показва на публиката..

публикувано на 25.02.25 в 16:31